Įvedamas žiemos laikas

2019-10-26, „Šilokarčemos“ informacija
Lietuvoje vasaros laikas buvo pirmąsyk įvestas dar sovietmečiu. Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Lietuvoje vasaros laikas buvo pirmąsyk įvestas dar sovietmečiu. Asociatyvi pixabay.com nuotr.
Spalio 27 d., 4 valandą nakties, visoje Europos Sąjungoje bei dar daugiau kaip 60-yje pasaulio valstybių persuksime laikrodžius viena valanda atgal ir pereisime į žiemos laiką.

Žiemos laikas tęsis iki kitų metų kovo paskutinio sekmadienio.

Lietuvoje vasaros laikas buvo pirmąsyk įvestas dar sovietmečiu – 1981-aisiais. Lietuva tuomet gyveno Maskvos laiku, tad sezoninio laiko įvedimas gerokai prailgino šviesius vasaros vakarus – birželio pabaigoje temti pradėdavo tik 23 val., o visiškai sutemdavo tik vidurnaktį. Bet žiemos mėnesiais rytai Lietuvoje buvo ilgi ir tamsūs – prašvisdavo tik apie 11 val.

Paskelbusi nepriklausomybę Lietuva įvedė vadinamąjį Rytų Europos laiką, viena valanda besiskiriantį nuo Maskvos. Kartu išliko ir perėjimo prie vasaros laiko tradicija. Jos tik trumpam buvo atsisakyta laikotarpiu tarp 1999 ir 2002 m.

Narystės Europos Sąjungoje siekianti Lietuva privalėjo įgyvendinti visas bendrijos direktyvas.

Europos Parlamentas ir ES Taryba 2001 m. priėmė visas Sąjungos šalis įpareigojančią direktyvą dėl sezoninio laiko taikymo. Šios direktyvos galiojimas neribojamas. Kas penkerius metus Europos Komisija turi paskelbti oficialų grafiką, kada bus įvedamas ir atšaukiamas vasaros laikas ateinantį penkmetį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!