Toliau tęsiami gyventojų kompiuterinio raštingumo mokymai
2020-02-10, Asta Andrulienė, Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriaus vedėja
Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos archyvo nuotr.
Sausio 13-28 dienomis Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos Bibliografijos-informacijos skyriuje vyko kompiuterinio raštingumo pradedančiųjų mokymai „Skaitmeninės technologijos TAU: ateik, sužinok, išmok“ ir pažengusiųjų mokymai „Karjeros galimybės TAU: Inovatyvus savęs pristatymas“, „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“, „E. bendruomenės TAU: Būk aktyvus, unikalus ir verslus!“, kuriuose dalyvavo vienuolika Pagėgių krašto gyventojų.
Mokymai organizuojami vykdant projektą „Prisijungusi Lietuva“: efektyvi, saugi ir atsakinga Lietuvos skaitmeninė bendruomenė“. Projektas „Prisijungusi Lietuva“ finansuojamas Europos regioninės plėtros fondo ir Lietuvos Respublikos valstybės biudžeto lėšomis. Jo tikslas – skatinti Lietuvos gyventojus įgyti reikalingų įgūdžių efektyviai, įvairiapusiškai, saugiai ir atsakingai naudotis internetu, į šias veiklas aktyviai įtraukiant vietos bendruomenes.
Visus, pageidaujančius įgyti skaitmeninio raštingumo pagrindus ar pagilinti turimas žinias, kviečiame registruotis į mokymus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešojoje bibliotekoje.
Straipsnio komentarai
.. @ prieš dvidešimt kelis metus2020-02-10negalima taip lyginti svieto. Tu kaip lygus su lygiu lygini kažkokį trandalietinį zaporožietį ir tesla cybertruck. Išmokai sukioti baranką su zaporožiečiu vadinasi mokėsi važiuoti ir su ferariu, nes ten yra lygiai tokia pat baranka. Kažkokioje atskaitos sistemoje ir zaporožietis ir feraris yra lygūs. bet kokie kursai yra organizuojami, ne tam kad dalintis žiniomis, bet labiau kaip priedanga pvz stogas besikuriantiems kursantams. Čia kažkas panašaus į nemokamas vaišes gero vaizdelio pelėkautų partijos susirinkimuose. Tad čia iš tikrųjų yra labai sudėtingi reiškiniai. Buvo anksčiau vienas uspastich, dabar jeigu tikėti mūsiškių žviegiamomis dainelėmis tai 4 milijonai. Šilutėje kur skaičiavimo centre stovėjo tos didžiulės spintos tai neaišku iš viso kas ten buvo ir kas ten ką su jomis skaičiuodavo. Aš prisimenu pirmą sykį pamačiau kompiuterį tik kai įstojau į KTU 1991 metais. Buvo ten kažkaip per JAV ambasadą suorganizuotas ir pastatytas kažkoks "įdomus" skaičiavimo centras. Ten buvo ir interneto stebuklas, kur galima buvo ateiti ir "panaršyti". CNN puslapį versdavo rimtai kokį 10-15 minučių. Nieko ten nebuvo reikalinga mokytis. Viskas savaime aišku. Tik vėliau buožės susigalvojo visokias rykštes: virusus, spamus, trojanus, rootkitus, Y2K, tt.
prieš dvidešimt kelis metus2020-02-10tokie mokymai nepigiai kainavo. Kompiuterius vienetai turėjo ir tie patys buvo mažo galingumo.
Kompiuteris buvo kaip protinga spausdinimo mašinėlė.
..2020-02-10čia kažkaip įdomiai kartojamas tas pats trafaretas kaip kad prieš šimtą metų, kai visi buvo beraščiai, mokėjo tik kryžiuką padėti, jeigu gaudavo laišką tai eidavo pas kokį buožgalvį kad perskaitytų, tt.. Tad čia įdomu kad jie tikrai lietuvoje panaudojo tą trafaretą ne pagal paskirtį ir ne vietoje, tt. Tikrai nusviestavo sviestą. Išvadino kiaulėmis, kad galėtų rašyti istoriją apie kriuksius. Nėra tokio dalyko kaip kompiuterinis raštingumas. Čia to raštingumo panašiai kaip aklam duoti baltą lazdelę kad galėtų barškinti visur ir nesiskaitytų kaip vienas iš buožių. Internetu naudojamasi saugiai tik tada kai juo nesinaudojama. Jugi niekas iki šiolei nežino ir nesupranta kas tas internetas ir kaip jis veikia ir su kuo jis valgomas. Čia gali būti ir labai didelė lulzboat, kur ir vykdomi kažkokie piratavimo ir vikingavimo projektai, ginant žmones į brexitinių kolonijų koncentracijos stovyklas. Nu internet tai nuo žodžio "to intern", "internment camp", tt.
Tad čia irgi reik žiūrėti ne tik į "nemokamai" saldžius trojos arklių liežuvavimus, bet ir į dantis.
SutinkuSiekdami pagerinti Jūsų naršymo kokybę, statistiniais ir rinkodaros tikslais šioje svetainėje naudojame slapukus (angl. "cookies"), kuriuos galite bet kada atšaukti pakeisdami savo interneto naršyklės nustatymus ir ištrindami įrašytus slapukus. Plačiau