Pamariškių lengvaatlečių pergalės priviliojo gabios pamainos

2019-02-27, Romualdas Danielius Mažutis
Jauniausioji mūsų rajono lengvosios atletikos pamaina, pajutusi pergalių skonį Klaipėdoje (iš kairės): Vilmantas Retenis, Goda Šiaudvytytė, Rugilė Inokaitytė ir Nojus Petraitis.
Taip sako šios sporto šakos trenerė Lina Leikuvienė. Šalies jaunių (15-17 m.) pirmenybėse Kaune Šilutės sporto mokyklos rinktinė užtikrintai užėmė I vietą tarp rajonų komandų. Klaipėdoje vykusiose „Žemaitijos taurės 2019” vaikų 2-ojo etapo varžybose pirmuosius medalius iškovojo mūsų debiutantai, o Lietuvos suaugusiųjų ir jaunimo čempionatuose Šiauliuose pamario kraštą garsino Šilutės lengvosios atletikos elitas: trišuolininkė Kristina Jašauskaitė, bėgikai Aurimas Bendžius ir Jokūbas Tubutis.

Kaune varžybos surengtos vasario 8-9 dienomis. Teisę dalyvauti finale sportininkai išsikovojo atrankos varžybose Šiauliuose. Kaune taškus pelnė 33 komandos, kurių kraitį papildė ir Šiauliuose iškovoti taškai. Bendra Šilutės komandos taškų suma – 270 ir iškovota I vieta. Antra liko Marijampolės rinktinė – 221 tšk., trečia – Kėdainių rajono komanda, surinkusi 143,5 tšk. Pagėgiškiai užėmė 27 –ąją vietą – 17 tšk. Komandų rikiuotę užbaigė Radviliškio rajono komanda – 33 vieta, 6 tšk.

Keletas pamariškių taškus pelnė  ne tik savo, bet ir miestų, kuriuose dabar mokosi komandoms. Buvusi Vilkyčių kūno kultūros mokytojo Broniaus Mulskio auklėtinė Gintarė Paulauskaitė, besimokanti Vilniuje, 3 kg rutulį nustūmė 12,60 m. ir užėmė II vietą. Beje, I vietą užėmusi Vilniaus pirmosios rinktinės narė Olivija Vaitaitytė rutulį nustūmė tik vienu centimetru toliau. Trečioji prizininkė - šilutiškė Kristina Bataitytė. Jos rezultatas – 12,07 m. Du bronzos medalius iškovojo ir Justas Budrikas bėgęs 600 m (1:27,73 min.) ir 1000 m (2:39,22 min.).  Kaune Šilutės sporto mokyklos rinktinės garbę gynė 8 dalyviai.

Pirmieji startai ir medaliai, naujos viltys

Vaikų lengvosios atletikos „Žemaitijos taurės 2019” 2-ojo etapo varžybose Klaipėdoje mūsų rajono rinktinę sudarė Šilutės, Švėkšnos, Kintų jaunieji lengvaatlečiai (treneriai Stasys Oželis, Audrius Urmulevičius, Lina Leikuvienė). Daugeliui jų tai buvo pirmieji rimti startai. Anot trenerės L. Leikuvienės, Šilutės lengvoji atletika pergyvena pakilimo laikotarpį, nors treniruočių sąlygos palyginti su didmiesčiais, kuklios. Tačiau treneriai dirba išnaudodami visas esančias galimybes, sugeba vaikams įdiegti pasitikėjimą savo jėgomis, kursto sportinį norą nugalėti.

Klaipėdoje I vietas užėmė Rugilė Inokaitytė (60 m., 8.46 sek.), Goda Šiaudvytytė (600 m., 1:53,08 min.), Andrius Milinauskas (šuolis į aukštį, 1,30 m.), Vilmantas Retenis (3 kg rutulys, 12,93 m.). II vietas iškovojo Linas Budvytis (šuolis į aukštį, 1,25 m.), III vietų prizininkais tapo Nojus Petraitis (600 m., 1:56,46 min.), Gabrielė Urnažiūtė (šuolis į tolį, 4,26 m.). V vietas užėmė bėgikai Darintas Šimašius (60 m.), Mija Pielikytė (600 m.), Roman Budiukin (šuolis į tolį), Ignas Stankus (200 m.).

Pakvietė į Lietuvos rinktines

Šiauliuose vasario 14-15 dienomis kovojo šalies lengvosios atletikos elitas. Džiugu, kad lyderių turime ir tarp pamariškių. Šilutiškė abiturientė, šuolininkė Kristina Jašauskaitė, iškeitusi mokyklos šimtadienio šventę į varžybas Šiauliuose, neapsiriko: pelnė Lietuvos jaunimo čempionato auksą ir suaugusiųjų čempionato bronzą. Ji laimėjo trišuolio rungtį ir pasiekė šio sezono savo geriausią rezultatą – 12,53 m. Kristina atstovaus šalies jaunimo rinktinei tarpvalstybiniame turnyre Minske. Lietuvos jaunimo čempiono vardą iškovojo ir buvęs trenerio S. Oželio auklėtinis Aurimas Bendžius bėgęs 800 m. Dabar Aurimas mokosi Šiauliuose. Kristinai kovo pabaigoje sukaks 19-a, o Aurimas 19-ąjį gimtadienį švęs birželio viduryje. Lietuvos jaunių rinktinės trenerės dėmesį savo kovingumu patraukė ir dviem metais jaunesnis šilutiškis bėgikas Justas Budrikas, LSU studentas. Jis finišavo ketvirtas, bėgdamas 800, o bėgdamas 400 m. - penktas. Justas kovo pradžioje startuos Baltijos šalių varžybose Latvijoje.