Valstybinių miškų urėdija tiria galimo miško grobstymo atvejį ir Šilutėje
VĮ Valstybinių miškų urėdijos Kaišiadorių regioninio padalinio teritorijoje dėl nustatytų dviejų galimai nusikalstamų veikų - dėl beržų vagystės iš Būdos girininkijos ir dėl sudegusio automobilio, priklausančio tai pačiai girininkijai - buvo kreiptasi į policiją. Dar du tyrimai inicijuoti Šilutės ir Jonavos regioniniuose padaliniuose.
Valstybinių miškų urėdijos Kaišiadorių regioninio padalinio Būdos girininkijos tarnybinis automobilis Toyota Hilux liepsnojo rugpjūčio 12 d. apie 23 val. Pašulių kaime Kaišiadorių rajone. Sprendžiant iš to, kad užsiliepsnojo ir visiškai išdegė automobilio salonas, labiausiai tikėtina padegimo versija. Dėl šio įvykio buvo kreiptasi į policiją, kuri turi priimti sprendimą dėl ikiteisminio tyrimo pradėjimo.
Kaišiadorių regioninio padalinio miškininkams į policiją teko kreiptis ir kiek anksčiau. Rugpjūčio pradžioje buvo gautas pranešimas dėl galimo miško grobstymo Būdos girininkijos teritorijoje. Patikrinę nurodytą vietovę, miškininkai užfiksavo 5 beržų vagystę. Visa surinkta medžiaga buvo perduota policijos tyrėjams.
„Valstybinių miškų urėdija patikėjimo teise valdo valstybinius Lietuvos miškus. Tai yra didžiulis valstybės turtas ir įmonė yra atsakinga už kiekvieną valstybiniuose miškuose augantį medį. Patikinu, kad visus galimus valstybės turto grobstymo atvejus, ar prie jų būtų prisidėję įmonės darbuotojai ar kiti asmenys, tirsime nuodugniai ir atsakingai, pasitelkdami visas reikiamas priemones ir teisėsaugos institucijas“, – sakė Valstybinių miškų urėdijos direktorius Marius Pulkauninkas.
Direktorius įvardino, kad Kaišiadorių regioninio padalinio teritorijoje galimos nusikalstamos veikos yra ne vienintelės. Į teisėsaugos institucijas buvo kreiptasi dėl galimo valstybės turto grobimo Valstybinių miškų urėdijos Šilutės ir Jonavos regioninių padalinių teritorijose. Yra duomenų, kad Jonavos regioninio padalinio valdomuose miškuose nelegaliai buvo nukirsta 30 brandžių ąžuolų ir uosių – geriausiai vertinamos medienos. Tuo tarpu iš Šilutės regioninio padalinio Kintų girininkijos teritorijos galimai buvo pasisavinta daugiau nei 16 kubinių metrų brandžios pušies rąstų.
Tyrimas tęsiamas ir Valstybinių miškų urėdijos Alytaus regioniniame padalinyje, kuriame vidinio patikrinimo metu nustatyta daug pažeidimų. Užfiksuoti neatitikimai leidžia įtarti tyčinius ar apgaulingus veiksmus pajamuojant medieną, nustatant kertamų medžių tūrį bei rūšį, pajamuojant nukirstą produkciją ir tvarkant medienos apskaitą. Tyrimą Generalinės prokuratūros pavedimu toliau atlieka Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Kauno padalinys.
Pasak Valstybinių miškų urėdijos direktoriaus Mariaus Pulkauninko, įmonė nuosekliai imasi aktyvių veiksmų ir priemonių, kovojant su galima nusikalstama veika, siekiant įmonės veiklą padaryti kuo skaidresnę. Šių metų liepą įsteigtas anoniminis pasitikėjimo elektroninio pašto adresas pasitikejimolinija@vivmu.lt.
Š. m. rugpjūčio 1-ąją buvo pasirašytas Valstybinių miškų urėdijos ir Specialiųjų tyrimų tarnybos susitarimas, pagal kurį sutarta glaudžiau bendradarbiauti ne tik kovojant su užfiksuotais korupcijos atvejais, bet ir identifikuojant rizikos faktorius, rengiant korupcijos prevencijos priemones, sistemingai keičiantis aktualia informacija.
Valstybinių miškų urėdija yra valstybės įmonė, patikėjimo teise valdanti valstybinius miškus ir jais disponuojanti įstatymų nustatyta tvarka, taip pat vykdanti juose kompleksinę miškų ūkio veiklą, kuri apima miškų atkūrimą, priežiūrą, apsaugą, racionalų miškų išteklių naudojimą ir prekybą mediena bei miško ištekliais. Valstybinių miškų urėdijos visas turtas nuosavybės teise priklauso Lietuvos Respublikai.