Mero taurės – lietuvaičio Romo Gečo ir totoriaus Renato Muchamedjarovo duetui

2020-01-17
Turnyro čempionai „Ragainės“ stalo tenisininkai Renatas Muchamedjarovas ir Romas Gečas (viduryje) nusifotografavo su mero pavaduotoju S. Šepučiu ir varžybų organizatoriumi J. Piekautu.
Šilutės krepšinio salėje gruodžio 28 dieną vykusiame tradiciniame tarptautiniame stalo teniso turnyre dėl mero Vytauto Laurinaičio taurių kovojo 16 komandų (32 žaidėjai). Finaliniame etape visus varžovus parbloškė Nemano (Kaliningrado sritis, Rusija) „Ragainė“, kurios garbę gynė veteranai R. Gečas ir R. Muchamedjarovas.

Antrą vietą pelnė jaunimo atstovai Rusnės „Rusnė“ (Domantas Kairys, Karolis Pundinas). Trečias – Traksėdžių „Varmas-3“ (Lukas Raugevičius, Lauras Butkus). Paguodos turnyro staigmena – Šilutės moterų komandos „Draugystė“ (Gražina Mikalauskienė, Sigita Jakubauskienė) pergalė.

Į turnyro atidarymo ceremoniją atvyko meras V. Laurinaitis ir jo pavaduotojas Sigitas Šeputis. Sigitas buvo ankstesnių turnyrų mecenatas. Po sveikinimo kalbų, dalyvių palydėtų katutėmis, turnyro organizatorius, Šilutės stalo teniso klubo „Varmas“ vadovas Jonas Piekautas įteikė specialią dovaną merui V. Laurinaičiui už parodytą dėmesį stalo tenisui, sporto bendruomenei.

Po įžangos – burtų traukimas. Ant teisėjų staliuko elektros šviesoje spindinčios 8 gražuolės taurės traukė komandų narių akis tarsi magnetas. „Sirgaliams“ beliko spėlioti, kas taps jų savininkais. Pretendentų netrūko, bet ir kalnelis į triumfą buvo status.

Pirmosios staigmenos

16 komandų buvo suskirstytos į keturias grupes po keturias, atsižvelgiant į žaidėjų reitingus.

Grupę A sudarė: jungtinė Panevėžio, Utenos komanda „Vip“ (P. Bagužis, V. Lapinskas), Sovetsko (Rusija) „Micik“ (V. Micik, A. Ozernickij), Šilutės „Draugystė“ (G. Mikalauskienė, S. Jakubauskienė), „Pinta“ (V. Agintas, Z. Tamošiūnas).

Grupė B: Nemanas, Kaliningradas (Rusija) „Ragainė“ (R. Gečas, R. Muchamedjerovas), „Rusnė“ (D. Kairys, K. Pundinas), Šilutės „Pylimas“ (R. Mažutis, V. Anuškevičius), Klaipėdos „Etna“ (V. Sagaitis, M. Kasinskas).

Grupė C: Salantų „Salantas“ (R. Lubys, K. Stankus), Šilutės „Varmas-2“ (J. Čimkus, Z. Šikšnius), Traksėdžių „Varmas-3“ (L. Raugevičius, L. Butkus), Šilutės „Vėjas“ (G. Milkintas, E. Jucius).

Grupė D: Klaipėdos „Inkaras“ (A. Reliūga, V. Reliūgė), Šilutės „Varmas“ (J. Piekautas, A. M. Šaulys), Vilnius, Šilutė „Li En“ (L. Li Čin Chai, E. Šlyžius) ir „Juknaičiai“ (E. Naujokas, V. Šaulys).

„Mirtininkų“ grupe laikyta grupė B, kurią sudarė Lietuvos komandinių pirmenybių II, III, IV lygų žaidėjai, Šilutės rajono daugkartinis čempionas K. Pundinas, prizininkas D. Kairys, Rusijos stalo tenisininkai. Komandos, grupių varžybose užėmusios 1-2 vietas, iškopė į finalą, užėmusios 3-4 vietas tęsė varžybas paguodos turnyre.

