Dainora Butvydienė: „Dabar svarbiausia išlaikyti švietimo židinius kaimuose“

2018-09-14, Vyriausioji specialistė kultūrai Ingrida Jokšienė
Piktupėnų mokykla.
Piktupėnų mokykla.
Mokyklų bendruomenėms pradėjus naujuosius mokslo metus, Pagėgių savivaldybė informuoja, kad biudžeto lėšomis rems keturias kaimiškosiose teritorijose veikiančias mokyklas, kurioms šiais mokslo metais nesurenkant pakankamai mokinių kilo išnykimo grėsmė.

Pasak Savivaldybės administracijos direktorės Dainoros Butvydienės, vietos politikai atsižvelgė į šių kaimo vietovių gyventojų interesus ir Savivaldybės tarybos sprendimu papildomos lėšos bus skiriamos Lumpėnų Enzio Jagomasto skyriui, Stoniškių, Natkiškių Zosės Petraitienės ir Piktupėnų pagrindinėms mokykloms.

2018-2019 mokslo metais Pagėgių savivaldybės mokyklas lankys ne mažiau kaip 230 ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų, I-XII klasėse mokysis 807 mokiniai.

Nuo rugsėjo 1 d. įsigaliojo Vyriausybės nutarimas, kuriuo nustatytas mažiausias mokinių skaičius. Nuo šiol klasėje turi būti aštuoni mokiniai. Pagėgių savivaldybės taryba šių metų rugpjūčio 28 d. sušauktame tarybos posėdyje tikslino klasių komplektus naujiems mokslo metams ir priėmė sprendimą – leisti mokykloms komplektuoti klases su mažesniu mokinių skaičiumi: Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijos Lumpėnų Enzio Jagomasto pradinio ugdymo skyriuje jungtinėje I–II klasėje (6 mokiniai), Natkiškių Zosės Petraitienės pagrindinei mokyklai leista komplektuoti tris, Piktupėnų pagrindinei mokyklai – dvi, Stoniškių pagrindinei mokyklai – penkias klases, kuriose mokosi po septynis mokinius.

Žinia, kad valstybės skiriamų mokymo lėšų šioms mokykloms nepakanka, todėl Pagėgių savivaldybė likusiems keturiems šių metų mėnesiams (iki biudžetinių metų pabaigos) jų veiklai skirs apie 107 tūkst. eurų.

Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D. Butvydienė įvardijo, kad toks sprendimas pareikalavo politinės valios ir supratimo. Dar praėjusį vasarį mokykloms buvo papildomai skirti 77 tūkst. eurų, o dabar nutarta skirti dar beveik dvigubai tiek.

Mokymo lėšų, skirtų iš valstybės biudžeto, nepakanka savivaldybės mokykloms. Savivaldybės tarybos nariai nusprendė kaimuose išlaikyti švietimo židinius, stengtis, kad mokymo įstaigos būtų netoli namų. „Priėmus šį sprendimą, turime kai kurias klases gana mažas – vos po 7 mokinius, kai kurias teko ir sujungti. Mokyklų bendruomenės šiuo sprendimu patenkintos“, – teigė Pagėgių savivaldybės administracijos direktorė D. Butvydienė, pasidžiaugdama, kad bendruomenės yra tvirtos, bendraujančios ir aktyvios.

Piktupėnų pagrindinės mokyklos, kurioje mokosi 74 mokiniai, direktorė Loreta Zinovjevienė antrino administracijos direktorei, tvirtindama, kad tėveliai ir mokiniai priimtu sprendimu yra patenkinti.

„ Situacija tokia, kad mūsų mokykloje tikrai ne visos klasės pilnos. Taryba leido formuoti nepilnas 9 ir 10 klases, nes jos yra nejungtinos ir jos suformuotos vos su 6 mokiniais. Jie, be abejo, džiaugiasi, kad galės ramiai baigti pagrindinę mokyklą. Ne naujiena, kad pradinėse klasėse jungtinių klasių turime jau kelerius metus. Labai smagu, kad ikimokyklinę grupę lanko 10 mokinukų, tačiau vaikų mažėjimo tendencija akivaizdi – jaunos šeimos aplinkiniuose kaimuose nesikuria“, – dėstė situaciją L. Zinovjevienė.

Administracijos direktorė įvardijo, jog labiausiai mokymo lėšų trūksta ugdymo procesui organizuoti ir valdyti, todėl administracija siūlė sujungti dvi bibliotekas – mokyklos ir kaimo, esančias tame pačiame mokyklos pastate. Sutaupytos lėšos būtų panaudotos ugdymo procesui organizuoti. Atsižvelgus į kaimo bendruomenės nuomonę, šio klausimo svarstymas atidėtas vėlesniam laikotarpiui.


Straipsnio komentarai

patyres2018-09-15
Stebetinai protingi sprendimai. Taciau kodel slepiamos gimnaziju problemos?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
patyres2018-09-15
Stebetinai protingi sprendimai. Taciau kodel slepiamos gimnaziju problemos?.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka