Edward S. Curtis „Šešėlių gaudytojas“

2019-03-13

Kovo 21 d., 17.15 val. Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidaroma amerikiečių fotografijos pionieriaus, etnologo Edward Sheriff Curtis fotografijų paroda „Šešėlių gaudytojas“. Tai unikali proga susipažinti su 30 metų trukusiu, 37 milijonus dolerių kainavusiu bei 40 tūkstančių fotografijų apimties projektu, vykdytu Šiaurės Amerikoje.     

XX amžiaus pradžioje dirbęs Edwardas Sheriffas Curtisas grūmėsi beviltiškoje kovoje su laiku, stengdamasis išsaugoti, užfiksuoti – fotoaparatu, balso įrašymo prietaisu – Šiaurės Amerikos indėnų kultūros likučius, dar nesunaikintus baltųjų ekspansijos. Trisdešimt metų, remiamas tokių žmonių kaip Johnas Pierpontas Morganas ir buvęs JAV prezidentas Theodore‘as Rooseveltas, sumokėdamas didelę kainą savo šeimos ir sveikatos sąskaita, Curtisas daugybę laiko praleido tarp įvairių genčių indėnų, kol galų gale išleido neprilygstamą darbą „The Norh American Indian“ (Šiaurės Amerikos indėnai).

Paroda veiks iki balandžio 20 d.

Parodą organizuoja JAV ambasada Lietuvoje. Parodos kuratorė Eglė Deltuvaitė. Parodos koordinatorius Darius Vaičekauskas. Parodos partneris Lietuvos fotomenininkų sąjungos Klaipėdos skyrius, Šilutės Hugo Šojaus muziejus.


Straipsnio komentarai

rusniskiai2019-03-15
pastatykime dar viena kvaila paminkla - indenams,negrams,indusam turim tai prajuokinkime dar daugiau pasauli. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kova su šešėliu2019-03-13
tai kyokushin karate juodo diržo ketvirto dano lygis Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. to Hadis2019-03-13
nu matai kad akivaizdžiai meluoja. neturėjo tas ubagas tiek tų milijonų. paskaityk wikipedia - buvo kažkoks badaujantis menininkas. gal kažkaip apsiformino atbuline tvarka buchalteriją rakštisteinai?
tad čia ne menas, nebent žiūrėti į tai kaip į machevialinių karinių operų diversijos meną. Žinai jie labai sukti - jie pastoviai sukinėja ratelį ir rotorius į visokias puses, naudodamiesi tavo kaip ąsilo energija. Tad viskas ir yra taip įdomiai tarsi didžiulis kaleideskopas užmautas tau ant galvos - sudaužytų veidrodžių karalystė. Tad tokios chaltūros parodos įdomu tik iš karinės apgaulės pusės kažkas panašaus į tuos cholokaustų muziejus kurie sugalvoti kaip praeities stogas kad švesti dabartį. Nu gal dar ir iš tos pusės kad čia vaikšto ir dideli pinigai ir prie tos nuotraukos vienos nevažinėja. Ten visokie cžvistėliai gražulio kelnininkai palydovai ir palydovės plaštakės efektingai kartu plasnoja. Nu žinai jie aiškina kad holokaustas jau yra pasibaigęs ir jau viskas praeityje ir vos tik tu tuo patiki jie tuo tavo gudriai nukreiptu dėmesiu naudojasi kad vykdyti holokaustą čia ir dabar. Nu jeigu tu patiki vadinasi tu neigi holokaustą. Tu esi įvyliotas į mirtinos nuodėmės spąstus. Matai europoje anglakalbiai paspendė tuos pačius lingvistinius spąstus kaip ir amerikoje kur jie "vietinius" vadino indėnais lygiai taip pat kaip žmones iš indijos. Žinai yra indijos indėnai ir yra amerikos indėnai. Tarsi yra ir kažkokia indėnija apie kūrią mes nieko nežinome. Nu jie europoje susigalvojo žodį "caucasian" kad vadinti europiečius. Tuo pačiu tas žodis yra naudojamas kad apibūdinti žmones iš kaukazo kalnų: gruzija, armėnija, čečėnija, iraniečiai, karabachas, alanija, tt Nu čia užuomina apie šuriko nuotykius ir kaukazo belaisves pvz lietuvą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Hadis2019-03-13
Nuoširdžiai laukiu to taškentojo komentaro, kuriam visur CŽV gestapai vaidenasi. Čia gi amerikoniška paroda. Įdomu ką šiuo klausimu jis pasisakys! Komentaras patinka Komentaras nepatinka