Pradinukai klausėsi Hugo Šojaus pasakų ir mokėsi lietuvininkų tarmės
Vasario 14 dieną vyko Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Grabupių filialo ir Šilutės Žibų pradinės mokyklos Grabupių skyriaus surengtas edukacinis užsiėmimas ,,Lietuvininkų tarmė“, kuriame dalyvavo 1-4 klasių mokiniai.
Pradinukų mokytoja Drąsutė Vaitkevičienė lanko edukacinius užsiėmimus ,,Lietuvininkų tarmės mokyklėlė“, kurie vyksta Šilutės Hugo Šojaus muziejuje. Edukacinį užsiėmimą ji pradėjo trumpu pasisveikinimu ir prisistatymu lietuvininkų tarme. Trumpai papasakojo apie lietuvininkų tarme kalbančius žmones, paaiškino, kuriame Lietuvos regione ji buvo paplitusi, kokiais drabužiais lietuvininkai rengėsi, kaip atrodė jų namai, baldai ir kt. Mokytoja supažindino su lietuvininkų tarmės žodžiais: savaitės dienų, mėnesių pavadinimais, kitais buityje paplitusiais žodžiais. Mokiniai bandė juos taisyklingai ištarti ir prisiminti jų reikšmę.
Užsiėmimo dalyviai klausėsi Hugo Šojaus ,,Pasakų apie paukščius“, įrašytų į kompaktinę plokštelę. Pasaką ,,Žiogas ir pelėda“ mokytoja skaitė lietuvininkų tarme. Vaikams tai labai patiko. Jie klausinėjo, ką reiškia tam tikras žodis. Bibliotekininkė paruošė užduočių iš „Lietuvininkų tarmės žodyno“. Dalyviams reikėjo parašyti pateiktų lietuvininkų tarmės žodžių reikšmę, buvo labai įdomu.
Mokiniai susidomėjo šia tarme. Jie pasakojo, kad kai kuriuos žodžius naudoja bendraudami su namiškiais.
Edukacinio užsiėmimo pabaigoje visi vaišinosi arbata ir vofeliais – išskirtiniu Klaipėdos krašto lietuvininkų patiekalu, primenančiu vaflius ir kepamą pagal specialią techniką.
Straipsnio komentarai
https://en.wikipedia.org/wiki/International_Talk_Like_a_Pirate_Day
Lygiai ta pati nesamonė ir su "lietuvininkų" tarmės samoksliniu mokslu. Atseit jeigu įtikinsit vaikus tai bus pasiekta kažkas svarbaus potiomkino kaimų statybos industrijoje. Tame ir esmė kad viskas visiškai kitaip su tais "mažais" ir tomis "mažosiomis lietuvomis".