Pagėgiuose ant stogų inovacijos ir ekologiška saulės elektrinių energija

2020-03-02, Pranešimas spaudai
Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje bei savivaldybės kultūros centre „Solet Technics“ ekspertai įrengė saulės elektrines.
Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje bei savivaldybės kultūros centre „Solet Technics“ ekspertai įrengė saulės elektrines.
Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje bei savivaldybės kultūros centre įrengtos saulės elektrinės. Pastarosios elektros energija aprūpins pastatus ir prisidės prie ekologiškų idėjų puoselėjimo mieste. 

Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje bei Pagėgių kultūros centre įrengtos saulės elektrinės su lietuviškais Solet Photovoltaics M60.6 300W monokristaliniais moduliais bei itin pažangiais šveicarų kompanijos ABB keitikliais. Gimnazijoje įrengtos saulės jėgainės galia siekia 34,8 kW, o kultūros centre - 50 kW. Elektrinių įrengimo darbai truko vos kiek daugiau nei mėnesį, po kurio miestelėnai jau gali džiaugtis ekologiška energija šiose įstaigose.

Pagėgių savivaldybė, siekdama įrengti saulės elektrines šiuose pastatuose, organizavo viešuosius pirkimus. Anot „Solet Technics“ marketingo vadovo Edgaro Reut, pirkimų procedūros vyko sklandžiai ir greitai. „Įstaigos pirkimo metu kėlė kokybinius reikalavimus įrangai. Dėl šios priežasties įsigijo kokybišką ir ilgaamžę įrangą su Lietuvoje pagamintais moduliais“, - sako Edgaras Reut.

Kultūros centre bei Johaneso Bobrovskio gimnazijoje įrengtų saulės elektrinių veiklą bei gaminamos elektros energijos kiekį įstaigų darbuotojai gali stebėti realiu laiku.

Petras Kuzmarskis, Pagėgių savivaldybės Strateginio planavimo ir investicijų skyriaus vedėjas, džiaugiasi sklandžiu saulės elektrinių įrengimu pastatuose. Jis primena, jog idėja įrengti saulės elektrines šiuose pastatuose, kilo daugiau sužinojus apie atsinaujinančių išteklių naudą. „Kai Nacionalinė mokėjimų agentūra mums pristatė saulės elektrinių privalumus ir pateikė kitos naudingos informacijos, supratome, kad turime imtis saulės elektrinių įrengimo savo rajone. Ateityje, rengiant pilotinio projekto „Tauragė+“ strategiją, numatome statyti saulės jėgaines vandentvarkos srityje - vandens gręžinių ir valymo įrenginių teritorijose”, - sako P. Kuzmarskis.

Pagėgių savivaldybės įstaigos, saulės elektrinėms įrengti pasinaudojo valstybės subsidija viešosios paskirties įstaigoms.

Įmonėms ir įstaigoms, kurios domisi saulės elektrinių įrengimu, „Solet Technics“ ekspertai rekomenduoja iš anksto įvertinti stogo dangos būklę ir nustatyti, ar apskritai saulės elektrinę čia galima montuoti.

Priėmus sprendimą, įsirengti saulės elektrinę, pirmiausia yra atliekama galimybių studija. Joje, pagal esamus energijos poreikius, nustatomas būsimos elektrinės pajėgumas. Studijoje preliminariai numatoma elektrinės statymo vieta, būsimos elektrinės prijungimas prie sistemos.

Atlikus galimybių studiją, įstaigos atstovai kreipiasi į savivaldybės tarybą. Ji turėtų priimti sprendimą dėl projekto įgyvendinimo ir skirti jam finansavimą. Įstaiga projektui skiria apie 20 proc. lėšų. Ekspertai pastebi, kad skiriant didesnę dalį lėšų, tikimybė paramai gauti išauga.

