Naujai išrinktos valdžios siurprizas gyventojams – didės mokesčiai
Ekonomikos ir finansų komitete meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad pragyvenimo lygis kyla, gyvenimas gerėja, todėl galima kelti ir mokesčius.
Informacija, kurią pateiksime, ko gero, papiktins ne mažą visuomenės dalį, o ypač pensininkus ir tuos, kurie galą su galu vos suduria, gauna tik minimalų atlyginimą, tai sausros, tai potvynių kamuojančius ūkininkus, verslininkus. Šilutės rajono valdžia netrukus turėtų padidinti Nekilnojamojo turto ir Žemės mokesčius. Ekonomikos ir finansų komitete meras Vytautas Laurinaitis sakė, kad pragyvenimo lygis kyla, gyvenimas gerėja, todėl galima kelti ir mokesčius. Pasidomėjome ir tuo, kokius atlyginimus gauna mūsų rajono išrinktieji.
Greičiausia bus patvirtinti
IX kadencijos tarybos antrasis posėdis vyks šių metų gegužės 23 dieną. Jo metu, pritarus daugumai tarybos narių, greičiausiai bus patvirtinti naujo nekilnojamojo turto mokesčio tarifai. Pagal naujai patvirtintą tvarką turėtų būti patvirtinta:
1.1. 0,5 procento nekilnojamojo turto mokesčio mokestinės vertės nekilnojamajam turtui, išskyrus nekilnojamąjį turtą, nurodytą 1.2. ir 1.3. papunkčiuose.
1.2. 3 procentų nekilnojamojo turto mokesčio vertės nekilnojamajam turtui, kuris yra naudojamas ne pagal paskirtį arba yra apleistas ir nenaudojamas.
1.3. 3 procentų nekilnojamojo turto mokestinės vertės kitos paskirties statiniams (atsinaujinančios energijos (vėjo, saulės ir kt.) jėgainės). Nurodyti nekilnojamojo turto mokesčio tarifai taikomi bus 2020 metų mokestiniam laikotarpiui.
Be to, greičiausiai bus padidintas ir Žemės mokesčio tarifas. Pavyzdžiui, Gyvenamosios teritorijos mokestis kyla nuo 0,4 proc. iki 0,8.
Bus nustatyti ir neapmokestinamų žemės sklypų dydžiai fiziniams asmenims, kurių šeimose mokestinio laikotarpio pradžioje nėra darbingų asmenų ir kuriems nustatytas 0 – 40 procentų darbingumo lygis arba kurie yra sulaukę senatvės pensijos arba yra nepilnamečiai: kaimo vietovėje – 1,0 ha, Šilutės mieste – 0,06 ha. Jei bus priimtas sprendimas, jis įsigalios nuo 2020 metų sausio 1 dienos.
Atlyginimų dydžiai skiriasi
Taigi, mokesčiai greičiausiai padidės. Šį ketvirtadienį bus tvirtinamas ir Mero pareiginės algos koficentas. Tarybos Sekretorius A. Jurkus tikino, kad tai tik formalumas, kuris turi būti atliktas išrinkus naują tarybą, o atlyginimas išliks toks pat.
Pasidomėjome, kokius atlyginimus gauna mūsų rajono išrinktieji. O jų darbo užmokesčiai „ant popieriaus“ - skirtingi.
Pavyzdžiui, merui priskaičiuota darbo užmokesčio su priedais ir priemokomis, neatskaičius mokesčių, 2018 metų I ketv. – 2 322 eurai., II ketv. – 2 620 eurų., III ketv. – 2 635 eurai., IV ketv. – 2 631 euras., o šių metų I ketv. – 3 647 eurai. Jo pavaduotojui pirmąjį ir antrąjį praėjusių metų ketvirtį priskaičiuota po 1 957 eurus., II ketv. – 1966 eurai., IV ketv. – 1 958 eurai., o šių metų I ketv. – 2 569 eurai.
Mero patarėja Inesa Murauskienė uždirba šiek tiek mažiau: pernai I ketv. – 1 446 eurus., II ketv. – 1 470 eurų., III ketv. – 1 460 eurų., IV ketv. – 1 559 eurai., o šių metų I ketv. – 2 166 eurai.
Tarybos sekretoriaus Andriaus Jurkaus darbo užmokestis šiek tiek mažesnis. Jis „ant popieriaus“ 2018 metais gavo I ketv. – 1 321 eurą., II ketv. -1 370 eurų., III ketv. – 1 307 eurus., IV ketv. – 1 432 eurus., o šiemet I ketv. – 1 833 eurus.
Politinio pasitikėjimo valstybės tarnautojas, Administracijos direktorius pernai I ketv. uždirbo - 2 339 eurus., II ketv. – 2 367 eurus., III ketv. – 2 384 eurus., IV ketv. – 2 354 eurus. Šių metų pirmąjį ketvirtį – 3 625 eurus. Jo pavaduotojui praėjusiais metais priskaičiuota: I ketv. – 2 042 eurai., II ketv. – 2 043 eurai., III ketv. – 2 059 eurai., IV ketv. – 2 177 eurai., o šių metų I ketv. – 3 182 eurai.
Straipsnio komentarai
Nu jau yra iš viso lietuvoje "investicijos" kur jie statosi krematoriumus, telefoniniai sukčiai "kasa" kriptovaliutas, tt. Jau yra aferistų aferistų kraštas. Bet tame ir esmė kad tai nesiskiria niekuom nuo kitų kraštų. Ir iš kur tiek tų aferistų? Visi tokie susitepę, dėmėti ir dėmingi tarsi būtų kažkokie nuodėmingi. Nu tame ir esmė netepsi nevažiuosi. Nes yra labai bloga padėtis su priklausomybėmis nuo visokių investicijų. Reikalingas kažkoks gydymas šitiems "vor v zakone" lendančių iš visokių ambasadų podvalų ir patvorių. Nebėra jokio diplomatinio imuniteto lygybės režime. Visi lygūs.
Kodėl jeigu tas pragyvenimas taip kyla tie kryžiuočiai negali savo nekilnojamo turto susiremontuoti? Kodėl savivaldybė turi tvarkyti bažnyčias? Čia prieš kelias savaites buvo straipsnis kaip šitas medalistas pasirašė kažkokius bendradarbiavimus su kryžiuočiais kur jiems ten viską nemokamai sutvarkys už mokesčių mokėtojų pinigus. Tą pačią dieną kitame straipsnyje parašė kad daugiabučių kiemus nustos tvarkyti.
Supirkimas mėsos kogero yra nusiritęs į žemumas, pardaviau karvę ir gavau 45eurus su pvm. Taip tai nedidukė karvutę, bet tokios kainos nesitikėjau po 0.15cnt. , jaučius pirko po 0.8 ir 1.0 eur, labai gerus po 1.35
Idomumui praeitais metais iš vieno ha išėjo gauti tik du rulonus šieno, bei vidutiniškai 1t. grūdų.
Pieno supirkimo kaina 18 cnt!!! plius perskaičiavimas, kombikorma pakilo iki 19 eur už 40kg.
Žodžiu nematau jokio gerėjimo tik akyvaizdų vežimo lėkimą į bedugnę....
Valdžia, apmokestindama papildomai gyventojus labai suklydo, reikėjo išsyk kilpas visiems siusti vietoje sveikinimo laiškų
Akyvaizdi tiesa -ateina belenkoks sunkmetis tautai, bet tik ne jiems.