Šilutės policijos veiklos rezultatai geriausi apskrityje
Praėjusiais metais visuomenės pasitikėjimas policija išaugo iki 81 procento, 2018 m. fiksuota mažiau nusikaltimų nei 2017-aisiais, o saugiausiomis seniūnijomis įvardintos Usėnų ir Katyčių. Anksčiau daugiausia buvo įvykdoma vagysčių, tai priėmus įstatymo pataisas, šią poziciją užėmė smurtas.
Saugiausia Katyčių ir Usėnų seniūnijose
Šilutės rajono policijos komisariato viršininkas Artūras Mikalauskas antradienį Šilutės bendruomenei pristatė 2018 metų policijos veiklos ataskaitą. Policijos darbo rezultatų pristatymo taip pat klausėsi būrys rajono veikėjų: Šilutės rajono meras Vytautas Laurinaitis, mero pavaduotojas Algis Bekeris, Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis, Savivaldybės tarybos nariai Sandra Tamašauskienė, Lijana Jagintavičienė, Arūnas Pupšys ir kt., Tauragės apskrities vyriausiojo komisariato viršininko pavaduotojai Mindaugas Noreikis ir Vygandas Mylimas, kapelionas Remigijus Saunoris, įvairių įstaigų vadovai, seniūnai, bendruomenių, namų bendrijų pirmininkai ir gyventojai.
Šilutės PK viršininkas A. Mikalauskas pasidžiaugė aukštu įvertinimu – visuomenės pasitikėjimas policija sudaro net 81 proc.. Pristatydamas kriminogeninę padėtį rajone pareigūnas pažymėjo, kad saugiausios yra Katyčių ir Usėnų seniūnijos, o geriausiai dirba komisariato Veiklos skyriaus vyr. tyrėjos Vaidos Višinskaitės grupė. Per 2018 metus Šilutėje ir rajone užregistruota 639 nusikalstamos veikos, o tai yra mažiau nei 2017 metais.
Dominuoja smurtas
Dominuojančios nusikalstamos veikos rajone yra fizinio skausmo sukėlimas ir nežymus sveikatos sutrikdymas (26 proc.), vagystės ( 21,6 proc.), kelių transporto eismo saugumo ar transporto priemonių eksploatavimo pažeidimai ( 13,7 proc.). Jei anksčiau daugiausia buvo įvykdoma vagysčių, tai priėmus įstatymo pataisas ir įvedus baudžiamąją atsakomybę už fizinio skausmo sukėlimą ar nežymų sveikatos sutrikdymą, paaiškėjo, kad šios nusikalstamos veikos padaroma daugiausia. Fizinio skausmo sukėlimo ir nežymaus sveikatos sutrikdymo veikos padarymo pagrindinė priežastis - alkoholis. Šios veikos suaktyvėja socialinių išmokų dienomis, teigė A. Mikalauskas. Sunkių ir labai sunkių nusikaltimų kategorijoje dominuoja nusikalstamos veikos, susijusios su psichotropinėmis ir narkotinėmis medžiagomis ir matoma didėjimo tendencija. Nužudymas praėjusiais metais registruotas tik vienas, tačiau rezonansinis ir buvo pareigūnų operatyviai išaiškintas. Taip pat registruoti du išžaginimo atvejai.
Vagysčių išaiškinama tik trečdalis
Sunkiausia pareigūnams sekasi išaiškinti vagystes, jų išaiškinamumas sudaro 33 procentus. Komisariato viršininkas A. Mikalauskas mano, kad pagrindinės priežastys, apsunkinančios vagysčių išaiškinamumą sudaro tai, kad vagystes įvykdo asmenys, atvykę iš kitų rajonų arba pavogti daiktai išvežami realizavimui už rajono ribų. O šiuo metu kriminalinės žvalgybos padalinyje dirba tik du žmonės, planuojama įsteigti dar du etatus. Tačiau, ar ne čia slypi mažo vagysčių išaiškinamumo tikroji priežastis, apie kurią nutyli policijos vadovai? Sutelkus dėmesį į operatyvų reagavimą ir kitų svarbių funkcijų atlikimą, buvo negailestingai sunaikinta vietinė operatyvinio darbo grupė, kuri ant savo pečių kažkada nešdavo viso komisariato nusikaltimų išaiškinamumą.
