Švėkšnoje šurmuliavo Dvaro šventė
Dvaro šventė Švėkšnoje truko tris dienas. Per jas šios šventės organizatoriai siūlė įvairiems skoniams ir pomėgiams skirtas pramogas. Gaila tik, kad taip ilgai lauktas lietus visu savo smarkumu pliūptelėjo kaip tik tuomet, kai rengėjai pakvietė pasimokyti žaisti dvaruose anais laikais mėgiamo aristokratiškojo kroketo. Vėliau dangus išsigiedrijo ir likusieji suplanuoti renginiai vyko be trukdžių.
Penktadienis
Šventė prasidėjo penktadienio pavakarę. Švėkšnos tradicinių amatų kiemelyje buvo surengtas poezijos, muzikos ir dainos vakaras, pavadintas „Gėlė ir vėjas“. Gausiai susirinkusiems žiūrovams eiles skaitė, dainas dainavo Sigutis Jačėnas. Jam akomponavo, muzikinį foną sudarė bei puikai įvairias muzikines kompozicijas grojo vienas žymiausių šalies džiazo pianistų Saulius Šiaučiulis. Šie menininkai ne tik atliko savo programą, bet ir viso pasirodymo metu betarpiškai bendravo su žiūrovais.
Sportas
Švėkšnoje be galo gilios sportinės tradicijos. Tad ir šventinis šeštadienis prasidėjo krepšinio varžybomis „Trys prieš tris“. Dvaro parke įrengtoje krepšinio aikštelėje jėgas išmėgino ne tik švėkšniškiai, bet ir aplinkinių miestelių krepšinio mėgėjai. Iš viso rungėsi devynios komandos. O nugalėjo svečiai iš Veiviržėnų.
Tačiau senesnes tradicijas miestelyje turi šuolių į aukštį varžybos. Vidurdienį jos buvo surengtos Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos sporto salėje. Ir jau keletą metų puoselėjama nauja tradicija – pagrindinės šventės metu šalia pagrindinės scenos rengiamos rankų lenkimo varžybos Švėkšnos seniūno taurei laimėti.
Ir labai gaila, bet taip pat prie sportinių žaidimų priskiriamam, tačiau šiuo metu šiek tiek užmirštam aristokratiškam kroketo žaidimui „kortas“ visiškai sumaišė pliūptelėjęs lietus. Šį žaidimą gaivinti ėmėsi Švėkšnos tradicinių amatų centro darbuotojai. Jo esmė paprasta: su specialiais įrankiais pro metalinius aikštės žolėje išdėliotus vartelius kuo mažesniu smūgiu skaičiumi specialų kamuolį reikia nuridenti į nurodytą vietą. Nors jėgas šeštadienį išmėgino tik viena komanda, tačiau šio žaidimo atgaivinimo sumanytojos žadėjo kurią nors kitą dieną švėkšniškius pakviesti pamėginti žaisti šį žaidimą.
Meniniai renginiai
Tuo metu, kai krepšinio mėgėjai parke stebėjo varžybas, į „Literatūrinius pusryčius“ švėkšniškius pakvietė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Švėkšnos filialo darbuotojos. Čia atvyko ir savo kūrybą pristatė filosofas, rašytojas, bardas Justinas Žilinskas. Gausiai į Rimanto Černiausko vardo skaityklą susirinkusiems švėkšniškiams jis pasakojo apie savo kūrybą, dainavo savo dainas. Kartu su juo buvo ir jo dukra Rusnė, kuri taip pat puikiai su savo tėčiu dainavo. Savo poeziją čia taip pat skaitė ir Uršulė Toleikytė.
O popietę Švėkšnos muziejuje buvo atidaryta fotografės iš Klaipėdos Dalios Račkauskaitės darbų paroda. Jos pagrindinė tema – paukščiai. Tad susirinkusiems ji ir papasakojo, kaip juos fotografuoja. Jos manymu, kai tik žmogus įžengia į mišką, visi paukščiai žino, kokie yra žmogaus ketinimai: pasivaikščioti, rinkti miško gėrybes ar fotografuoti juos. Tad norint paukščius fotografuoti reikia imtis įvairių gudrybių.
Dvaro šventės metu ne vieną šokį šoko Švėkšnos suaugusiųjų šokių kolektyvas „Šalna“. Taip buvo paminėtas šio kolektyvo penkiolikos metų jubiliejus. Su juo šokėjus sveikino į šventę atvykę Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis bei Šilutės savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis. Kolektyvas jiems taip pat padėkojo už galimybę vykti į Alaniją, Turkiją, kur šio miesto šventės metu švėkšniškiai parodė savo šokius. Atskirą programą pristatė ir jaunieji švėkšniškiai: jie ir šoko, ir dainavo, ir smagias istorijas pasakojo.
Dvaro šventės vėliavą iškėlė Lina Venckutė, bendruomeniškumu, pažanga ir gražiai darbais garsėjanti Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos dvyliktokė. Po to Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis už bendrystę padėkojo į kitą parapiją iškeliamam Švėkšnos Švento apaštalo Jokūbo bažnyčios klebonui Sauliui Katkui.
Netrukus buvo paskelbtas 2018 metų Švento Jokūbėlio laureatas. Juo tapo vestuvių muzikantų festivalio sumanytojas ir rengėjas, didelis įvairių renginių pagalbininkas Vytautas Raibys. Šv. Jokūbėlio medinę skulptūrėlę jam įteikė jos autorius Kęstutis Paulauskas.
Šiais metais gražiausių sodybų šeimininkais buvo pripažinti: kaimynės iš Brailio gatvės Genutė Šikšnienė ir Vilija Kraynienė, Pavasario gatvėje gyvenanti Danutė Šiaulienė, Daiva ir Stanislovas Rimkai iš Vyturių gatvės, Žemaitės gatvėje savo sodybą puoselėjantys Jolanta ir Vytautas Marcinkevičiai, Nemuno gatvėje – Egidija ir Vytautas Oželiai bei Zita Oželienė ir Sigitas Starkus, gyvenantys Veiviržėnų gatvėje. Visi jie gavo ne tik tai žyminčius ženklus, bet ir įvairių dovanų.
Po šventinių oficialių asmenų kalbų ir pasisakymų, Dvaro šventę tęsė vakaro koncertas, kur susirinkusius linksmino grupės „Lietuvaičiai“, „Vyšnios“. „16 Hz tribute“ bei Deividas Bastys. O pabaigoje dvaro padangę nušvietė šventiniai fejerverkai.
Sekmadienį Švėkšnoje vyko Švento apaštalo Jokūbo atlaidai.