UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ ar padėvėtų politikų prieglauda?
Parašyti apie UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ paskatino prireikus kontakto. Į paiešką įvedus „Pagėgių komunalinio ūkio struktūra ir kontaktai“ pasirodė ne mažas sąrašas. Kilo klausimas, kaip gi gyvena Tauragės apskrityje komunalines paslaugas teikiančios įstaigos, ar jos taip pat turtingos darbuotojais. Situaciją geriausiai atspindi lyginimo principas. Išsamiai visų įstaigų veiklų neanalizavome, tačiau žvilgtelėjus į įstaigų darbuotojų skaičius, kai kurie skaičiai kalba patys už save.
Aplankėme Tauragės, Jurbarko, Šilalės ir Pagėgių savivaldybės komunalinių tarnybų internetines svetaines, pasidomėjome gyventojų skaičiumi šiuose rajonuose ir skaičiuojame.
Taigi: Šilalės mieste gyvena 5 492 gyventojai, savivaldybėje – 21 887 gyventojai. Šilalės savivaldybė reorganizavo UAB „Šilalės komunalinis ūkis“. Šiuo metu minimaliai perka paslaugas iš kitų įmonių, o pagrindines komunalines paslaugas teikia seniūnijose esantys darbuotojai. Tad šioje savivaldybėje atliekamas komunalininkų paslaugas neina. Telefonu situaciją komentavo Šilalės r. savivaldybės specialistas, atsakingas už šią sritį.
Jurbarko mieste yra 12 972 gyventojai, savivaldybėje – 24 822 gyventojai. UAB „Jurbarko komunalininkas“ struktūroje nurodyta 19 darbuotojų.
Tauragės mieste gyvena 23 120 gyventojų, savivaldybėje – 37 805 gyventojai. UAB „Tauragės butų ūkis“ struktūroje nurodyta 17 darbuotojų.
Pagėgių mieste gyvena 2 321 gyventojas, savivaldybėje – 7 288 gyventojai. UAB „Pagėgių komunalinis ūkis“ struktūroje nurodyta 17 darbuotojų. Šiuo metu įstaiga neturi vadovo. Laikinai pareigas eina pavaduotojas Vytautas Stanišauskas. Be vadovo įstaiga nebus. Tad drąsiai galime teigti, kad Pagėgiai turi, tiksliau turės 18 darbuotojų.
Matematika paprasta: Jurbarko r. savivaldybėje gyvena 17 534 žmonėmis daugiau nei Pagėgių savivaldybėje, tačiau komunaliniame ūkyje darbuojasi tik vienu darbuotoju daugiau.
Tauragėje gyvena 30 517 gyventojų daugiau nei Pagėgių savivaldybėje, tačiau darbuotojų Tauragės komunalininkai turi vienu mažiau.
Paskaičiuokime kitaip: Jurbarke vienam komunalinio ūkio darbuotojui sąlyginai tenka aptarnauti 1 306,42 gyventojų.
Tauragėje vienam komunalinio ūkio darbuotojui tenka aptarnauti 2 223,82 gyventojų.
Pagėgiuose vienam komunalinio ūkio darbuotojui tenka aptarnauti 404,88 gyventojų.
Na, gerai, tarkime, kad Tauragėje, Jurbarke dar yra UAB „Tauragės vandenys“, UAB „Jurbarko vandenys“. Taigi, vėl skaičiuokime: „Tauragės vandenų“ struktūroje nurodyti 22 darbuotojai, pridėkime „Butų ūkio“ darbuotojus, iš viso - 39 darbuotojai. Dalinkime iš gyventojų skaičiaus ir vienam darbuotojui tenka aptarnauti 969,35 gyventojų.
„Jurbarko vandenyse“ nurodyta 15 darbuotojų, drauge su „Komunalinio ūkio“ darbuotojais – 34 darbuotojai. Dalinkime iš gyventojų skaičiaus. Gauname vienam darbuotojui - 730,05 gyventojų.
Sudėk, atimk, dalink, daugink.... „Pagėgių komunalininkai“ gyvena prabangoje.
„Pagėgių komunalinis“ tarp gyventojų pagarsėjęs kaip „padėvėtų politikų“ prieglauda. Kyla klausimas: jei „Pagėgių komunalinio ūkio“ vienam darbuotojui tektų aptarnauti bent jau tiek gyventojų, kiek aptarnauja vienas darbuotojas Jurbarke, tuomet gal galima būtų gyventojams taikyti pigesnę geriamojo vandens ir nuotekų tvarkymo kainą. Nors vandenį pagėgiškiai vartoja ne patį brangiausią apskrityje. Tačiau - tai visų mokesčių mokėtojų pinigai. O pinigai mėgsta būti skaičiuojami.
P. S. Straipsnis parengtas pagal pateiktus duomenis interneto svetainese:
http://www.jurbarkovandenys.lt
http://www.tauragesvandenys.lt
Straipsnio komentarai
Tauragės sav. 37805 gyv.-Tarybos narių 25- 1 politikas atstovauja 1512 piliečių;
Jurbarko sav. 24822 gyv. Tarybos narių 25- 1 politikas atstovauja 993 piliečius;
Šilalės sav. 21887 gyv. Tarybos narių 25- 1 politikas atstovauja 875 piliečius;
Pagėgių sav. 7288 gyv. tarybos narių 17- 1 politikas atstovauja 428 piliečius;
Tai ir čia santykis ne Pagėgių naudai... Gal reikia ir Tarybos narių Pagėgiuose mažinti, kad kaimynų vidurkį atitiktume? Beveik per pus. Tik klausimas kurią pusę - poziciją ar opoziciją?.. Nes ir skaičius atitinka, ir skirtumų tarp abiejų rast negali...
O kodėl taip yra? O todėl, kad leidžia savivaldos įstatymas ir ant LT nėra buvę, kad šiltoje vietoje ko nors nebūtų. Taip ir su komunaliniais. :)
P.S. O gal geriausiai tokias karlikines savivaldybes visoje Lietuvoje panaikint? Va, klausymas esminis...
P.P.S. Ponia, Svetlana, puiki tiriamosios žurnalistinės karjeros pradžia. Kitas Jūsų straipsnis, pvz tema: ,,Kuo Pagėgių opozicija skiriasi nuo pozicijos''-būtų dar puikesnis. Sėkmės.