Politikai jau girdi rinkimų į naująją Tarybą aidą

2015-01-25, Saulius SODONIS
Prieš Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį jo nariai ramiai tarpusavyje aptarinėjo sprendimo projektus.
Prieš Ekonomikos ir finansų komiteto posėdį jo nariai ramiai tarpusavyje aptarinėjo sprendimo projektus.
Likus savaitei iki Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdžio į komitetų posėdžius rinkosi paskutinius kadencijos mėnesius skaičiuojantys Šilutės rajono politikai. Ir nors iki rinkimų į naują Tarybą dar kiek daugiau nei mėnuo, tačiau jų aidas jau girdėjosi aptariant kai kuriuos būsimo Tarybos posėdžio sprendimus.    

Sprendimų Tarybos posėdyje neturėtų būti daug

Antradienį aptarti būsimus sprendimus rinkosi Ekonomikos ir finansų komitetų nariai. Jie nutarė, kad visi 17 komitetui svarstyti pateiktų  sprendimų projektų būtų priiminėjami Tarybos posėdyje, vyksiančiame sausio 29 dieną. Trečiadienį aptarti savo srities būsimų sprendimų rinkosi Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto nariai. Jie priėmė tokį patį sprendimą – visi jų svarstyti 15 sprendimų projektų bus priiminėjami Tarybos posėdyje.

Ir nors dauguma klausimų buvo procedūriniai, tačiau ne vienas jų iššaukė diskusijas. Tuo ypač pasižymėjo Ekonomikos ir finansų komiteto nariai. Šį komitetą sudaro vienuolika narių, tarp kurių yra ir buvę merai, ir žinomi verslininkai – žmonės, neblogai suprantantys ekonominius procesus. Teritorijų ir kaimo reikalų komitete paprastai diskusijos nebūna tokios audringos, tačiau šįkart nagrinėjant iš esmės paprastus būsimus sprendimus kilo klausimų.

Apie artėjančius rinkimus priminęs sprendimo projektas

Iki savivaldos rinkimų likus šiek tiek daugiau nei mėnesiui, kandidatai į būsimą Tarybą stengiasi pasireikšti arba priešingai – neleisti to padaryti konkurentams. Šį kartą tai atsitiko svarstant iš pažiūros lyg ir tiesiogiai su rinkimais nenusijusį sprendimą. Tai galimas Vilkyčių seniūnijos sukūrimas.

Šis klausimas Šilutės rajono savivaldybėje aptarinėjamas kone nuo praėjusių metų vidurio, kada grupė šios, kaip oficialiai sakoma, Vilkyčių kadastrinės vietovės gyventojų, ėmėsi organizuoti atsiskyrimą nuo Saugų seniūnijos. Tam, kad tai galėtų būti realizuota, būtina atlikti keletą žingsnių, po kurių galimą naujos seniūnijos įkūrimą svarstys Šilutės r. savivaldybės taryba.

Pradžioje turi būti surenkamas tam tikras kiekis tokį norą palaikančių parašų. Vėliau, jau šios nuomonės pagrindu, Taryba turi paskelbti gyventojų apklausą. O jau turint gyventojų nuomonę Taryba turi priimti sprendimą.

Nors rudenį buvo surinkti parašai, tačiau pasirodė, kad kažkas buvo atlikta netinkamai. Apklausos paskelbimas nukeltas, nes parašus reikėjo rinkti iš naujo. Vėliau Savivaldybės administracijos darbo grupė parengė sprendimo projektą dėl apklausos rengimo. Tačiau tokiam siūlymui pasipriešino šio mini referendumo rengėjai, kuriuos palaikė net kai kurie politikai. Sprendimo dėl apklausos rengimo grupė nutarė, kad turi būti apklausti visos Saugų seniūnijos gyventojai, o ne tik Vilkyčių dalies. Ekonomikos komiteto posėdyje gruodžio mėnesį buvo prašoma parengti alternatyvų sprendimo projektą, kad būtų apklausiami tik Vilkyčių gyventojai. Tačiau jo neprireikė, nes patys naujos seniūnijos įkūrimo iniciatoriai, daug nieko neaiškinę, Tarybos posėdžio išvakarėse paprašė atidėti svarstymą mėnesiui. Vėliau, pagal galiojančias procedūras, viskas turi būti pradedama iš naujo – taip būsimi sprendimų projektai turi būti pirmiausia aptarti komitetuose. Tai ir buvo pagrindas politikams prisiminti rinkimus.

