Pamokos vyko, bet ne gimnazijos patalpose
Kovo 20 dieną Šilutės Vydūno gimnazija buvo neįprastai ištuštėjusi ir tyli. Tik abiturientai susikaupę sėdėjo bandomajame lietuvių kalbos ir literatūros egzamine. Ir dar keliuose kabinetuose keletas gimnazistų grupių dirbo pasirinktuose praktikumuose.
Šiai dienai, pavadintai „Metų virsmas“ (projektas „Lyderių laikas 3“, „Pamoka kitaip“), pradėta ruoštis jau prieš du mėnesius. Mokytojai metodinėse grupėse siūlė galimas veiklos programas, vėliau trumpos programų anotacijos buvo pristatytos mokiniams, šie rinkosi kurią nors iš jų – kiekvienas pagal savo norus ir galimybes.
Iš viso buvo pateiktos 23 programos, pavyzdžiui: praktikumai (anglų kalba – kelionės planavimas; biologija – tyrimas, ar saugus mūsų maistas; informacinės technologijos – interaktyvių žaidimų kūrimas; kūno kultūra – „Krepšinis kitaip“; edukacinės išvykos ir tyrimai, kūrybiniai darbai (geografija – į Rambyno regioninį parką; chemija – į UAB „Fortum Klaipėda“, menai – į Meno mokyklą, Šilutės teatrą, Saugų malūną; lietuvių kalba ir literatūra – į „Šilokarčemos“ redakciją, H. Šojaus muziejų; istorija – dviračių žygis į Kintus).
Panaši diena tokiu pat pavadinimu „Metų virsmas“ buvo organizuota ir praėjusiais mokslo metais, tik tada visus darbus atlikti ir apibendrinti reikėjo tą pačią dieną. Šiemet ši veikla yra tęstinė – jai, kaip LL3 projektui, skirta papildomo laiko balandžio ir gegužės mėnesiais. Projekto programą rengė mokytoja-ekspertė Tatjana Balvočienė ir direktoriaus pavaduotojas ugdymui Kęstutis Mockus.
Be to, LL3 projekte pasiūlyta dar viena naujovė – patiems mokiniams renkantis programas, jiems suteikiama galimybė artimiau susipažinti su tais mokytojais ir gimnazistais, su kuriais paprastai nesusitinkama kasdieninio tvarkaraščio pamokose. Ir pernai, ir šiemet vydūniečiai teigiamai įvertino „Pamoką kitaip“ – tai, kas neįprasta, dažniausiai vilioja labiau negu kasdienė rutina.