Švėkšniškė pasitiko 100-ąjį jubiliejų

2019-02-28, Silute.lt
Jubiliatė visada apsupta ją mylinčių artimųjų.
Jubiliatė visada apsupta ją mylinčių artimųjų.
Švėkšnos seniūnija išskirtinė tuo, kad joje gyvena ne vienas garbingo 100-ojo gimtadienio sulaukęs senjoras. Neeilinio jubiliejaus proga vasario 21 d. būrys svečių apsilankė Valerijos Čeliauskaitės namuose.

Jubiliatė gausų svečių būrį pasitiko pasipuošusi plačia šypsena ir pakilia nuotaika, o šalia jos rikiavosi patys brangiausi – dukra Joana, jauniausia anūkė Zita su vyru bei provaikaitis Matas. Tiesa, Valerijos gyvenimas nebuvo nuspalvintas vien šviesiomis spalvomis. Augo ji didžiulėje šeimoje – tarp vienuolikos brolių ir sesių Kelvėtų kaime. Deja, laikai buvo negailestingi ir šeimą ištiko baisi tragedija – per vieną savaitę mirė net keturi vaikai. Ir tremtis neaplenkė jos šeimos. Visus išvežė 1946-aisiais, likus kelioms dienoms iki Valerijos vestuvių.  Dukra pasakojo, kad iki Uralo juos vežė mėnesį. Tremtyje praleido 12 metų, o tuomet sugrįžo į išsiilgtąją Tėviškę.

Visą gyvenimą V. Čeliauskaitė daug ir sunkiai dirbo. „Tik dabar ji turi geras dienas, o anksčiau labai sunkiai gyveno“, – pasakojo vienturtė jubiliatės duktė. Pati Valerija susirinkusiesiems gyrėsi, jog yra labai visų mylima. „Mano anūkė Zita yra nuo dangaus nužengusi“, – gražių žodžių negailėjo šimtametė. Dabar pats didžiausias Valerijos turtas – dukra Joana, keturi anūkai ir septyni proanūkiai.


Straipsnio komentarai

to...2019-02-28
jokio sąmokslo. tik artėjantys rinkimai ir LSDP ūsuoti ir barzdoti "gyvūnai" legaliai už valdiškus į viešą erdvę lenda. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-02-28
matot straipsnio autorius silute.lt tai yra šilutės rajono savivaldybės administracija. nors greičiau kažkoks darbuotojas iš viešųjų ryšių skyrius. aš nesakau kad tie kai kurie kur stovi nuotraukoje nėra artimieji, bet jie tuo pačiu metu ir vieši asmenys - tarybininkiniai savivaldžiautojai. Kas čia per įstatymai sugalvoti kad jie turi vaikščioti po namus švesdami svetimas šventes tarsi svetimo skausmo nebūtų. Matai čia irgi įdomi logika. Atseit tradicija, kur kažkas pradėjo taip daryti ir neina sustoti. Nu va petrą pasveikino pernai, o dabar jeigu neateisi pasveikinti zosės tai jai bus skaudu ir nes gali atrodyti kad jinai įgnoruojama. Iš kur jie žino kada kas ką švenčia? Ar nėra pažeidžiami kažkokie asmeninių duomenų tvarkymo aktai ir normatyvai? Įsivaizduojate jeigu jums sukanka šimtas metų ir jūs esate kažkaip nusistatęs prieš "mūsiškių dienos kaip šventė" ideologiją šitiems savivaldybininkams tai nėra svarbu jie vistiek užgrius kaip perkūnas iš giedro dangaus ir privers jus švesti taip kaip jiems tai reikalinga. Čia gi valdžia. Nepatogu būtų net paaiškinti kad jie neprašyti ir nelaukti svečiai. Matot jie tai turbūt atvažiavo iš šilutės. Turėjo nuvažiuoti ir dovanėlę ir gėlių puokštę nupirkti. Reikalinga turbūt ir per viešuosius pirkimus apsiforminti. Turbūt panaudojo tarnybinį transportą. Galima forminti tokią ekspediciją kaip komandiruotę. Turbūt sugaišo visą dieną. Komandiruotės gi visai kitaip apmokamos. Ten ir komandiruotpinigiai ir maistpinigiai skiriami. Galima nueiti į kokį vietinį restoraną ir pasistiprinti kad tie rubuiliški žandeliai neišblykštu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka