„Traktorių maršas“ skambėjo ir Šilutėje
Lapkričio 26 dieną vyko Lietuvos žemės ūkio tarybos (LŽŪT) įspėjamasis „Traktorių maršas“. Ūkininkai surengė masinę protesto akciją, nukreiptą prieš valdžios norus didinti mokesčius žemdirbiams. Į šalies miestus išvažiavo beveik 7 000 traktorių. Šilutės gatvėse akcijoje dalyvavo 116 traktorių.
„Protesto akcija gali būti įrašyta į Lietuvos rekordų knygą“, - teigia Lietuvos grūdų augintojų asociacijos administracijos vadovas Ignas Jankauskas. Apie tai žemdirbių protesto akcijos organizacinį štabą informavo agentūros „Factum“ vadovas Vytautas Navaitis.
„Baisu, iki ko mes nusiritome. Ką ta valdžia galvoja? Baisu“, - verkdama senyvo amžiaus šilutiškė stebėjo „Traktorių maršą“.
Buvo protesto akciją ir nepalaikančiųjų. Ne vienas stebėdamas „Traktorių maršą“ garsiai piktinosi: „Važiuoja tokiais traktoriais, kurie kainuoja didelius pinigus, ir dar protestuoja. Pigiau gauna žymėtą dyzeliną, gauna paramas, o kas paprastam žmogui tai suteikia? O dar ir gatves užkišo.“
Pasak kito šilutiškio, žemdirbiai turėtų labiau aplink save pasižvalgyti - kaip kaimynai turi po 500 hektarų ir dar kitas žemes toliau sėkmingai supirkinėja kurdami verslo įmones.
Rita įsitikinusi, jog dėl daugybės bėdų kalti patys žemdirbiai – jie dirba „sofinių“ ūkininkų nuomojamas valstybės žemes ir apie tai neinformuoja Nacionalinę žemės tarnybą.
„Ar kas nors matėte, kokie bėdni ūkininkai ir kokiomis bėdnomis mašinomis jie atvažiavo statyti kryžių? Gėda. Bent jau nedemonstruotų prabangos“, - kalbėjo kitas šilutiškis.
Anot Jono, reikia dėmesį skirti mažiems ūkiams, kuriuose laikoma po keletą karvių ir t. t. Pašnekovas įsitikinęs – būtent tokiems ūkiams ir reikia paramos.
„Čia buvo ne „traktorių maršas“, o traktorių paradas – ūkininkai žmonėms pademonstravo, kas kokią techniką turi“, - įsitikinęs Vytautas.
Primename, jog prieš šį protestą vykusioje „Žaliųjų kryžių“ akcijoje visoje šalyje jau pastatyta apie 10 000 kryžių. O jei nepadės ir „Traktorių maršas“, Lietuvos ūkininkų sąjungos pirmininko Jono Talmanto teigimu, suplanuotas ir trečiasis etapas – protestas Vilniuje. Gruodžio pirmąją dekadą, jei prisireiks, ten žada susirinkti daugiau nei 6 000 ūkininkų ir kitų su žemės ūkiu susijusių asmenų – vyktų eitynės nuo Gedimino prospekto iki Daukanto aikštės.