Insulto centro medikai išgelbėjo 32 metų šilutiškės gyvybę

2014-01-31, Evelina MALIAUSKAITĖ
Veronika po truputį sveiksta.
Veronika po truputį sveiksta.
Dar visai jauna, 32-ejų metų šilutiškė Veronika Dragenienė praėjusį penktadienį susigrūmė su liga, kuri nėra itin dažna jaunų žmonių tarpe – ankstyvą rytą ją ištiko insultas. Nors šios ligos pasekmės neretai būna itin skaudžios, bet Klaipėdos Jūrininkų ligoninėje veikiančio Insultų centro medikų dėka, ji ir toliau, tikėtina, galės gyventi visavertį gyvenimą.
 Vakare jautėsi visai gerai
Veronikos vyrui Dariui Drageniui skaudūs penktadienio paryčių įvykiai turbūt ilgam įstrigo atmintyje. Vyras pasakojo, kad vakare jo žmona jautėsi visiškai normaliai. „Kartu su vaikais dar žaidėme vakare, juokavome – žmona atrodė visiškai sveika“, – pasakojo Darius. 5 valandą ryto Darius prabudo ir niekaip nebegalėjo užmigti, mat jo žmona pradėjo itin garsiai knarkti. „Aš jos vieną kartą paprašiau, kad neknarktų. Pajuokaudamas dar sakiau, kad leistų ir kitiems namuose išsimiegoti. Bet ji nereagavo. Tada dar kartelį garsiau pasakiau, tačiau jokio atsako ir vėl nesulaukiau“, – pasakojo vyras. Sunerimęs, kad kažkas žmonai negerai, jis šoko iš lovos ir paguldė žmoną ant žemės, tačiau ji nerodė jokių gyvybės ženklų, nejudėjo ir nereagavo į vyro raginimus pabusti. Supratęs, kad žmonai iš tiesų blogai, tuojau pat suskubo kviesti greitąją medicinos pagalbą, iš miego patalo prikėlė ir vaikus. „Gydytojai vėliau man sakė, kad viena laimė, jog buvo greitai sureaguota, nes per ilgai uždelsus insulto pasekmės gali būti itin skaudžios“, – nuogąstavo Darius.

Sparčiai atgauna jėgas
 
„Pirmos trys valandos po insulto yra pačios svarbiausios, todėl noriu iš visos širdies padėkoti Šilutės ligoninės medikams, kad taip greitai sureagavo ir nukreipė insulto ištiktą moterį tiesiai pas mus“, – sakė Klaipėdos Jūrininkų ligoninės vyriausiasis gydytojas Jonas Sąlyga. Atvežtą į Šilutės ligoninės Priėmimo–skubios pagalbos skyrių ištiktą insulto Veroniką priėmė šio skyriaus vadovė Žydrė Dobilinskienė, kuri tuojau pat suskubo nukreipti moterį į Klaipėdos Jūrininkų ligoninę, kur tik praėjusią savaitę Sveikatos apsaugos ministro patvirtintu įsakymu pradėjo veikti Insultų centras. „Pacientės būklė buvo itin sunki – ji negalėjo nei kalbėti, visa dešinė kūno pusė buvo suparaližuota. Iš pradžių jai buvo taikyta trombolinė terapija: lašinami specialūs vaistai, kurie turėjo ištirpdyti galvoje susidariusį trombą. Tačiau nematėme jokių pagerėjimo požymių, todėl buvo imtasi intervencinio gydymo – mechaninės trombektomijos“, – pasakojo Veroniką prižiūrintis gydytojas neurologas  Saulius Taroza. Procedūrą atliko Širdies ir kraujagyslių radiologijos skyriaus vedėjas Valentinas Jokšas. „Pacientei specialiais prietaisais buvo keliaujama iki aortos, paskui iš jos iki užsikimšusios smegenų arterijos ir ištrauktas kraujagyslę užkimšęs trombas“, – sakė S. Taroza. Pasak jo, pašalinus trombą Veronikos būklė iškart akivaizdžiai pagerėjo. Dabar Veronika sparčiai atgauna jėgas – ji jau gali atsistoti ir atsisėsti, gali pakelti dešinę ranką, pati pavalgyti. „Jau ir susikalbėti pacientė gali, tiesa, kalba dar nėra visai aiški, bet jau galima su ja palaikyti prasmingą kontaktą. Tikimės, kad jos būklė ilgainiui tik gerės ir gerės“, – pasakojo gydytojas S. Taroza.

Insultas jaunam žmogui – retas atvejis
 
Klaipėdos Jūrininkų ligoninės medikai J. Sąlyga ir S. Taroza vieningai tikino, kad tokie atvejai, kai insultas ištinką jauną žmogų, yra itin reti – paprastai ši klastinga liga pribloškia vyresnio amžiaus žmones. „Jei pacientė būtų pristatyta pas mus vėliau – pasekmės galėjo būti kur kas skaudesnės. Moteris galėjo likti su negalia“, – sakė J. Sąlyga. Gydytojas S. Taroza tikino, kad Veronikai buvo pritaikytas pats pažangiausias ir geriausias, koks tik gali būti pasaulyje, gydymas. „Pasitelkėme visas geriausias priemones, pritaikėme maksimalų gydymą ir rezultatai iš tiesų džiugina. Labai džiaugiamės ir tuo, kad Šilutės medikai taip greitai sureagavo, neuždelsė, nesugalvojo daryti kokių nors tyrimų, o tiesiai nukreipė pas mus“, – sakė neurologas S. Taroza.    
 
Veronikos vyras Darius tikino, kad vis dar neatsigauna po žmoną ištikusios nelaimės, tačiau kasdien džiaugiasi kiekvienu pagerėjimu. Pora turi ir tris vaikus, kurie be abejonės išgyveno begalinį nerimą dėl mamos sveikatos. Veronika pastaruoju metu niekur nedirbo – visą savo laiką skyrė vaikams, rūpinosi namais. Darius pasakojo, kad jo žmona labai gera moteris – rūpestinga, mylinti, šilta ir švelni.

Kad ir kaip netikėtai Dragenių šeimą sukrėtė Veroniką užklupusi sunki liga, reikia tik džiaugtis, kad viskas baigėsi taip sėkmingai ir išvengta itin skaudžių ligos pasekmių. Svarbiausia tikėti, kad ilgainiui Veronika visiškai atsigaus ir galės gyventi pilnavertį gyvenimą – rūpintis savo vyru ir vaikais bei puoselėti šeimos guolį.


Straipsnio komentarai

Komentarų nėra. Parašyk komentarą pirmasis!