Daugiausia fiksuojama leistino greičio viršijimo atvejų
2018 metais buvo pradėti 69 ikiteisminiai tyrimai dėl vairavimo apsvaigus nuo alkoholio (BK 281 str. 7 d.). Vien Šilutės mieste ir seniūnijoje nustatyti 33 tokie atvejai. Taip pat stebima kelių eismo taiskyklių pažeidimų augimo (64 proc.) tendencija. Nustatyta net 6990 kelių eismo taisyklių taisyklių pažeidimo atvejų, iš kurių apie 5000 leistino greičio viršijimo atvejai. Iš tikrųjų, ši tendencija neturėtų stebinti, jei prisiminsime, kad 2018 metais visoje šaluje buvo įjungti sektoriniai greičio matuokliai, į gatves išriedėjo daugiau nežymėtų policijos automobilių. Antroje vietoje tarp kelių eismo taisyklių pažeidimų – kelio ženklų reikalavimų nesilaikymas. Dažniausia pažeidžiami kelio ženklų „Sustoti ar stovėti draudžiama“ reikalavimai. Eismo saugumo ataskaitoje 2018 metais matomas įskaitinių (kai sužalojami ar žūva eismo įvykių dalyviai) autoįvykių didėjimas, nors praėjusiais metais rajone žuvo vienas žmogus, kai tuo tarpu 2017 metais trys.
Bendradarbiavimas su visuomene
Taip pat policijos vadovas informavo visuomenę, kad komisariato pareigūnai įvykdė du prevencinius projektus jaunimo tarpe, prie kurio finansiškai prisidėjo Šilutės valdžia, skirdama 750 eurų. Taip pat buvo vykdomos kitos prevencinės priemonės, pasitelkiant aktyviąją visuomenę ir bendradarbiaujant su kitomis struktūromis. Taip pat policijos vadovas kvietė visuomenę aktyviau padėti policijai, informuoti apie pastebimus pažeidimus, neteisėtas veikas. Savivaldybės vadovai pasidžiaugė darniu bendradarbiavimu su Šilutės policijos pareigūnais ir palinkėjo sulaukti dar didesnio gyventojų pasitikėjimo. „Juk kai žmonės jaučiasi saugūs, jie tampa žymiai laimingesni. Linkime sėkmės jums saugant mūsų kraštą“, – sakė meras V. Laurinaitis. Visumoje pagal darbo rezultatus Šilutės rajono policijos komisariatas tarp Tauragės apskrities policijos įstaigų užima lyderio poziciją.
Policininkams sėkmingai dirbti palinkėjo ir Šilutės klebonas R. Saunoris. Jis reaguodamas į dažną pažeidėjo pasiteisinimą policininkams, pašmaikštavo: „Jeigu liemenes ir prožektoriukus žmonės laikys namuose, mes bažnyčioje paskelbsime - jei mašina pervažiuos be atšvaito, laidosime be bažnyčios".
Straipsnio komentarai
Įdomu , jei kažkam nesisekė su kavine DEIMS , kaip jam seksis " padaryti Šilutę ir vėl nuostabią " ?
Religijose siela dažniausiai laikoma nemirštančia ir amžina; manoma, kad ji atsiskirianti nuo kūno mirties metu.
Tai kuom užsiima tas didelėmis ausimis tai niekaip nesuprantu.
Norėčiau šia tema su Sandra Tamašauskienie padiskutuoti. Moteriškė giliai tikinti , giedanti bažnyčios chore , tikrai turėtų atsakymą.
Manau 95 procentų praktikuojančių Katalikų nesugebėtų paaiškinti kas yra "sielovada "
www.youtube.com/watch?v=Bp4tGTNNi1I
Nu tas ordinariatas tai vienas iš tų rotorių. kaip tas šilutės ar bet kokio kito pasaulio miesto rotorinių ar sorosoptimisčių mafijos klubas, kuris turbūt iš to pačio karinio mechanizmo irgi nulypdytas. nu jeigu tu kiši kažkokius pagalius į tą ordinariatą tai visas organizmuos reaguos kažkaip, taip kad tau atrodytų kažkas. pvz kad tu kažką suprastum kad sugadinai kažką padarydamas blogiau negu buvo, arba apie tai kaip tu čia laimėjai prieš drakoną, nukirtai galvą, tt. Ta pati mašina tau pasiūlys švesti pergalę kartu.
Įmonės kodas 192096669
Įregistruotas 2001-05-30
Oficialus pavadinimas LIETUVOS RESPUBLIKOS KARIUOMENĖS ORDINARIATAS
Registracijos adresas Vilniaus m. sav. Vilniaus m. Šv. Ignoto g. 6
Teisinė forma Tradicinė religinė bendruomenė ar bendrija
Teisinis statusas Teisinis statusas neįregistruotas
EVRK 2 red. veikla Religinių bendrijų veikla
ESA 2010 sektorius Namų ūkiams paslaugas teikiančios ne pelno institucijos (kodas 15)
Nu čia tokia teorija. Praktikoje ne viskas eina kaip sviestuotu sviestu patepta. Nu kaip su gyvulių ferma. Kas iš to kad jie atseit šneka kad augina ir skerdžia gyvulius "humaniškai", taip kad jeigu slapta vadinasi ir svetimo skausmo nebūna. Reik suprasti kad "slapta" tai nebūtinai nėra "atvira" vien dėl informacinių karinės kriptografijos pajėgumų.