UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ ar padėvėtų politikų prieglauda?

2020-04-03, Svetlana Jašinskienė

Parašyti apie UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ paskatino prireikus kontakto. Į paiešką įvedus „Pagėgių komunalinio ūkio struktūra ir kontaktai“ pasirodė ne mažas sąrašas. Kilo klausimas, kaip gi gyvena Tauragės apskrityje komunalines paslaugas teikiančios įstaigos, ar jos taip pat turtingos darbuotojais. Situaciją geriausiai atspindi lyginimo principas. Išsamiai visų įstaigų veiklų neanalizavome, tačiau žvilgtelėjus į įstaigų darbuotojų skaičius, kai kurie skaičiai kalba patys už save.

Aplankėme Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybės komunalinių tarnybų internetines svetaines, pasidomėjome gyventojų skaičiumi šiuose rajonuose ir skaičiuojame.

Taigi: Šilalės mieste gyvena 5 492 gyventojai, savivaldybėje – 21 887 gyventojai. Šilalės savivaldybė reorganizavo UAB „Šilalės komunalinis ūkis“. Šiuo metu minimaliai perka paslaugas iš kitų įmonių, o pagrindines komunalines paslaugas teikia seniūnijose esantys darbuotojai. Tad šioje savivaldybėje atliekamas komunalininkų paslaugas neina. Telefonu situaciją komentavo Šilalės r. savivaldybės specialistas, atsakingas už šią sritį.

Jurbarko mieste yra 12 972 gyventojai, savivaldybėje – 24 822 gyventojai. UAB „Jurbarko komunalininkas“ struktūroje nurodyta 19 darbuotojų.

Tauragės mieste gyvena 23 120 gyventojų, savivaldybėje – 37 805 gyventojai. UAB „Tauragės butų ūkis“ struktūroje nurodyta 17 darbuotojų.

Pagėgių mieste gyvena 2 321 gyventojas, savivaldybėje – 7 288 gyventojai. UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ struktūroje nurodyta 17 darbuotojų. Šiuo metu įstaiga neturi vadovo. Laikinai pareigas eina pavaduotojas Vytautas Stanišauskas. Be vadovo įstaiga nebus. Tad drąsiai galime teigti, kad Pagėgiai turi, tiksliau turės 18 darbuotojų.

Matematika paprasta: Jurbarko r. savivaldybėje gyvena 17 534 žmonėmis daugiau nei Pagėgių savivaldybėje, tačiau komunaliniame ūkyje darbuojasi tik vienu darbuotoju daugiau.

Tauragėje gyvena 30 517 gyventojų daugiau nei Pagėgių savivaldybėje, tačiau darbuotojų Tauragės komunalininkai turi vienu mažiau.

Paskaičiuokime kitaip: Jurbarke vienam komunalinio ūkio darbuotojui sąlyginai tenka aptarnauti 1 306,42 gyventojų.

Tauragėje vienam komunalinio ūkio darbuotojui tenka aptarnauti 2 223,82 gyventojų.

Pagėgiuose vienam komunalinio ūkio darbuotojui tenka aptarnauti 404,88 gyventojų.

Na, gerai, tarkime, kad Tauragėje, Jurbarke dar yra UAB „Tauragės vandenys“, UAB „Jurbarko vandenys“. Taigi, vėl skaičiuokime: „Tauragės vandenų“ struktūroje nurodyti 22 darbuotojai, pridėkime „Butų ūkio“ darbuotojus, iš viso - 39 darbuotojai. Dalinkime iš gyventojų skaičiaus ir vienam darbuotojui tenka aptarnauti 969,35 gyventojų.

„Jurbarko vandenyse“ nurodyta 15 darbuotojų, drauge su „Komunalinio ūkio“ darbuotojais – 34 darbuotojai. Dalinkime iš gyventojų skaičiaus. Gauname vienam darbuotojui - 730,05 gyventojų.

Sudėk, atimk, dalink, daugink.... „Pagėgių komunalininkai“ gyvena prabangoje.

„Pagėgių komunalinis“ tarp gyventojų pagarsėjęs kaip „padėvėtų politikų“ prieglauda. Kyla klausimas: jei „Pagėgių komunalinio ūkio“ vienam darbuotojui tektų aptarnauti bent jau tiek gyventojų, kiek aptarnauja vienas darbuotojas Jurbarke, tuomet gal galima būtų gyventojams taikyti pigesnę geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainą. Nors vandenį pagėgiškiai vartoja ne patį brangiausią apskrityje. Tačiau - tai visų mokesčių mokėtojų pinigai. O pinigai mėgsta būti skaičiuojami.

