Rūkymas lovoje pražūtingas – šiemet žuvo du žmonės

2019-06-05, Lijana JAGINTAVIČIENĖ
„Rūkymas lovoje – tiesiausias kelias į žūtį ir tai negali būti atsipalaidavimo įpročiu“, - teigė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas R. Mačijauskas.
„Rūkymas lovoje – tiesiausias kelias į žūtį ir tai negali būti atsipalaidavimo įpročiu“, - teigė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas R. Mačijauskas.
Šilutės rajone per keturis metus nebuvo užfiksuota nė vienos mirties dėl neatsargaus elgesio su ugnimi. Tačiau šiemet net dvi beprasmės žūtys dėl minėtos priežasties. Apie tai ir pražūtingas rūkančiųjų klaidas kalbėjome su Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininku Rimantu Mačijausku.

Du žmonės žuvo

Kovo mėnesį Saugų seniūnijos Begėdžių kaime atvira liepsna degė gyvenamasis namas. Šalia virtuvės esančioje lovoje buvo rastas apdegusio pusamžio vyro kūnas. Jį namo šeimininkai buvo pakvietę prižiūrėti sodybą.

Kita nelaimė įvyko balandžio mėnesį Vainuto seniūnijoje, Balčių kaime.  Čia ūkiniame pastate buvo girtaujama ir rūkoma. Sudegė ūkinis pastatas, gaisre žuvo  žmogus. 

Pasak R. Mačijausko, dėl įvykių vis dar vyksta tyrimas. Neatmetama versija,  kad ugnis galėjo užsiliepsnoti dėl neatsargaus rūkymo.

„Rūkymas lovoje – tiesiausias kelias į žūtį ir tai negali būti atsipalaidavimo įpročiu. Mirtis tokiais atvejais žmones ištinka net neįsiplieskus gaisrui, nes dažniausiai apsinuodijama degimo produktais“, - kalbėjo R. Mačijauskas.

Anot viršininko, dažniausi tokių nelaimių scenarijai kartojasi - žmogus atsigula į lovą, prisidega cigaretę, užsnūsta, o degančiai cigaretei iškritus iš rankų ant čiužinio, pradeda smilkti. Tai gali tęstis net kelias valandas. Tokiu atveju  žmogus  dažniausiai uždūsta dūmuose net neprabudęs.  Gali būti ir taip, kad lova tik apdega, o joje randamas neatsargiai rūkiusiojo kūnas.

Draudžiama užgriozdinti

Gelbėtojas primena, kad rūkymas balkonuose taip pat yra pražūtinga, nes daugiabučių namų gyventojai dažnai laiko nereikalingus daiktus, atliekas ar degias medžiagas.  R. Mačijauskas primena – balkonus draudžiama užgriozdinti ar užkrauti įvairiomis medžiagomis ir įrenginiais. Svarbu, kad tvarkingos būtų ir bendrojo naudojimo patalpos, liukai ir angos, mat kilus gaisrui ir esant smarkiai uždūmintai laiptinei, yra sunku evakuotis pro pagrindines duris.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, rūkymas lovoje Lietuvos žmonių namuose pernai sukėlė 286 gaisrus, per penkis pirmuosius šių metų mėnesius – 132 gaisrus. Paprastai dėl šios priežasties dažniausiai žūsta darbingo amžiaus vyrai. Neatsargus rūkymas lovoje pernai nusinešė 27 žmonių gyvybes, per penkis pirmuosius šių metų mėnesius tapo 14 mūsų šalies gyventojų mirties priežastimi.

5 patarimai, kurių privalo laikytis rūkantys žmonės:

1. Rūkykite tam skirtose vietose ir niekada rūkymui nesirinkite lovos ar patogaus krėslo.

2. Neužgesintos cigaretės niekada nepalikite be priežiūros. Namuose ji gali nukristi ant degios dangos ir akimirksniu sukelti gaisrą.

3. Naudokite tik nedegias pelenines, jas laikykite tik ant stabilaus ir nejudančio paviršiaus.

4. Cigaretes gesinkite tik peleninėje ir periodiškai ją išvalykite. Prieš išmesdami nuorūkas į šiukšlių dėžę, jas apipilkite vandeniu.

5. Degtukus ir žiebtuvėlius laikykite vaikams nepasiekiamose vietose.


Straipsnio komentarai

va2019-06-06
toks turi būti aukšto lygio instruktažas...jokių draudimų, tik patarimai...
dauguma mes rūkyti, paskaitę šias auksines mintis.
Parūkantis pasiturintis kaimynas sakė samdys prižiūrėtoją degančioms cigaretėms ir cigarams.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka