Pamariškių bokso mokyklos „grobis“ Lietuvos čempionate - 8 apdovanojimai

2019-12-06
Vienas iš techniškiausių šalies boksininkų Edgaras Skurdelis.
Lapkričio 20-23 dienomis į Kėdainių sporto arenos ringą lipo 58 vyrai ir 16 moterų - Lietuvos bokso čempionato dalyviai. Net penkis čempionų titulus pelnė esami ir buvę Šilutės sporto mokyklos ir bokso klubo „Kovotojas“ trenerio Vinco Murausko auklėtiniai (Edgaras Skurdelis, Vytautas Balsys, Rugilė Altaravičiūtė, Paulina Lazdauskaitė, Austėja Aučiūtė), o dar trys tapo prizininkais (Deividas Girulis, Tomas Olberkis, Marius Kontrimas).

Šalies bokso čempionatai rengiami nuo 1923 metų. Kėdainių ringe dėl Lietuvos bokso čempionų titulų kovota 95-ą kartą. Pergalių siekė 74 boksininkai ir boksininkės. Vyrų svorio kategorijų - 8, moterų - 6. Išdalinta 14 komplektų medalių bei suvenyrų. Daugiausia žiūrovų sutraukė finalinės dvikovos. Nugalėtojai sudarys Lietuvos rinktinę, kurios atstovai 2020-ųjų pavasarį tarptautiniuose atrankos turnyruose kovos dėl kelialapių į Tokijo (Japonija) olimpines vasaros žaidynes.

Dabar žinome, kad tarp jų bus pamariškių. Lietuvos bokso žemėlapyje Šilutė priskiriama prie favoritų grupės kartu su didmiesčiais Kaunu, Vilniumi, Panevėžiu.

Kas ką iškirs?

Bokse nėra lygiųjų. Laimėjai - kovoji toliau, pralaimėjai - iškritai iš turnyro ar čempionato. Ringe nekalbama, nesiginčijama - nėra laiko. Nuomonės pasakomos po dvikovos. Tai daugiau trenerių nei boksininkų reikalas dalyti ar nedalyti interviu.

Kopiantis į ringą susitelkia vienam: kovai. Priekin veda geležinė koncentracija ir iš anksto konkrečiam atvejui paruoštas taktinis kovos planas, kuris eigoje gali būti keičiamas. Juk visi ruošia strategijas, bet vienų pasiteisina, kitų - ne. Daug kas priklauso nuo sportininko - kaip įgyvendina trenerio parinktą kovos taktiką. Bet ir treneris gali klysti. Žodžiu, už virvių sprendžia ne tik smūgis, judėjimas, bet ir šaltas protas, apskaičiavimas. Kai pavyksta viską suderinti, atsiveria kelias į pergalę.

Taip ringe veikia Kauno sporto universiteto studentas, buvęs šilutiškis Edgaras Skurdelis (svorio kategorija iki 57 kg). Kėdainiuose jis apgynė pernai Šilutėje laimėtą šalies čempiono titulą. Pusfinalyje E. Skurdelis, vieningai nusprendus teisėjams, rezultatu 5:0 nugalėjo Klaidą Juozaitį (Kaunas), o finale tokiu pat rezultatu užtikrintai įveikė vilnietį Artūrą Zinkovskį (Kėdainiai). Edgaras - labai techniškas kovotojas, pasižymintis gera koordinacija, gebėjimu išnaudoti varžovo spragas gynyboje. Šilutiškis priskiriamas prie Lietuvos bokso rinktinės favoritų. Jį išugdė V. Murauskas. Įdomu tai, kad pastarojo pamokas pasirenka net Tauragės, Skuodo gyventojai, atvežantys savo atžalas į treniruotes Šilutėje.

Kauno sporto universitete studijuojantis Vytautas Balsys (sv. kt. iki 75 kg) - geriausias 2018 metų šalies boksininkas. Vytautas apgynė čempiono titulą. Pusfinalyje jis iškirto Andrių Pusvaškį (Vilnius) - 5:0, o finale apkūlė Tomą Sinkevičių (Kaunas). Jo pergalė abejonių nekėlė.

Kelią į finalą prasiskynė ir Deividas Girulis (sv. kt. iki 69 kg). Deividas pusfinalyje nugalėjo vilnietį Aleksandrą Mironovą, o finale surėmė pirštines su Renaldu Dirse (Panevėžys). Ringe vyko apylygė kova, bet šiek tiek pranašesnis buvo varžovas. Dvikovos rezultatas - 2:3 panevėžiečio naudai. D. Girulis trečią kartą pamečiui liko antras ir pelnė sidabro medalį. Deividas dirba Klaipėdoje, todėl mažiau treniruojasi. Bet sidabro medaliui jo pastangų užteko.

Nugalėjo pirmame raunde

Finale kovojo šešios moterų poros. Į čempionių titulus pretendavo ir trys Šilutės bokso klubo „Kovotojas“ merginos: Rugilė Altaravičiūtė (sv. kt. iki 51 kg), Paulina Lazdauskaitė (iki 57 kg) ir čempionės titulą ginanti Austėja Aučiūtė (iki 69 kg). Pasak trenerio V. Murausko, visos veržlios, techniškos, stipriai smūgiuojančios. Dažniausiai jų varžovėms ringe tenka trauktis.

Rugilė jau pirmame raunde palaužė Kristiną Normantienę (Naujoji Akmenė). Be didelio vargo aukso medalį laimėjo ir Paulina, įveikusi Gretą Žukauskaitę (Marijampolė) rezultatu 5:0.Tokiu pat rezultatu Austėja nugalėjo Augustiną Markelionytę. Gaila, kad čempionate dėl traumos nedalyvavo Iveta Lešinskytė (iki 81 kg), kuri užėmė penktas vietas Europos ir pasaulio čempionatuose.

Beje, merginos tauragiškės. Rugilė ir Paulina tarnauja Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio motorizuotame pėstininkų batalione. Abi Tauragės klubo „SC Kova“ (treneris Edvardas Kutujevas) narės. Tauragiškiai didžiuojasi Rugilės, Paulinos ir Ivetos pergalėmis ringe.

Pasigedome ir Šilutės „patrankos“ Roberto Jokulio (iki 91 kg). Jis taip pat praleido čempionatą dėl kelio traumos. Bronzos medalius, pralaimėję pusfinalio kovas, pelnė Marius Kontrimas (iki 52 kg) ir Tomas Olberkis (iki 91 kg). Marius pusfinalyje pralaimėjo Mindaugui Bankauskui (Kėdainiai), būsimam sidabrio medalio laimėtojui, o Tomas lygioje kovoje nusileido Arui Dudėnui (Pasvalys).

Lengviausio svorio čempionu 16-ą kartą tapo Marius Vyšniauskas (Panevėžys), o tarp sunkiausių vyrų (+91 kg) nugalėjo kaunietis Algirdas Baniulis. Tarp boksininkų sveriančių iki 91 kg triumfavo trisdešimtmetis vilnietis Tadas Tamašauskas, nugalėjęs Europos jaunimo čempionato prizininką pasvalietį Arą Dudėną.