ESO „atstovai“ siautė ir po Šilutės rajoną
Netikėkite pas jus į namus atėjusiais nepažįstamais asmenimis, kurie prisistato vandenų, dujų ar elektros ūkio atstovais ar socialiniais darbuotojais ir išreiškia norą grąžinti jums permoką už suteiktas paslaugas.
Bando pasinaudoti patiklumu
Nė viena oficiali institucija piniginių operacijų klientų namuose neatlieka. Jei iš tikrųjų jums priklauso permokos grąžinimas, jūs būsite pakviesti į paslaugos teikėjos būstinę ir ten išspręsite visus finansinius reikalus. Jei pinigus kažkas atneša į namus, žinokite – tai negeri žmonės, kurie pasinaudoję jūsų patiklumu, savo vizito metu jus apvogs.
Sausio 9-ąją pas 82 metų šiaulietę pasibeldusios dvi moterys prisistatė esančios iš ESO ir norinčios grąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją. Kaip įprasta tokioje sukčiavimo schemoje, atėjusios moterys išsitraukė didelio nominalo banknotą - 100 eurų - ir paprašė namo šeimininkės grąžos. Kol moteris tarp spintoje saugomų santaupų rinko grąžą, atėjusiosios nužiūrėjo pinigų slaptavietę. Po to viena jų atitraukė senolės dėmesį, o kita iš slaptavietės pagrobė 1 595 eurus. Išėjus moterims, šiaulietė greitai pastebėjo vagystę ir kreipėsi į policiją.
Operatyviai pradėję įtariamųjų paiešką, po poros valandų pareigūnai sulaukė informacijos, kad analogiškai buvo apvogta 81-erių metų Radviliškio rajono gyventoja. Ji, tikėdamasi susigrąžinti 50 eurų permoką už elektros energiją, neteko 600 eurų savo santaupų.
Pranešė pati įmonė
Šilutės rajone taip pat užfiksuota, jog Vainuto seniūnijoje lankėsi ESO „atstovės“. Internetinėje erdvėje buvo galima pastebėti perspėjimus, jog ESO „atstovai“ jau vaikšto po namus Vainuto seniūnijoje. Tačiau dėl to į policiją gyventojai nesikreipė nors įtarė, kad tai neteisėta.
Pasak Šilutės rajono policijos komisariato viršininko Artūro Mikalausko, ši informacija pasiekė policiją iš pačios įmonės - ESO.
Viršininkas teigė, jog dažnai sulaukia gyventojų skambučių, kurie informuoja apie telefoninių sukčių bandymus iš jų išvilioti pinigus. Tokiu atveju policija pasirūpina, jog bandžiusių apgauti žmones telefonų numeriai būtų užblokuojami, kad nebebūtų galima jais naudotis.
Pareigūnas priminė, kad visa gaunama informacija yra kaupiama ir ja dalijamasi su kitais kolegomis.
Straipsnio komentarai
Link kur čia viskas krypsta? Čia kalba eina apie CŽV kalėjimą kurio nerado, nors didžiausi didžiavyriai ieškojo. Ta prasme kad visa lietuvos teritorija ir yra CŽV kalėjimas ir visi esantys čia priklausomai nuo leidimo dirbti su įslaptinta informacija lygio yra arba kaliniai arba prižiūrėtojai, bet tie kurie yra "prižiūrėtojo" vietoje vis tiek yra kaliniai pvz lanzbėris, adamkus ar grybauskaitė. Tad visos tos telefoninių sukčių operacijos turėtų būti žiūrima per operatyvinių ir karinių operacijų prizmę. Nu žinot tai nieko nesiskiria nuo bražuolės diversijos, jeigu kokiai 80 metų bobutei atimami visi juodai dienai kaupti pinigai. Čia ne tik pinigų reikalas, bet ir kultūrinis "paveldas" kai paveldima butai, žemės, istorija, tt. Patys kalėjimai tarnauja visiškai kitoje amplua. Matot absoliuti dauguma nuosprendžių už nusikaltimus yra lygtiniai. Kalėjimų departamento darbuotojų sąrašas tai kaip koks jungtinių tautų arteko lagerio sąrašas.