Staigmenos pasipylė iškart: „Rusnė“ įveikė „Ragainę“ – 3:1, „Li En“ nugalėjo „Varmą“ ir „Inkarą“, į finalą neprasimušė „Varmas-2“, užtat į ten gražiai „įjojo“ „Varmas-3“. Pastaroji komanda pateikė staigmenų ir finale. Jas krėtė trylikametis gynėjas L. Raugevičius, privertęs akcentuotais smūgiais trauktis nuo stalo net pajėgius puolėjus.

Kas ką parmuš?

Finale ir paguodos turnyre toliau žaista dviejų minusų sistema. Finalinę grupę sudarė šios komandos: „Vip“, „Micik“, „Rusnė“, „Ragainė“, „Salantas“, „Varmas-3“, „Li En“, „Varmas“. Likusios kibo kovoti dėl paguodos taurės. Tarp jų sėkmingiausiai žaidė moterų ekipa „Draugystė“, deganti noru nugalėti vyrų duetus. Joms pavyko. Žaisdamos aktyviai, drąsiai G. Mikalauskienė ir S. Jakubauskienė užėmė IX vietą bei pelnė paguodos taures. Žinoma, šypsojosi ir buvo patenkintos „nukirtusios“ ne vieną vyrų komandą.

X vietą užėmė „Pinta“. Beje, į paguodos turnyro nugalėtojus galėjo taikytis Klaipėdos „Inkaras“, tačiau sutuoktinių Algio ir Violetos Reliūgų pora, neprasiveržusi į finalą, nutarė baigti turnyrą.Tai irgi buvo staigmena.

Netrūko jų ir didžiajame finale. „Ragainė“ atsirevanšavo prieš „Rusnę“ – 3:0, po sunkios kovos įveikė „Vip“ – 3:2 bei kitus varžovus ir laimėjo pirmos vietos taures. Į antrą vietą iškopė „Rusnė“, o trečią vietą kiek netikėtai okupavo Traksėdžių „Varmas-3“, lemiamoje dvikovoje patiesęs „Salantą“.

13-metis traksėdiškis L. Raugevičius ir 36-erių klaipėdietis L. Butkus paėmė viršų prieš R. Lubį ir K. Stankų – 3:2. Pastarieji liko ketvirti. Penktą vietą užėmė „Varmas“ (J. Piekautas, A. M. Šaulys), aplenkę komandas „Vip“, „Li En“ ir „Micik“.

Kai kurie niuansai

Turnyras, sumanytas penkiasdešimtmečiams ir vyresniems, virto ne visai tokiu, nes dėl įvairių priežasčių atsisakė dalyvauti latviai, kauniečiai. Jų vietas užėmė būrelis jaunų žaidėjų (L. Raugevičius, D. Kairys, Anglijoje studijuojantis K. Pundinas, klaipėdietis L. Butkus). Jie davė atkirtį veteranams, nors pirmą vietą šie išsaugojo. Taip, turnyras buvo didelis, gražus ir labai ilgas. Varžybos, prasidėjusios 11 valandą, užsitęsė iki vakaro.

Vakarienei kavinėje „Klumpė“ sukirsti cepelinai ir turnyro organizatorių lauknešėlis su karštai rūkytu karšiu kiekvienam žaidėjui, žinoma, šildė bei padėjo atgaivinti jėgas, kurių turnyre kai kam ir pritrūko.

Finaliniame etape žaisti dviejų minusų sistema panašu į laipiojimą kopėčiomis aukštyn-žemyn, kartais užsiraunant ant to paties varžovo. Žodžiu, per ilgai trunkanti atranka, kas geresnis. Žaidžiant vieno minuso sistema, išaiškinant visas vietas, turnyras nevirstų maratonu, neišsekintų žaidėjų, kurių dalis dar turėjo grįžti į namus vairuodami automobilius. Nepasitenkinimo dėl to nepareikšta, matyt, gerbiant organizatorių triūsą, sudarytas žaidimo sąlygas (erdvi salė, 12 stalų). Saviškių pastabėlės pakampėse ten ir liko. Šis epilogas nepretenduoja į absoliučią tiesą, bet tegul lieka pamąstymui, kaip padaryti dar geriau.