P. S. Straipsnis parengtas pagal pateiktus duomenis interneto svetainese:

http://www.pagegiuku.lt

http://www.taubu.lt

http://www.jurbkom.lt

http://www.jurbarkovandenys.lt

http://www.tauragesvandenys.lt


Straipsnio komentarai

2020-04-08
Bet jau smalsumas autoriaus!?!?pažysta raidę,moka parašyti žodį,,,peršasi mintis,kad tik tiek ir.....Mat skaičiuoti moka,,,etatus.Tai dar ir skaičius pažysta!?!?bet nedaugiau....supratimo nerasta,neįsigilinus į tai ką nori pasakyti...Juk komunalinis dar ir šilumą berods teikia.Yra tokia paslauga,kaip šilumos tiekimas Pagėgiams,,,ir ten dirba 4 vyrukai .Sumalė,kaip mėsmalė savo žinias į vieną masę...,o jei moka skaičiuoti,tai iš atseit 17 etatų turėjo minusuoti 4.Vat,kas gaunasi,kai šiek tiek išmano kultūros,bet nesigauna su matematika Komentaras patinka Komentaras nepatinka
nustebus2020-04-06
kai komunalinio darbuotojai negauna atlyginimų, o naujasis direktoriaus pavaduotojas į namus važiuoja "sunkiai beišgyvenančios " įmones mašina. Dar ir žmona, valstybes tarnautoja, kartu paveža. Sako, mašinos nera kur laikyt, tai jis namuose laiko, ant kiemo. Sutikit, keistai žiūrisi iš šalies Komentaras patinka Komentaras nepatinka
na2020-04-04
Pagėgiai pasižymi savo unikaliais šveicariškais ir karmaniškais etatais Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Patyręs2020-04-03
Paskaičiuokim dar:
Tauragės sav. 37805 gyv.-Tarybos narių 25- 1 politikas atstovauja 1512 piliečių;
Jurbarko sav. 24822 gyv. Tarybos narių 25- 1 politikas atstovauja 993 piliečius;
Šilalės sav. 21887 gyv. Tarybos narių 25- 1 politikas atstovauja 875 piliečius;
Pagėgių sav. 7288 gyv. tarybos narių 17- 1 politikas atstovauja 428 piliečius;
Tai ir čia santykis ne Pagėgių naudai... Gal reikia ir Tarybos narių Pagėgiuose mažinti, kad kaimynų vidurkį atitiktume? Beveik per pus. Tik klausimas kurią pusę - poziciją ar opoziciją?.. Nes ir skaičius atitinka, ir skirtumų tarp abiejų rast negali...
O kodėl taip yra? O todėl, kad leidžia savivaldos įstatymas ir ant LT nėra buvę, kad šiltoje vietoje ko nors nebūtų. Taip ir su komunaliniais. :)
P.S. O gal geriausiai tokias karlikines savivaldybes visoje Lietuvoje panaikint? Va, klausymas esminis...
P.P.S. Ponia, Svetlana, puiki tiriamosios žurnalistinės karjeros pradžia. Kitas Jūsų straipsnis, pvz tema: ,,Kuo Pagėgių opozicija skiriasi nuo pozicijos''-būtų dar puikesnis. Sėkmės.

Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Neklystantys2020-04-03
o jau turbūt nei Šilalėj, nei Tauragėje, nei Jurbarke nėra infrastruktūros, t. y. nuotekų, vandens tiekimo tinklų, valymo įrenginių, siurblinių ir t.t. kuriuos reikia prižiūrėti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Klysti žmogiška2020-04-03
Juolab, kai kultūros darbuotoja rašo ne kultūros tema ir su politine keršto gaidele. Ne žmones aptarnauja didžioji dalis darbuotojų, o infrastruktūrą, t. y. nuotekų, vandens tiekimo tinklus, valymo įrenginius, siurblines ir t.t. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
TIK NE REIKIA SAKYT KAD NE 2020-04-03
ŠUO ŠUNIUI VISADA KOJA LAIŽYS KOL NAUDOS BUS O PO TO PAKAS KAIP ŠUNĮ Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-04-03
principingai lygina svietą su svieto lyginimo principais. čia matyt svietlana ne svetlana. tame ir esmė čia kad pasiekti kažkokią lygybę lyginimui naudojami tik skaičiukai, kurie nieko neatspindi. Nu įsivaizduokit yra kažkokia cžv kalėjimo apskaita kurioje vedama kažkokia kalinčių asmenų apskaita. Teisiškai žiūrint asmuo nelygus asmeniui. Ir čia ne vien vaizdūs pavyzdžiai apie šunų vizginimo spektaklius. Pvz šuninkystės buchalterijoje jeigu skaičiuosit pagal šunų galvas tai galite labai apsigauti, jeigu kalba eina apie anglių karalystės buldogus ir kišeninius pinčerius. Buldogo vienas pakakojimas palengvina buldogą tiek sveria kiek tas pinčeris. Pvz jūs esate fizinis asmuo, kažkokia lietuvos vyriausybės ministerija irgi yra asmuo, bet tame asmenyje yra daugiau galvų negu pas jus. Nors kažkokioje svieto lyginimo sistemoje jūs skaitotės kaip lygus su tais drakonais pas kuriuos yra nesuskaičiuojamas galvų skaičius. Pvz google, microsoft, katalikų religinė bažnyčia irgi yra asmuo. Tame ir esmė kad realybėje skaičius skaičiui nelygu, netgi jeigu tai lygiai tokie patys skaičiai. Tad čia yra visiškai kitokios problemos. Žymiai didesnės. Nes kalba ir eina apie kažkokį vaivorykštinių komunų ūkį, kuris dar ir skirtas kažkokiems pedofilų klano analistams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka