Nuo vasario mėnesio pradedamos mokėti priemokos mažiausių pensijų gavėjams

2019-02-06, socmin.lt

Vasario mėnesį bus pradėtos mokėti priemokos iš valstybės biudžeto tiems „Sodros“ pensijų gavėjams, kurių visų gaunamų išmokų suma nesiekia 238,45 eurų. Tokia priemoka jos gavėjus pasieks kartu su kitomis „Sodros“ mokamomis išmokomis kas mėnesį. Vasario mėnesį priemoka bus išmokėta už sausio mėnesį, kovą – už vasarį ir taip toliau.

Priemokos bus išmokamos šioms grupėms, jei ligšiolinės gaunamos išmokos nesiekė 238,45 eurų:

  • Senatvės pensijos gavėjams (išskyrus išankstinės pensijos gavėjus);
  • Netekto darbingumo pensijos gavėjams (netekus 60 proc. ir daugiau darbingumo);
  • Senatvės pensijos amžiaus sulaukusiems netekto darbingumo ar invalidumo pensijų gavėjams (netekus 45-55 proc. darbingumo).

Skaičiuojama, kad vidutiniškai priemoka sieks apie 20 eurų, tačiau individualiai gaunamas priemokos dydis skirsis – kuo didesnį pensijų socialinio draudimo stažą žmogus yra įgijęs, tuo didesnė priemoka bus mokama.

Pavyzdžiui, du senatvės pensijos gavėjai, gaunantys po 170 eurų išmoką gaus skirtingas priemokas: asmens, įgijusio 15 metų stažą, priemoka sieks 32 eurus, turinčio 20 metų stažą – 43 eurus.

Priemokos iš valstybės biudžeto mokamos mažų pensijų gavėjams nuo 2019 m. mokamos pirmą kartą – taip siekiama padėti gyventojams, kurie arba nesukaupė pakankamai ilgo stažo pensijai gauti, arba savo darbingu laikotarpiu gavo itin mažas pajamas.

„Kai kurie senjorai dėl gyvenime susiklosčiusių įvairių aplinkybių gauna labai mažas pensijas, todėl Vyriausybė ir Seimas sutarė šiems žmonėms mokėti priemokas iš valstybės biudžeto. Turime pasirūpinti žmonėmis, kurie dirbdami gavo mažus atlyginimus arba neturėjo galimybės sukaupti ilgesnio stažo: tai gali būti vaikus auginusi mama, darbingumą dėl ligos praradęs asmuo“, - sako socialinės apsaugos ir darbo ministras Linas Kukuraitis.

Kaip apskaičiuoti priemokos dydį?

Turint būtinąjį stažą: 0,95 x 251 – visų mokamų pensijų suma = PRIEMOKA

Neturint būtinojo stažo: (0,95 x 251 – visų mokamų pensijų suma) x (įgytas stažas ÷ būtinasis stažas) = PRIEMOKA

„Sodros“ duomenimis, šios priemokos bus išmokėtos apie 95 tūkst. žmonių.

Primenama, kad Lietuvoje vidutinis senatvės pensijos dydis 2018 m. pabaigoje siekė 319 eurų, o turint būtinąjį stažą – 337 eurai. Nuo 2016 m. pabaigos vidutinė senatvės pensija išaugo 64 eurais, turint būtinąjį stažą – 71 euru.

Šiuo metu minimalus pensijų socialinio draudimo stažas senatvės pensijai gauti siekia 15 metų, būtinasis stažas pilnai senatvės pensijai – 31 metai.


Straipsnio komentarai

Jolanta2019-02-07
Ir vėl išlindo konservatorių prikišti nagai,kad priešlaikinės pensijos gavėjams špyga,o jų pensijos pačios mažiausios ir didėja vėžlio žingsneliu,o kodėl žmonės ėjo į priešlaikines pensijas,kad nebeliko darbo,bankrutavo fabrikai.O panelė Blin kevičiūtė labai gudriai prasuko šį įstatymą .Atskaidydama kas mėnesį sodra nuo mūsų pensijų atsiims su kaupu.,nes mes runkeliai gyvensime ilgai,o konservams nuo mūsų "AMEN" Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-06
matot kaip keistai su tais globėjiškai skambančiais kukuraičio kukavimais gegutės lizdo kamikadzių lakūnams. tokie geri ketinimų vieškeliai, turbūt kaip kad smūgis violetiniu nuo klūpėjimo prieš kryžius kelėnu į paširdžius nukryžiuojamiems. ta prasme kad žvelgiant į pačią pensijos kaip reiškinio sanpratą tai nieko nesiskiria nuo oranžinės spalvos miražo mechaninėse valstybės atskaitos sistemose. Tai ir yra pomirtinis gyvenimas kurį už jus jūsų vardu smaluotų biudžetų cžvistėliai ir nugyvens jeigu jūs gyvensite šitą gyvenima padoriai. Prisiminkime ne taip senai įvykdytą graikijos nulaužimą. Tai "pensija" pas ostapininkus tarnauja kaip grietinėlės nugriebimo proceso dalis. Patys pagalvokit pats ministerijos pavadinimas "socialinės apsaugos ir darbo" yra perfrazuotas "arbeit macht frei". Tik jau dabar darbas nebegarantuoja jokios laisvės ar socialinės apsaugos. Tai yra kažkas kas nesusieta. Nors dabar išlindo lituvoje daug didelių buratino nosių iš to smaluotų biudžetų maišo kai jie turėjo imtis kažkokių atsargų ir naudoti visokias keistas tapatybes, kurios suteptos, bet atgimsta kaip feniksai iš pelenų: visokie alkoholikai, tėvystės teisės atimtos, recidivystai, pasaulinės garsenybės iš vaikų namų, tt. Tarsi kryžiuočių dėka antrą kartą atgimę (born again) ar prikelti iš po žemių (atgimimas - rapture) ir kažką supratę taip nors prie žaizdų dėk, kurias jie ir daro. Lietuva ir yra cžv kalėjimas viena iš baudžiamųjų kolonijų kur ir yra tiekiami "nusikaltėliai". Čia negalima susiprasti kažko kitaip negu kad nepagautas ne vagis. Tai yra jeigu atvažiuoja James Bond ar Jason Bourne su naujais dokumentais, paruošta gyvenimo istorija, tt - jisai nekaltas kaip ką tik gimęs kūdikėlis, jam tik įdomu jeigu kažką apie jį šniukštinės - jisai tai gali naudoti prieš jus, bet jisai tuo pačiu turi ir karinę ar žvalgybinę užduotį, kurią vykdant ar įvykdžius jis taps nusikaltėlis pagal vietos įstatymus ir didvyris pagal brexitinę metodologiją. Kadangi lietuvoje įstatyminė bazė tai kaip tinklas su viena akute - jie nors ir svečiai čia jautėsi kaip namie - galėjo šokti ir trypti kaip smagūs raganaičiai ir velnaitės. Patys pagalvokit jau 1993 metais užsidėjo brexitinius gyvulius ant prezidentūros vėliavos ir herbo. Nu kaip NASA kad būtų nusileidus į mėnulį ir įsmeigus vėliavą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka