Minime Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 29-ąsias metines

2019-03-11, kam.lt

1990 metų kovo 11 dieną atgimė Lietuva – atkurta nepriklausoma ir demokratinė valstybė. Krašto apsaugos sistemos vadovybė ir kariai kartu su visuomene dalyvaus šiai svarbiai Lietuvai dienai atminti skirtuose šventiniuose renginiuose Vilniuje ir kituose miestuose visoje Lietuvoje.

Jau kovo 10 d. 14 val. vyks gėlių, skirtų padėti ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų, perdavimo ceremonija Lietuvos Respublikos Seimo rūmuose. Gėlių bus padėta ant Lietuvos Nepriklausomybės Akto signatarų kapų Joniškyje, Kaune, Kėdainiuose, Kelmėje, Klaipėdoje, Pakruojyje, Palangoje, Plungėje, Vilniuje.

Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopos kariai kovo 11 d. Nepriklausomybės aikštėje Vilniuje padės gėlių prie Kovo 11-ajai skirto paminklo „Žinia“.

Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis ir Lietuvos kariuomenės vadas gen. ltn. Jonas Vytautas Žukas dalyvaus iškilmingame minėjime Lietuvos Respublikos Seime (10.00 val.), skirtame Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Šią Lietuvai svarbią dieną aikštėje prie Krašto apsaugos ministerijos taip pat 10 val. vyks Lietuvos šaulių sąjungos jaunųjų šaulių pasižadėjimo ceremonija. Po jos jaunieji šauliai ir šauliai žygiuos Gedimino prospektu Nepriklausomybės aikštės link.

Vidurdienį Nepriklausomybės aikštėje rengiamoje Trijų Baltijos valstybių vėliavų pakėlimo ceremonijoje ir iškilmingame žygiavime nuo Nepriklausomybės aikštės iki Katedros aikštės kartu su vilniečiais ir miesto svečiais dalyvaus Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa ir Lietuvos kariuomenės orkestras, taip pat Lietuvos šaulių sąjungos nariai.

Kaune taip pat 12 val. vyks iškilmingas minėjimas, Vyčio Kryžiaus ordino vėliavos pakėlimo ir gėlių padėjimo prie paminklų Vytauto Didžiojo karo muziejaus sodelyje ceremonija.

13.00 val. bus laikomos Šv. Mišios Vilniaus arkikatedroje bazilikoje.

Vakare, 20 val. Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnai jau 10 kartą pakvies į dainų ir prisiminimų vakarą prie degančio laužo ant Stalo kalno. Atėjusieji galės pamatyti ir riterių kovas, ugnies fakyrų pasirodymą, skambės įvairių atlikėjų dainos. Į Stalo kalną galima užkopti iš T. Kosciuškos gatvės pusės, iš čia užkopus į kalną, patenkama į estradą.

Panevėžyje jau septintą kartą Karaliaus Mindaugo husarų batalionas organizuoja estafetinį bėgimą, kuris prasidės kovo 10 d. 7.00 val. ir truks 29 val. Specialiai šiam renginiui sukurta 437 metrų ilgio trasa aplink Laisvės aikštę, kurią bėgikai įveikinėja rankose nešdami Lietuvos trispalvę. Šiame bėgime gali dalyvauti visi norintieji. Taip pat Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienos išvakarėse vyks karių muzikinis pasirodymas, degs laužai ir bus vaišinama karšta arbata. Kovo 11-ąją, vidurdienį, paskutinįjį ratą įveiks bataliono karių rikiuotė su vadu priešakyje. Paskelbus oficialią bėgimo pabaigą, prie Panevėžio miesto savivaldybės vyks iškilmingas vėliavos pakėlimas.

Kovo 12 d. jau aštuntą kartą vyks tradicinis Ruklos įguloje (Jonavos r.) dislokuotų Lietuvos ir sąjungininkų karių bėgimas kartu su moksleiviais, visais norinčiaisiais, skirtas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai. Kartu vyks Lietuvos ir NATO sąjungininkų (JAV, Vokietijos, Belgijos, Nyderlandų) karių ginkluotės, ekipuotės ir technikos paroda Rukloje. Besidomintieji galės susipažinti su NATO priešakinių pajėgų bataliono karių turima naujausia ir moderniausia ginkluote, technika.

Lietuvos kariuomenės kariai, sąjungininkai, Krašto apsaugos savanorių pajėgų kariai dalyvaus įvairiuose Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo renginiuose Lietuvoje.


Straipsnio komentarai

..2019-03-11
patys pagalvokit apie tuos hitlerio memuarus kuriuos jis "parašė" sėdėdamas brexitiniame kalėjime vokietijos mieste pavadinimu "lansberg". Čia tik užuomina apie mūsų neaišku iš kur atsibasčiusio netikro pranašo keistą pavardės šaknų kartumą. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
rusniskis2019-03-11
su svente brangus rusniskiai,linkiu islikti ir toliau tikrais lietuviais. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2019-03-11
čia irgi įdomiai viskas išlankstyta. nu čia apie tai kaip kvailai turtinga lietuvių kalba pavartota. tarsi "lietuva" tai buvo kažkoks numirėlis, kuris paėmė ir atgimė ir dabar tas lawonas vaikšto kaip zombis gąsdindamas visus. Lietuva tai nėra gyvas objektas. Nei viena valstybė nėra gyva. Čia grynai informacinis žymės objektas. Nu buvo įvykdyta taip vadinama pas amerikos kryžiuočius "rapture", ta sąvoka net neišsiverčia į lietuvių kalbą. Nu kažkas panašaus į pasaulio pabaigą ar tas indų filosofijų revoliucijas kai pasaulis nesibaigia, bet dievų (trimurti) būna sugriaunamas ir perstatomas su perestroikomis. Čia jeigu žiurėti vien iš lingvistinės pusės kaip informacinis karas buvo vystomas. Jeigu žiūrėti kažkaip truputį plačiau tai galima pasibarstyti kažkiek gerų ketinimų druskytės ant zombio lawondėmių - nu jie atseit nepradėjo nuo nulio. Tęsė kažkokius jau pradėtus anksčiau darbus apie kuriuos kažkaip niekas nieko nežinojo, nes visi buvo per jauni. Nu žinot labai patogu cžv gestapui. Kad žmonės nebuvo patenkinti gyvenimu prie sovietų ir perestroikų ir tt tai nieko nuostabaus, bet jie įdomiai nukreipė tą energiją prieš tuos pačius žmones. Nu ir išnaikino visus. Čia irgi negalima susiprasti tiesiogiai ar jie tesė, ar pasinaudojo lietuvos istorija ar išorvelino viską ir tada pritaikė kaip kamufliažą. Nu žinot kaip kad indėnai nusipaišo ir išsiterlioja ant savo veido ir kūno visokius karinius ornamentus.
matot yra lietuvos kariuomenėje yra ne tik būtigeidžio batalionas ar dar visokiausių išorvelintų personažų bazių, bet net turi ir garbės sargybos kuopa. Čia matyt jie ir organizuoja tuos garbėtroškinius paradus. Ir spalvina perėjas su vaivorykštėmis. Nu žinot angliškai perėja tai yra "crossing" - kas į lietuvių kalbą išsiverčia ne tik kaip perėja, bet ir kaip nukryžiavimas.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Apklausa
Kiek suplanavę išleisti vaiko pasiruošimui į mokyklą?