Puolė lyginti rezultatą – praleido antrą įvartį

2019-09-25

FK „Šilutė“ (vyr. treneris Bronius Mackevičius, treneris Svajūnas Česnulis) rugsėjo 14 dieną Radviliškyje neatsilaikė prieš šalies futbolo pirmenybių II lygos Vakarų zonos lyderį „Radviliškį“ (vyr. treneris Mindaugas Urbonavičius), nors pirmasis kėlinys baigėsi nulinėmis lygiosiomis, o antrame kėlinyje pamariškiai galėjo priversti aikštės šeimininkus vytis. Deja, neįmušė 11 metrų baudinio. Pergalę šventė „Radviliškis“ – 2:0 (0:0).

Tai buvo antrojo rato 15-ojo turo rungtynės. „Radviliškis“ – tvirtas Vakarų zonos lyderis, surinkęs 40 taškų po 15 rungtynių. Antrą vietą turnyrinėje lentelėje užimanti Gargždų „Banga B“ turi 33 taškus, trečioje vietoje žengiančio FK „Akmenės cementas“ kraitis – 29 tšk. Iki pirmenybių pabaigos liko 3 turai, „Radviliškis“ nebepavejamas. Radviliškiečiai jau iškovojo kelialapį į I lygą. Beje, komandos pagrindą sudaro ne naujokai, o patirties turintys Šiaulių, Panevėžio futbolininkai.

Pirmojo rato rungtynes „Šilutė“ namuose pralaimėjo „Radviliškiui“ rezultatu 1:4 (0:1). Tiesa, daugiau nei įpusėjus rungtynėms svečiai pirmavo tik vienu įvarčiu ir gražesniu žaidimu neblizgėjo, tačiau užteko mūsiškiams kelis kartus grubiai suklysti aikštės viduryje ir to pakako, kad „Radviliškis“ tuos „riktus“ paverstų pagrečiui sekusiais trimis įvarčiais. Besibaigiant rungtynėms įsiminė mūsiškių trenerio S. Česnulio žodžiai: „Tai pirmos rungtynės, kai nesukūrėme progų įvarčiams pasiekti“. Taip ar ne taip, bet „Šilutės“ saugas Justas Milius po gražaus derinio sušvelnino rezultatą.

Rungtynės Radviliškyje buvo kietesnės nei Šilutėje. Teisėjos įspėjimų pelnė abiejų komandų žaidėjai. Šiurkštokos dvikovos dėl kamuolio rodė varžovų ryžtą siekti pergalės bet kokia kaina. Šilutiškiai, pasirinkę gynybinę taktiką, tykojo progų kontratakai. Tą pamariškiai moka. 23-čią žaidimo minutę radviliškietis savo baudos aikštelėje lietė kamuolį ranka ir teisėja parodė į 11 metrų baudinio žymę. Deja, „Šilutės“ snaiperio Roberto Šmito šūvį atrėmė vartų virpstas. Na, nuo tokių akimirkų neapsaugotas nė vienas žaidėjas, kad ir pats geriausias panašių smūgių realizuotojas. Pirmasis kėlinys baigėsi taikiai – 0:0.

Po pertraukos žaidimas prasidėjo su nauja jėga. Teisėja geltonomis kortelėmis „apdovanojo“ „Radviliškio“ žaidėją Nerijų Garucką ir „Šilutės“ puolėją Aivarą Thales. Aikštėje tvyranti įtampa nebuvo palanki gražiam futbolui. Kai 61-ą žaidimo minutę radviliškiečių įvarčių mušimo „mašina“ Deividas Dargužas išvedė priekin „Radviliškį“ – 1:0, vejos šeimininkai pasijuto saugiau. Šilutiškių puolėjas Darius Paldauskas buvo išlyginęs rezultatą, bet įvartį palaikė abejotinu ir neįskaitė.

Apmaudus momentas. Tuo kova nepasibaigė. Teisėja geltonas korteles parodė „Radviliškio“ žaidėjui Agniui Juozapaičiui ir šilutiškiams puolėjams R. Šmitui bei Andriui Marcinkevičiui. Pamariškiai nepalūžo, nesusitaikė su pralaimėjimu, veržėsi priekin lyginti rezultato. Lyderio autoritetas „Šilutės“ nebaugino.

Vėliau komandos vyr. treneris B. Mackevičius sakė, kad visas jėgas pajungę atakai jie rizikavo, tačiau iki galo ieškojo savo šanso. Rungtynių atomazga atsirišo per papildomą žaidimo minutę: aikštės šeimininkų žaidėjas Nerijus Volkovas padvigubino rezultatą „Radviliškio“ naudai – 2:0. Po šio pralaimėjimo „Šilutė“ smuktelėjo turnyrinėje lentelėje per vieną poziciją – iš ketvirtos vietos į penktą. Šilutiškiai yra iškovoję 8 pergales, vienas rungtynes baigę lygiomis, patyrę 6 pralaimėjimus. Įmušta įvarčių – 39, praleista – 23, surinkta taškų – 25. Treneris S. Česnulis, kalbėdamas apie II lygoje rungtyniaujančių komandų meistriškumą, pasakė taip: „Koks rungtynių lygis, toks ir teisėjų lygis“. S. Česnulis turėjo omenyje mėgėjišką komandų žaidimo lygį, kuris atitinka ir daugelio teisėjų lygį.

Kiti 15-ojo turo rezultatai: Klaipėdos „Atlantas B“ – Gargždų „Banga B“ – 2:7, Telšių „Džiugas B“ – Plungės „Babrungas“ – 0:4, „Palanga B“ – Kelmės „Kražantė“ – 1:2, Akmenės „Akmenės cementas“ – Joniškio „Saned“ – 7:0. „Atlanto“ dubleriai toliau kraunasi pralaimėjimus, namuose suklupo Telšių ir Palangos antrosios komandos. Rugsėjo 21 dieną „Šilutės“ laukia išvyka į Akmenę.