Įstaiga, pasirodžius kvietimui teikti paraiškas paramai gauti, saulės elektrinės įrengimo paslaugą gali rinktis iš įvairių saulės elektrinių tiekėjų (pavyzdžiui, „Solet Technics“). Pastarieji rengia paraišką ir yra atsakingi už reikiamus techninius dokumentus, kurių reikia saulės elektrinių veikimui ir eksploatacijai. Anot ekspertų, projekto dokumentų parengimui bei pateikimui gali prireikti iki dviejų mėnesių. Dėl šios priežasties labai svarbu šį procesą pradėti kuo anksčiau.

Gavus paramą, įstaiga ruošia techninį projektą, skelbia viešąjį pirkimą, renkasi saulės elektrinės statytojus ir jau gali pradėti rangos darbus. Šie veiksmai įprastai trunka nuo keturių iki aštuonių mėnesių. 


Foto galerija

Pagėgių sav. Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje bei savivaldybės kultūros centre „Solet Technics“ ekspertai įrengė saulės elektrines.Vilkyškių Johaneso Bobrovskio gimnazijoje įrengtos saulės jėgainės galia siekia 34,8 kW.

Straipsnio komentarai

na taip2020-03-03
viena 3000 kw vėjo jėgainė atstoja 60 saulės elektrinių su 50 kw galia. Vilkiškiečiai, turėtų veltui gauti elektros energiją, taip pat kaip veltui gauna elektromagnetinę spinduliuotę. Kažkam pelnas, kažkam sveikatos trikdymas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
A2020-03-03
Kai reikės utilizuoti tų nusidėbėjusiu jėgainių stiklą. Tada ir pažiūrėsim ar tikrai ekologiška. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Skaitytojas2020-03-02
nu taip jie ir kabina makaronus apie makaronus kur visi makaronai lentynoje yra lygūs ty makaronai, bet kai kurie makaronai yra ekologiški. Paskaityk tokių makaronų etiketės. Jose kai nurodoma energetinė vertė tai neaiškinama kokia dalis tos energijos yra "ekologiška". Tai lygiai tokia pati energija kaip ir energija iš paprastų makaronų. Nėra matavimo vienetų kad pamatuoti energijos šaltinio "ekologiškumą". Visur tos pačios kalorijos ir džouliai: kcal, kJ, tt
Čia tas pats kas aiškintum apie arklių, ąsilų, šunų ar net žmonių "kilmingumą". Kad va šitas ąsilas su dokumentais, jo energija yra kažkokia "kilni". Va šita kiaulė iš tokios ar anokios veislės, vaikšto kaip sparnuota manekenė iš slaptų nugalėtojų parado (victorious secret).
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Skaitytojas2020-03-02
Energijos šaltinis gali būti ekologiškas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-03-02
energija nebūna ekologiška. Va kitas dalykas yra taip vadinama energetika, kur šita savoka apima bet kokią energijos rūšį, formą, kitimą, versmą, tt. Viena arklio jėga ar viena ąsilo ar ožio jėga ar susiporavusių gaidelių ir vištyčių jėga reikalinga kad pulti kažkokius malūnus. Pavyzdžiui kaip būtų inovatyviau ir ekologiškiau panaudoti energiją:
A) jūs einate kasdien į maximą ir parsinešate duonos kepalą tam sudegindami tiek ir tiek kalorijų.
B) jūs už tą pačią kainą parsinešate miltų 2kg pakelį, bet iš tų miltų galite išsikepti 5 kepalus duonos. Ir jums 5 kartus nereiks eiti į maximą. Susitaupys jūsų asilinės raumenų energijos. Bet tada vis tiek reikės energijos kad maišyti ir minkyti tešlą, kildyti, formuoti kepalus, šaudyti juos į krosnį, tt. Turbūt yra našiau ir efektyviau kepti duoną su pramonine krosnimi, bet šiais laikais nežinosi visų niuansų ir detalių. Kitas reikalas asortimentas. Kol jūs išmoksite ir įsisavinsite vienos rūšies duonos gamybos technologiją praeis ne mėnesis ir ne du.
C) užmaišai iš miltų putrą ir tą jovalą ir paberi kaip perlinę košę kriuksintiems cžv gestapo paršams
Komentaras patinka Komentaras nepatinka