Diskusijų objektas – data

Daugiausiai rinkimus prisiminė Ekonomikos ir finansų komiteto nariai. Šį kartą Savivaldybės apklausos rengimo darbo grupė savo sprendimą parengė kaip buvo pageidauta. Apklausa bus vykdoma tik Vilkyčių kadastrinėje vietovėje apklausiant 16 kaimų gyventojus. Pasiūlyta apklausos data – vasario 20–22 dienomis. Tai ir užkliuvo komiteto nariams. Pirmas apie tai ėmė kalbėti Saulius Stankevičius. Jis pritarė sprendimui, tik apklausą pasiūlė surengti mėnesiu vėliau, kad prieš savivaldos rinkimus nebūtų politikuojama. Komiteto posėdyje dalyvavęs meras Vytautas Laurinaitis paaiškino, kad sprendimą Taryba turi priimti per trisdešimt darbo dienų, dėl to viskas turėtų vykti kaip parengta darbo grupės. Tarybos narys Alfonsas Vanagas priminė, kad sprendimą dėl galimos seniūnijos jau turės priimti naujai išrinkta Savivaldybės taryba, todėl, jo nuomone, visai nebūtina skubėti. Jam pritarė ir Šarūnas Laužikas, tačiau, anot jo, apklausa gali vykti kaip siūloma, o sprendimas – jau kitos Tarybos reikalas. Tarybos narys Edvardas Vitkauskas priminė, kad dabar ir taip Saugų seniūnija gyvena įtampoje, nes laukia naujo seniūno paskyrimo. Virgilijus Pozingis vieną iš komiteto posėdyje dalyvavusių iniciatyvinės grupės narių Vilkyčių bendruomenės „Viltis“ pirmininko Mindaugo Rimeikio klausė, kodėl buvo prašoma mėnesiui atidėti apklausos paskelbimą. Tačiau pastarasis to negalėjo paaiškinti. Tad pasiginčiję šio komiteto nariai pritarė šio sprendimo svarstymui Tarybos posėdyje, palikę apklausos datą galutinai nutarti posėdžio metu.  

Kaimo ir teritorijų reikalų komitete šiuo klausimu mažiau diskutuota, tačiau jo nariai Antanas Kubaitis ir Jonas Purlys sakė, kad turi apklausoje dalyvauti visos Saugų seniūnijos gyventojai.

Kiti diskusijas kėlę sprendimai

Ekonomikos ir finansų komitete buvo diskutuota sužinojus, kad Savivaldybė ir toliau Snoro bankui turi mokėti palūkanas, kuomet už pradangintus pinigus niekas nekompensuoja. Savivaldybės Biudžeto ir finansų skyriaus vedėja Janina Valienė galėjo pasakyti tik tiek, kad lėšos, skirtos palūkanoms mokėti, Savivaldybei skiriamos iš valstybės biudžeto.

Diskusijos įsiplieskė ir dėl galimybės Saugų vaikų globos namams įsigyti lengvąjį automobilį. Jis bus perkamas iš dviejų procentų gyventojų įstaigai skirtų lėšų. Buvo abejojama ir dėl jo reikalingumo, ir dėl to, kad Taryba turi spręsti, ką įstaiga daro su savo pinigais.

Teritorijų ir kaimo reikalų komitete diskusija pajudėjo, kai jo nariai buvo supažindinti su tais nekilnojamo turto objektais, kurių savininkams dėl jų nepriežiūros numatyta skirti mokėti maksimalų – 2 procentų – mokesčio tarifą. Komiteto nariui Jonui Purliui pasidomėjus, kiek surenkama to didesnio mokesčio, informaciją pateikusi Ūkio skyriaus Turto poskyrio specialistė Daiva Thumat paaiškino, kad surinkti šie mokesčiai patenka į valstybės biudžetą. O kiek konkrečiai nuo to tenka Savivaldybei pasakyti negalėjo. Administracijos direktoriaus pavaduotojas Raimundas Ambrozaitis paaiškino, kad didesnio mokesčio esmė – priversti savininkus susitvarkyti savo turtą. D. Thumat pristatė, kad šis sąrašas labai panašus, kaip ir ankstesniais metais, tačiau yra ir išbrauktų, ir naujai įrašytų objektų. Šis sprendimas bus rengiamas vasario mėnesio posėdžiui.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!