Sveiki ir naudingi receptai pietums

2019-11-13, Pranešimas spaudai

Kiekvienam žmogui, mėgstančiam suktis virtuvėje ir gaminti maistą, praverčia naujos  idėjos pietums. Kaskart norisi improvizuoti ar atrasti kažką naujo, pagal savo mėgstamus maisto ingredientus. Dažnai nutinka taip, kad net geriausio šefo receptai gali būti patobulinti neįprastais sprendimais: prieskoniais, vaisiais ir egzotiškomis svečių šalių virtuvių maisto ruošimo tradicijomis. Pavyzdžiui, ar kada galvojote, kad į tradicinius, lietuvių taip mėgiamus šaltibarščius, galima įdėti šaukštą krienų ir paskaninti juos sunokusiu avokadu. Skamba neįtikėtinai ir neįprastai, bet šie ingredientai puikiai dera su jau žinomu šaltibarščių skoniu ir suteikia išskirtinių, pikantiškų poskonių. Taip pat galima eksperimentuoti ir su įvairiais maisto produktais, kepant juos ant grilio.

Bet kokiam mėsos ar žuvies patiekalui, pikantiškos rūgštelės suteiks kepti ant grilio ananaso ar apelsino griežinėliai. Taip pat nebijokite naudoti to, ką randate savo darže ar sode. Jūsų svečiai tikrai įvertins pastangas ir išradingumą, jei savo patiekalus papuošite ir pagardinsite šaltalankio, aronijų, šeivamedžio ar šermukšnio uogomis. O jei dar rasite kiškio kopūstų, žemuogių lapų ar laukinių našlaičių žiedų tuomet jais dekoruoti patiekalai atrodys tikrais kulinariniais meno kūriniais. Galbūt net bus gaila juos ragauti, tačiau knietės išbandyti naujus unikalius skonius.

Priklausomai nuo savo valgymo įpročių, pačių įvairiausių receptų ir idėjų pietums galite rasti specializuotose interneto svetainėse, socialiniuose tinkluose ir forumuose. Tad tikrai maisto ruošimo kūrybinių idėjų ras įvairių mitybos tipų atstovai. Sveikos mitybos šalininkai rekomenduoja, vadovautis sveikos mitybos piramide, tačiau kasdieniniame gyvenime yra sunku prisiminti rekomenduojamas maisto produktų porcijas. Paprasčiau yra orientuotis pagal lėkštę. Ją reiktų padalinti į dvi dalis. Tada vieną pusę turėtų užimti šviežios sezoninės daržovės, o likusią pusę padalinti pusiau – vieną dalį turėtų užimti grūdinės kultūros, o kitą gabalėlis mėsos ar žuvies.

Tačiau nereikia tikėtis, kad sveikos mitybos įpročiai susiformuos per dieną. Tad reiktų palengva pradėti laikytis mitybos režimo ir sveikiau maitintis. Pradžiai, labai svarbu valgyti tik pagamintą maistą. Jį reiktų valgyti reguliariai, vienodu laiku. Rekomenduojama valgyti tris pagrindinius valgius: pusryčius, pietus ir vakarienę. Tarp jų reiktų turėti du užkandžius, pvz. obuolį, apelsiną ar kivi vaisių.

Svarbu ir porcijos dydis. Geriau valgyti dažniau ir mažesnėmis porcijomis, nei per vieną kartą suvalgyti viską ir persivalgyti. Jeigu piktnaudžiausite persivalgymu, ilgainiui atsiras metabolizmo problemos, nutukimas.

Kaip jau buvo minima anksčiau, labai svarbu valgyti kuo daugiau šviežių sezoninių daržovių. Kasdieniniame racione jos turi sudaryti 3-5 porcijas. Tačiau reiktų turėti omenyje, kad krakmolingos daržovės( tarkim bulvės) nesiskaito. Jei norite valgyti krakmolingas daržoves, tuomet rekomenduojame jas valgyti kartu su daržovėmis, o ne mėsos ar žuvies patiekalais.

Tikrai nereikia bijoti natūralių riebalų ir jokiu būdu, nesirinkite liesų, mažiau kaloringų pieno produktų. Tad maisto racione turi būti bent 20-30 procentų augalinės ar gyvulinės kilmės riebalų. Dar riebalai yra skirstomi į sočiuosius ir nesočiuosius, kurie ne tik suteikia energijos, bet ir padeda geriau pasisavinti būtinus mūsų organizmui vitaminus A, D, K ir E.

Bet kokiu atveju ar nuspręsite sveikiau maitintis, ar laikysitės įprastų mitybos įpročių, svarbu rinktis kuo įvairesnį maistą ir taip papildyti savo racioną. O svarbiausia yra mėgautis tiek maisto gamybos ruošimo procesu, tiek nuostabiu maistu.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!