Šilutė – 10 netikėtų faktų
Šilutės kraštas – kupinas netikėtumų ir paslapčių, čia, kaip niekur kitur Lietuvoje, juntama gamtos didybė ir grožis. Kraštas paženklintas upių santakomis, daugeliui žinomas dėl didžiojo pavasarinio potvynio, kurio metu gausiai užliejamos pievos ir keliai. Šiame krašte į vieną bendrą gyvenimą suteka ne tik upės, bet ir Mažosios bei Didžiosios Lietuvos kultūros.
Pamarys – žvejų Meka. Kiekvieno tikro žvejo širdyje rusena didžiojo laimikio troškimas. Šiam troškimui tarnauja visi šio krašto švyturiai, uostai ir prieplaukos. Tai viena žuvingiausių vietų Baltijos regione. Šilutės kraštas turtingas ir istoriniu kultūriniu paveldu, žymiais čia gimusiais, gyvenusiais ir kūrusiais žmonėmis, tokiais kaip: E.V. Berbomu, Vydūnu, M. Mažvydu, H. Zudermanu ir kt.
Šilutė – sparčiai augantis turistinis miestas, svečiams patrauklus nepaprasta šio krašto istorija, savo apylinkių unikalumu bei savitu paveldu, išskirtine gamta bei marių skleidžiama ramybe.
1. Ar žinojote, kad 1926 metais pastatytos Šilutės Evangelikų liuteronų bažnyčios laikrodis – didžiausias Lietuvoje? Jo ciferblato skersmuo – 2.5 m, didžioji rodyklė – 1.10 m., mažoji – 0.80 m. ilgio. 2. Ar žinojote, kad Nemuno delta ir Kuršių marios yra žuvingiausios iš visų Lietuvos vidaus vandenų? 3. Ar žinojote, kad Rusnėje, Atmatos krantinėje, stovi paminklas Indijos tautos tėvui Mahatma Gandžiui ir jo bendražygiui, Rusnės sūnui Hermanui Kalenbachui? 4. Ar žinojote, kad Rusnė didžiausia sala Lietuvoje? Rusnės sala įsikūrusi vienoje iš Nemuno deltos salų, Atmatos ir Skirvytės upių sankirtoje. Nors Rusne nėra vienintelė sala regione, tačiau iš esamų 6 salų Nemuno deltoje Rusnė – didžiausia. Salos plotas siekia net 47km2. 5. Ar žinojote, kad Kintuose auga didžiausia tuja Lietuvoje? Tujos aukštis siekia apie 18 metrų. 6. Ar žinojote, kad Minijos kaimas neturi gatvės? Kaimas unikalus tuo, kad Minijos upė, burianti čia gyvenančius žvejus, atstoja gatvę. 7. Ar žinojote, kad etnokultūros paveldo unikumu tapusios Kuršmarių vėtrungės – pamario krašto žvejų kaimų ženklus įvedė Ernstas Vilhelmas Berbomas? Didžiąją savo gyvenimo dalį praleidęs Muižės dvare. Muižės kapinaitėse ir palaidotas. 8. Ar žinojote, kad Degučių kaime stovi unikalios statybos bene vienintelė Europoje trikampė medinė Šv. Vincento Ferero bažnyčia? 9. Ar žinojote, kad nuo Šilutės pakeliui į Kintus išvysite vieną didžiausių pelkių Lietuvos teritorijoje – Aukštumalą. Per ją nutiestas takas vingiuoja buvusia kūlgrinda ir kartu su esančiu šalia durpynu užima daugiau nei 2500 ha plotą? 10. Ar žinojote, kad Ventės Rago ornitologinėje stotyje iškelta didžiausia pasaulyje paukščių gaudyklė? Aukštis – 25 m., plotis – 66 m., ilgis – 125 m.Šilutės turizmo informacijos centro informacija
Straipsnio komentarai
Mano balsas nieko nereiškia , kaip daug balsų . Ar paukščių švilpimas dabar kažką reiškia daugumai ?
Tik retas , gali atskirti balsus ir tai neaišku ar būtent tas paukštis. Na nebent gegutės kukavimas ir monetų skambesys kišenėje.
Aš tavęs nemyliu , aš nesu tavo fanatas. Nes tavęs nėra , kaip ir manęs. Bet aš gerbiu vistiek , nes sugaišai laiką , pažiūrėti Mingės gatves registrų centre.
Kas liečia mingę, tai tu neklysti ir pagal registrų centrą tenais yra dvi gatvės: upaičio g ir krokų lankos g.. Bet kaip bebūtum nesuklydęs negalima iš karto pulti kaltinti kad jie melagiai. Nu gal jiems kažkaip viskas matosi atvirkščiai. Gal jie kažkokie kiborgai išlindę iš veidrodinės karalystės žemės. Nu jeigu pas juos eismas atvirkščiai važiuoja, jeigu rašoma iš kitos pusės, viskas vadinama kitokiais žodžiais negu čia, tt. Žiemą kai užšala minija tai tuo vandeniu galima vaikščioti, kaip jėzus. Pereini iš vieno kranto į kitą, be problemų. Visais kitais metų laikais reik turėti labai didelių išmierų avalynę su irklais.
Kodėl Mingės kaimo nuotraukoje matosi du vieškeliai dešinėje ir kairėje lygiakrečiai Minijos upės per gyvenvietę , o pastaboje prie nuotraukos " Ar žinojote, kad Minijos kaimas neturi gatvės ? " Nors nuotraukoje jos dvi ?
Gal yra problemų su mano monitoriumi , kad aš matau kitokį vaizdą nei tekstą ?