Fantazijos išlaisvinimas linksmosiose pasakų dirbtuvėse

2018-12-05, Nijolė Rimkienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio filialo bibliotekininkė

Lapkričio 22 d. Šilutės Fridricho Bajoraičio viešosios bibliotekos Žemaičių Naumiesčio ir Vainuto filiale vyko linksmos pasakų kūrimo dirbtuvės su dailininku, knygų vaikams autoriumi Pauliumi Juodišiumi ir rašytoju Virgiu Šidlausku. Abu menininkai yra ne tik mėgstami jaunųjų skaitytojų, bet ir pripažinti literatūros kritikų.

Paulius Juodišius rašo ir iliustruoja knygas, nuolat ieško naujų patirčių, plėtoja nemokamos internetinės interaktyvių pasakų svetainės turinį, organizuoja kūrybinius užsiėmimus vaikams. Viename interviu jis yra pasakęs: „Kūryba mano gyvenime reiškia daug. Be jos sunkiai įsivaizduočiau savo kasdienybę. Kūrybinės raiškos laisvė man prilygsta įrodymui, jog žmogui taip pat suteikta galimybė į savito požiūrio turėjimą, sprendimų priėmimą, kitaip tariant, į kūrybiškumą.“ P. Juodišiaus knyga „Amarėlio pyragas“ 2006 metais yra pelniusi IBBY Lietuvos skyriaus geriausios metų knygos vaikams apdovanojimą. Gražiausios 2012 metų knygos apdovanojimas jam įteiktas už knygą „Penktadieniais apelsinus sapnuoti draudžiama“.

Virgis Šidlauskas vaikų literatūroje debiutavo 2017 metais su knyga „Ulfas ir stebuklinga barzda“, kuri buvo nominuota „Metų knygos 2017“ titului. Kūrybinį kelią jis pradėjo mokykloje. 2000-aisiais metais, dar būdamas mokinys, išleido fantastinių apsakymų rinktinę ,,Kurganas“. Virgio Šidlausko kūryba ir straipsniai spausdinami žurnaluose bei laikraščiuose „Literatūra ir menas“, „Šiaurės Atėnai“, „Nemunas“, „Ego“, publikuojami internetiniame dienraštyje bernardinai.lt.

Literatūrinių dirbtuvių metu su kūrėjais susitiko Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ir Vainuto gimnazijos auklėtiniais. Vaikai buvo įtraukti į pasakos kūrimo procesą, kuris vyko vaikų vaizduotėje, o autoriai gimusias fantazijas realizavo piešinyje ant sienos. Renginyje viskas vyko ekspromtu, iš anksto niekas nebuvo pasiruošęs, sprendimų buvo ieškoma vietoje. Vaikai dalijosi idėjomis, pasiginčydami tarpusavyje kūrė istorijos veiksmą, piešė veikėjų portretus, jų gyvenimo istorijas, sprendė, kokios būdo savybės jiems būdingos. Taip gimė Gongas Niksas, Džinas Riksas, Robogaitė Kosminė mergaitė ir Smirdokas Keistaveidis. Herojai gyveno Marse, skraidė po kosmosą, žaidė ledo futbolą.

Vėliau autoriai kartu su vaikais visa tai įgarsino. Jie atliko improvizuotas dainas pritariant gitarai ir originaliems savo kūrybos muzikiniams instrumentams. Renginys organizuotas vykdant projektą „Profesionalaus meno ir saviraiškos dialogas“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos ir Šilutės rajono savivaldybės.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!