Šilutės valdžia už 81 tūkst. eurų parduoda senąjį miesto muziejų

2019-02-01, V. Karsokaitė
Iš viso už 81 tūkst. eurų pradinę kaina aukcione parduodamas 276,28 kv. m ploto muziejus, kuris yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. S. Gvildžio nuotr.
Iš viso už 81 tūkst. eurų pradinę kaina aukcione parduodamas 276,28 kv. m ploto muziejus, kuris yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. S. Gvildžio nuotr.
Šilutės rajono savivaldybė jau aštuntą kartą bandys aukcione parduoti senąjį miesto muziejų. Pradinė pardavimo kaina siekia 81 tūkst. eurų. Tačiau, analitikų nuomone, turtą įsigyti galėtų tik patriotiškai nusiteikęs asmuo ar verslininkas, kuris norėtų išsaugoti pastatus.

Šilutės rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Sigito Šepučio teigimu, pastatai miesto valdžios žinion perėjo 2017 metais. Tuomet ten veikęs Hugo Šojaus muziejus perdavė patalpas – muziejaus pastatą, arklides ir šulinį – Savivaldybei. „Kadangi pagal Šilutės Hugo Šojaus muziejaus nuostatus Šilutėje, Lietuvininkų g. 36, pastatuose nebuvo numatoma vykdyti veiklos, jie Savivaldybės tarybos sprendimu buvo įtraukti į Viešajame aukcione parduodamo Šilutės rajono savivaldybės nekilnojamojo turto ir kitų nekilnojamųjų daiktų sąrašą“, – „15min“ raštu atsakė Savivaldybės administracijos direktorius. Šiuo metu turtas parduodamas už 81 tūkst. eurų – tai jau aštuntas organizuojamas aukcionas.

Pirmo aukciono metu pradinė pardavimo kaina siekė 150 tūkst. eurų.

„Pastatų techninė būklė yra prasta, jų sutvarkymui reikalingos didžiulės investicijos, be to, vykdant pastatų statybos (remonto) darbus būtina atsižvelgti į tai, kad muziejaus pastatas yra valstybės saugoma nekilnojamoji kultūros vertybė“, – aiškino S. Šeputis.

Iš viso už 81 tūkst. eurų pradinę kaina aukcione parduodamas 276,28 kv. m ploto muziejus, kuris yra įtrauktas į Kultūros vertybių registrą. Taip pat 106 kv. m ploto arklidė, šulinys bei 20,23 arų žemės sklypas. Aukcionas vyks nuo šių metų vasario 25 dienos iki 28 dienos.

Analitikai: objektas neturi jokių plėtros galimybių

Nekilnojamojo turto bendrovės „Inreal“ analitikas Robertas Žulpa atkreipė dėmesį, kad nuo 1993 metų pastatas įregistruotas į valstybės saugomų Lietuvos kultūros paminklų sąrašą. Nustatytas vertybės apsaugos tikslas – saugoti viešam pažinimui ir naudojimui. „Viešajam pažinimui ir naudojimui saugomame objekte, jo teritorijoje, vietovėje draudžiama naikinti ar kitaip žaloti nekilnojamosios kultūros vertybės vertingąsias savybes. Vadinasi, objektas praktiškai neturi jokių plėtros galimybių, o rekonstrukcijos ar remonto darbai atliekami pagal kultūros paveldo tvarkybos reglamentus“, – sakė jis.

Jo nuomone, be muziejaus pastate galėtų įsikurti bendruomenės namai ar panašia veikla užsiimančios organizacijos. „Verslas tokio turto greičiausiai nepirks, nes muziejaus ar kita visuomeninė veikla retai kada būna pelninga. Turbūt vienintelis realus objekto pirkėjas galėtų būti mecenatas, kuris pratęstų kultūrinę veiklą šiame pastate“, – kalbėjo R. Žulpa.

15min.lt


Straipsnio komentarai

ar jum reikia jų darbų ar fyfų gražių jų akių ir porcialiarinių dantų 2019-02-01
medžius dauguma kur iškirto gražiausius pastatus parduos kas nesutiks sudegins juk taip pas valdininku yra įprasta paliks basus plikus gyvuos tik sava banda tik jūs balsuokit už tokius chamus jum tikrai parodys iš kur kojos dyksta Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-01
pasiūlykit daktarų grupuotei kurie čia vykdo visokias pogromines programas, jugi jie praeitais metais nusipirko žymiai neprestižeškesnėje vietoje panašaus ploto nekilnojamo turto objektą kęstučio gatvėje bet sumokėjo 145 tūkstančių eurų. Sklypas man rodos ten dvigubai mažesnis. Įsteigė grupinio gyvenimo namus kur jų violetinis patvorys susisiekia su kitu drąsių kelėnu globaliniu (globos) rūpybos objektu kur grupiškai bet privačiai rūpinamasi senjorų keliais į krematoriumus. Tad žodis grupinis čia turbūt vartojamas ne tiek kaip grupinis seksas, bet turbūt labiau ta prasme kaip žodis koncentracija kai eina kalba apie gyvenimą stovyklaujant... Komentaras patinka Komentaras nepatinka