Futbolo rungtynių Šilutėje akibrokštas – muštynės...

2018-08-11
Asociatyvi nuotr.
Praėjusį penktadienį nedaug žiūrovų atėję į miesto stadioną stebėti FK „Šilutė“ (treneris M. Jazbutis) ir Plungės FK „Babrungas“ rungtynes pamatė ne tik futbolo spektaklį, bet ir peštynes, kai vieni futbolininkai kiek įkerta bėgo muštis, o kiti skubėjo juos išskirti. Aikštės teisėjas R. Šmitas (Šilutė) aršiausiems kumštininkams parodė 3 raudonas korteles. Veją gavo palikti šilutiškiai T. Kazlauskas (Nr.12) ir D. Paldauskas (Nr.14) bei svečių žaidėjas K. Petkus (Nr.17). Pamariškiai pralaimėjo rungtynes – 1:3 (0:2).

Šalies futbolo II lygos Vakarų zonos komandos rugpjūčio 1-3 dienomis pradėjo 2-ojo rato kovas. Po 1-ojo rato tarp 13 komandų 9-ą vietą užėmęs FK „Šilutė“ (3 pergalės, 5 lygiosios, 3 pralaimėjimai, 14 taškų) rugpjūčio 3 dieną savo aikštėje žaidė su lyderiaujančiu FK „Babrungas“ (9 pergalės, 2 pralaimėjimai, 27 taškai). „Babrungas“ į  turnyrinės lentelės pirmą vietą pakilo po to, kai 1-ojo rato lyderiui Klaipėdos „Atlanto“ dublerių ekipai dėl nesumokėto dalyvio mokesčio (1 800 eurų) buvo nubraukti pelnyti 33 taškai. „Atlantas B“ atsidūrė turnyrinės lentelės dugne, 13-oje vietoje ir be taškų. Komandos likimas – pašalinimas iš II lygos Vakarų zonos pirmenybių?

Į „Šilutės“ ir „Babrungo“ rungtynes atėjo nedaug „sirgalių“. Atėjo nedaug, bet pamatė daug: 4 įpliektus įvarčius, 2 neįmuštus 11 metrų baudinius ir muštynes antrame kėlinyje. „Šilutei“ nepavyko atsirevanšuoti žemaičiams už pralaimėjimą 1-ojo rato rungtynėse Plungėje (3:0). Taigi, buvo dėl ko aikčioti mūsų komandos aistruoliams.

Pirmasis kėlinys „Šilutei“ nenuskilo, aikštėje labiau dominavo „Babrungas“. Šilutiškių atakos dažniausiai dėl netikslių perdavimų geso vos prasidėjusios, o gynybos grandyje neretai atsirasdavo plyšių. Svečiai, geriau kontroliavę kamuolį, tomis klaidomis pasinaudojo beveik netrukdomi. Abu įvarčius įmušė rezultatyviausias „Babrungo“ puolėjas T. Birškys (Nr. 21), iššokęs vienas prieš šilutiškių vartininką A. Šteinį. Pirmasis kėlinys baigėsi svečių naudai – 0:2.

Po pertraukos „Šilutė” sukruto šturmui. Svečių masinio puolimo banga prislopo, bet jų surengtos kontratakos buvo pavojingos, kelis kartus „Šilutę” nuo įvarčio gelbėjo vartininkas A. Šteinys. Perėmę žaidimo iniciatyvą šilutiškiai veržėsi švelninti rezultatą, deja, svečių aikštės pusėje kilusios karštos muštynės, kurių priežastimi tapo grubus žaidimas, blogiau baigėsi mūsiškiams: teisėjas R. Šmitas pašalino iš aikštės gynėją T. Kazlauską ir puolėją D. Paldauską. Tadas ir Darius - kovingi vyrai, bet kai tai tampa pertekliumi komandai, tokiais veiksmais nepadėsi. Žemaičiai, atsipirkę viena raudona kortele, įgijo žaidėjo persvarą. Nors šilutiškis M. Golubovskis (Nr. 21) sušvelnino rezultatą – 1:2, svečiai greita kontrataka įmušė trečią įvartį. Vėl pasižymėjo T. Birškys. Jis „Babrungui“ pelnė 24 įvartį. Artėjant rungtynėms į pabaigą ir blėstant žiūrovų viltims, kad „Šilutė“ išspaus lygiąsias, plungiškiai nerealizavo 11 metrų baudinio. A. Šteinys atmušė į jį skriejusį kamuolį. Progą sušvelninti rezultatą turėjo „Šilutės“ puolėjas A. Thales (Nr. 7). Jo nuo 11 metrų baudinio žymos smūgiuotas kamuolys pataikė į virpstą. Komandų galimybės buvo išsemtos. „Babrungas“ į turnyrinę lentelę įsirašė 3 taškus ir sustiprino savo turnyrinę padėtį. Kitas rungtynes FK „Šilutė“ žais rugpjūčio 11 dieną Mažeikiuose su vietos „Atmosfera“.