Spaudos konferencijoje: apie Macikų lagerio palaikų ekshumavimą, vandens kelius ir Uostadvaryje iškilsiantį apžvalgos bokštą
Šilutės rajono savivaldybės mero pavaduotojas Sigitas Šeputis ir administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė sausio 28-ąją dalyvavo tradicinėje spaudos konferencijoje, kur žurnalistams pristatė aktualias naujienas bei susitikimų tikslus.
Vos prasidėjus naujiems metams mero pavaduotojas S. Šeputis lankėsi Vyriausybėje, kur vyko posėdis dėl Macikų lagerio palaikų ekshumavimo ir perkėlimo iš Armalėnų kaimo Žaliosios gatvės ir palaidojimo specialiai suformuotame sklype Macikų kaimo Zudermano gatvėje. Nutarta, kad pirmiausia vyks palaikų iškasimas ir atidavimas antropologams, o tuomet – antrasis etapas. Jo metu mokslininkai atliks tyrimus, siekiant nustatyti palaikų amžių, lytį ir galbūt netgi tapatybę. Visus šiuos darbus privaloma atlikti iki 2020 m. pabaigos.
Administracijos direktorius Virgilijus Pozingis lankėsi Susisiekimo ministerijoje dėl vidaus vandenų kelių perdavimo. Nutarta vietinės reikšmės vandens kelius – Šyša-Atmata, nuo Skirvytės iki 37 numeriu pažymėto ženklo ir nuo minėto ženklo iki Drevernos – perduoti ministerijos globon ir padaryti valstybinės reikšmės vandens keliais.
Savivaldybės vadovai informavo, kad Savivaldybėje vyko susitikimas su Lietuvos Respublikos Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininko pavaduotoju Tomu Tomilinu, Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos ministro patarėju Liutauru Vičkačka, socialinėje srityje dirbančiais specialistais. Susitikimo metu kalbėta apie darbo rinką, išsakytos pastabos dėl vaiko pinigų didinimo, socialinių pašalpų didėjimo.
Dar vienas svarbus įvykis – seniūnaičių sueiga bei pirmasis seminaras naujai išrinktiems seniūnaičiams. Šilutės rajono savivaldybėje išrinkti 66 seniūnaičiai. Jiems savivaldybėje organizuoti mokymai tema „Vietos demokratijos įgyvendinimas Lietuvos savivaldybėse: seniūnaičio vaidmuo“. Sueigos metu į Šilutės rajono savivaldybės Etikos komisiją deleguoti Gardamo seniūnaitis Gintaras Šarka ir Juknaičių seniūnaitis Regimantas Grigalis. Į Savivaldybės tarybos Antikorupcijos komisiją – Knygnešių seniūnaitė Gintarė Zdanevičienė ir Pagrynių seniūnaitis Juozas Sauspreškis.
Mero Vytauto Laurinaičio vizito Aplinkos ministerijoje metu diskutuota dėl apžvalgos bokšto statybų Uostadvaryje. Svarstyta, kokios bus 900 metrų besitęsiančios prieigos iki bokšto. Nuspręsta, kad bokštas bus statomas iš vandens pusės, o takas link jo eis dabartiniu pylimu ir bus praplatintas iki 2,5 m pločio.
Administracijos direktoriaus pavaduotoja D. Rudienė žurnalistams pasakojo apie Vydūno gimnazijoje vykusį forumą „Drąsiai, kitaip 2“, kuriame dalyvavo kartu su Savivaldybės kūrybine komanda. Tai – projekto „Lyderių laikas 3“ baigiamasis lyderystės forumas. Jo metu kalbėta apie projekto veiklas, įvykdytas užduotis, kokių tikslų pasiekta.
Straipsnio komentarai
Tame ir esmė kad dabar vėl ta pati tarybų sąjunga, kur kitokio tarimo tarmės atvažiavo vienytis.. Paauksuotas proletariatas. Kas įdomiausia kad atgimėliai kažkaip stebuklingai viską atsimena: kodėl jie laisvi, kas čia ką žudė, kas kaip kalbėjo, kas kur gyveno, tt. Jeigu reikalinga paramstyti savo žodžius labai greitai randa ir popierius, dokumentus, vaizdinę medžiagą, tt. Čia užuomina į mazeltovylį ir jo stebuklingą nepriklausomybės akto "radinį". Tik nedarykit klaidos apie anglių karalystės žydėjimus, kuris nieko bendro neturi su jokiais žydais. Pats žodis žydas prieštarauja "dievo išrinktojo" sanpratai. Žodis tauta ir žydas yra vienas kitam prieštaraujanti. Nes dievas kad išsirinkti ar pažymėti kažką nenaudos nei žodžių, nei ženklų, nei simbolių, nei antsiuvų ar antraiščių ant rankovių, tt. Ta dovydo žvaigždė iš viso nežydiškas simbolis pradėtas naudotis karinės apgaulės tikslais kažkur 150 metų. Tad lietuvoje ir per visą II pasaulinį karą nebuvo nužudytas nei vienas žydas. Gali būti kad buvo išžudyti žmonės, bet tai kita tema. Tie žudymai nesustojo. Holocaustas tebevyksta visame gražume. Tad jeigu jūms aiškina apie tai kad holocaustas buvo, vadinasi jie neigia holocaustą, kurį jie ir tebevykdo.
Kitas variantas "pagalvojimui" tai ta veislininkystės stotis. Nu žinot gal buvo kokios nors biologinių ginklų programos, kur veisdavo "buliukus", ne tik mėsai, bet ir ispaniškos inkvizicijos koridai, pamploniškiems pabėgiojimams, tt. Patys pagalvokit net šilutės kultūros namuose kultūristai organizuoja varžybas, kur jie demonstruoja savo mėsingumą. Gal čia palaidota "atliekos" iš mokslo daktarų grupuotės vaikų darželių: labai greitai augantys ankstukai, neišnešiotukai, tt. Nu čia tokia labiau egzotinė, fantastinė hipotezė, tt. Nu reik turėti omenyje visokios garbėtroškininkystės pvz juknaičiai tai buvo pavyzdinis kolūkis visos tarybų sąjungos mąstu. Tai jeigu tas kaimas buvo pavyzdinis, tai kas galvojate tarnavo/tarnauja kaip vyzdys tokiuose reikaluose? Kaip atrenkami kadrai ir gyventojai į pavyzdinį kolūkį? Čia vos ne kaip truman show gaunasi.
Tie visi makaronai apie koncentracijos stovyklas, gulagus, karo belaisvius, tt tai tik ostapininkų naudojami svertai, galingų plunksnų kotai už kurių jie griebiasi kaip už šiaudo. Tad su "lawonais" visada yra kitaip. Čia ir yra buratinų nosys kurios kaip ylos tiems buratinams meluojant lenda iš to jų maišo.