Futbolo ar krepšinio treniruotės vaikams - kas geriau tiks mano atžalai?
Tai dvi populiariausios komandinio sporto rūšys mūsų šalyje. Futbolas ir krepšinis dažnai padalina tautą į dvi dalis. Įprasta manyti, kad būtent oranžinio kamuolio mylėtojų pas mus yra daugiau, tačiau pastarųjų metų klubinio futbolo sėkmė ir sausakimši stadionai verčia susimąstyti, kad ir futbolą mylinčių Lietuvoje netrūksta. Abi sporto šakos - itin skirtingos, tačiau abi - savotiškai gražios ir įdomios. Šiame straipsnyje pateiksime tėvams naudingos informacijos, kuri turėtų padėti suprasti, krepšinis ar futbolas geriau tiks jų atžalai.
Futbolo treniruotės vaikams tiks labiau
Jeigu jūsų atžalos kompleksija - žemesnio ūgio
Nereikėtų vien pagal ūgį ar kompleksiją parinkti vaikui užsiėmimo, tačiau ne paslaptis, kad futbole aukštas žaidėjas - rečiau pasitaikantis reiškinys. Lyginant su krepšiniu - atsakymas, kodėl taip yra - labai aiškus. Krepšinyje ūgis lemia labai daug, kadangi didžioji dalis žaidimo vyksta šokant į aukštį, o futbole svarbus horizontalus greitis bei staigumas, ištvermė. Dažniausiai tokias fiziologines galimybes geriau išvysto žemesni nei 1,90m ūgio žmonės.
Visgi yra ir tokių žaidėjų kaip J.Koller ar P.Crouch, kurie ir būdami 2,00m+ ūgio pasiekė Čempionų lygos komandų sudėtis. Tad ūgis - ne rodiklis, verčiau orientyras.
Jeigu futbolo būreliai traukia, o pats žaidimas žaidžiamas dažniau už kitus
Logiška, kad vaikas, kuris nuolat spardo kamuolį kieme su draugais arba mušinėja jį namuose, tikrai domisi futbolu. Tačiau futbole labai svarbi disciplina ir gebėjimas žaisti kolektyve. Kadangi rungtyniaujama 11 prieš 11 didelėje aikštėje, vien individualiais gebėjimais mažai ką pasieksi.
Todėl reikėtų būtinai išbandyti būrelį ir tada bus lengviau nuspręsti ar jis tinka. Svarbu, kad rimtai futbolą mylinčiam vaikui būtų suteiktos galimybės mokytis žaidimo paslapčių ir tobulėti individualiai. Tokią programą sostinėje tikrai siūlo FK Vilnius futbolo mokykla.
Krepšinio treniruotes rinktis verčiau, jeigu
Vaikas aukštesnis už bendraamžius
Vėl, ūgis nėra garantas, kad vaikui labiau patiks ar seksis krepšinis. Tai yra orientyras, kuris leis taikliau pasirinkti tą sritį, kur vaikui bus lengviau save atrasti ir realizuoti. Būdamas tarp tokių pat bendraamžių krepšininkų, vaikas kartu augs, tobulės ir stiprės.
Tačiau krepšinyje Lietuvoje yra milžiniška konkurencija. Išsiskirti iš minios bei žaisti varžybose pavyksta tik labai mažai daliai jaunųjų atletų. Galima kiek “juodai” pajuokauti, kad krepšinio mokyklos Lietuvoje yra tarsi sudužusių svajonių alėjos. Mes tai sakome ne iš blogosios pusės. Tiesiog, vaikui visada bus skaudu, kada realizacija apie realias galimybes pasieks jo mąstymą, o krepšinyje tos galimybės labai apribotos didžiulės konkurencijos.
Nuo kamuolio bumbsėjimo bei varžybų per televizorių neina atitraukti
Jeigu vaikas nuoširdžiai domisi krepšiniu, mušinėja kamuolį į grindis ir varo kaimynus iš apačios į neviltį, nuolat eina mėtyti, žiūri varžybas su mama ar tėčiu, per kompiuterį žaidžia krepšinio žaidimus - nenuvesti jo į užsiėmimus būtų labai neteisinga.
Krepšinio būrelyje vaikas taip pat daug išmoks ir pats galės suprasti ar tai yra ta veikla, kur jis/ji save norės realizuoti.
O kodėl nepasidomėjus kitu sportu?
Kitos sporto šakos
Plaukimas - labai universali ir sveikatai be galo naudinga sporto šaka. Plaukikai turi bene geriausius raumenynus ir užauga stipriausiais atletais. Be to - įgūdis mokėti plaukti yra kone gyvybiškai svarbus.
Atletikoje yra dešimtys sporto rūšių, kur vaikas gali tapti bent jau regioninio lygio atletu. Dalyvaudamas tarpmokyklinėse, miesto ar visos Lietuvos masto varžybose jis arba ji pažins profesionalaus sporto virtuvę iš arti bei tikrai gerokai sutvirtės.
Kovos menai turėtų išmokyti disciplinos, sustiprinti dvasiškai ir fiziškai, išmokyti apsiginti bei pagerinti suvokimą apie savo kūną.
Kitos sporto šakos taip pat yra naudingos jūsų atžalos organizmui, protui bei visokeriopai jo ar jos raidai.
Kol mažesnis - du būreliai?
Yra ne vienas ir ne viena dešimtis pavyzdžių, kur pradinukai arba vaikai iki 15 metų lanko du sporto būrelius. Yra ne vienas krepšininkas perėjęs į futbolą (ir atvirkščiai), plaukikas, tapęs boksininku, slidininkas - ieties metiku ir taip toliau. Jeigu žinote arba jaučiate, kad jūsų atžalą traukia daugiau nei vienas sportas - drąsiai juos lydėkite į užsiėmimus, susijusius su būtent tomis sporto šakomis.