Vitaminas E – antioksidantas, be kurio negalėsi gyventi

2020-05-09, Alfa.lt
Veidui ir kūnui skirtas vitaminas padidina odos atsparumą, saugo nuo UV spindulių ir palaiko drėgmę.
Veidui ir kūnui skirtas vitaminas padidina odos atsparumą, saugo nuo UV spindulių ir palaiko drėgmę.
Vitaminas E – stiprus antioksidantas, kuris apsaugo odą nuo laisvųjų radikalų, drėkina ir suteikia odai spindesio. Tarptautinio kosmetikos ir parfumerijos tinklo „Douglas“ odos ir plaukų priežiūros ekspertė Laima Kairienė aptaria vitamino E naudą ir ypatumus, kurie suteiks jūsų odai natūralaus žavesio.

Vitaminas E – svarbus mūsų ląstelių gynėjas

Vitamino E poveikis yra didelis. Šis turi antioksidacinių galių, kurios neutralizuoja jūsų odos ląstelėms žalą darančius laisvuosius radikalus. Odos ląstelėms įtakos tūri rūkymas, oro užterštumas, UV radiacija. Be apsaugos, ląstelių funkcija sutrinka, o tai sąlygoja raukšlių padaugėjimą.

Vitamino E šaltiniai

Vitamino E galite pasisemti tiek iš maisto, tiek iš papildų. Šio vitamino maistiniai šaltiniai yra riešutai, sėklos ir augaliniai aliejai. Daugiausia vitamino turi saulėgrąžų sėklos, kviečių gemalų ir alyvuogių aliejus, avokadai, migdolų, lazdyno bei žemės riešutai.

Vitamino E kapsulėmis arba skysta forma galite įsigyti vaistinėje. Tačiau šis papildas dažnai darbuodamas sintetine forma. Taigi mūsų kūnas pasisavina šį vitaminą kartu su maisto papilduose esančiu riebalu. L. Kairienė pataria investuoti į natūralų vitaminą E, nes šis dvigubai greičiau pasisavina organizme.

Vitaminas E – natūralus odos drėkiklis

Daugybėje makiažo priemonių aptinkamas Vitaminas E. Ekspertė pataria rinktis šias priemones, nes jos suteiks Jūsų veidui spindesio ir natūralios apsaugos. Šis vitaminas taip pat yra puikus drėkiklis sausai ir šiurkščiai rankų odai. Jis padeda palaikyti rankų odą švelnią, minkštą ir tinkamai drėkinamą.

Vitaminą E galite naudoti kovai su raukšlėmis, mimikos žymėmis ir kitomis odos dėmelėmis. Šis vitaminas netgi gali padidinti kolageno, skatinančio odos elastingumą, gamybą. Jis taip pat apsaugo odą nuo senėjimo požymių.

Tai efektinga priemonė randų ir žaizdų gydymui

Didesnė vitamino dozė naudojama gydyti randus. Jei ant veido ar kūno turite dėmių ar randų, jas galite panaikinti naudodami priemones su šiuo vitaminu. Anot L. Kairienės, antioksidantai esantys vitamine pagreitina pažeistos odos gijimo procesus. Taigi vitaminas E drėkina odą, gydo pažeistą sluoksnį bei skatina odos atsinaujinimą.

Vitaminas stimuliuoja plaukų augimą

Antioksidacinės savybės padeda atkurti pažeistus plaukų folikulus. Šis vitaminas giliai maitina plauką iš vidaus, tad plaukai atrodo sveikesni ir labiau blizgantys. Palepinkite savo plaukus lengvai namuose paruošiamomis kaukėmis, sumaišę vitaminą su alyvuogių arba kokosų aliejumi. 

Taigi, šio vitamino nauda yra daugialypė. Veidui ir kūnui skirtas vitaminas padidina odos atsparumą, saugo nuo UV spindulių ir palaiko drėgmę. Vitaminas E taip pat išlygina raukšles ir pagerina žaizdų gijimą. Šį naudingą vitaminą galime rasti papilduose, veido priežiūros bei makiažo priemonėse. Tad skubėkite įsigyti ir palepinti savo odą!

 

Daugiau: Biyoma vitaminai imunitetui


Straipsnio komentarai

.. @ matosi2020-05-10
nedaryk klaidos šaudydamas sau į kojas. tame ir esmė kad globalizuotame pasaulyje net patys egzotiškiausi vaisiai skaitosi lygiai tokie pat vietiniai kaip ir runkeliai ar burokai. Tad vikipedija gali tikėti tik tuo atveju jeigu tu pajauti "sotumą" kai paskaitai tuos straipsnius. Kodėl anglų kalboje sakoma "What doesn't kill you, makes you stronger". Tai ir yra durnių durninimo patyčios, nes jeigu kažkas padaro tave stipresniu tai nereiškia kad padaro stipriu. Čia ir eina kalba apie psichiatrinius simptomus. Nu pažiūrėk ką išdirbinėja medicinos akademija kaune valdoma kažkokių žydinčių vienybėje prancūzų užsieniečių legionierių. Jie jau ne tik vidurinę mokyklą atsidarė, bet ir vaikų darželį. Kaip galvoji kam čia šovė į galvą vidaus reikalų ministerijai paimti ir atiduoti daktarų grupuotei policijos komisariato pastatą tam kad tie galėtų užsiimti galingų plunksnų makaronystėmis ir dvariškais kultūrizmais panašiai kaip šitie šilutės holokaustiniai katastrofininkai (šojos dvaras). Matai rektorius žaliūnas yra ir garbėtroškinis paraduotojas atstovaujantis prancūzijos diplomatų reikalams. Tad viskas kas liečia mediciną ir yra labai keisti drąsos kelio reikalai. Gal tai kažkokia drąsa apie kelius ty kojų kelius - kelėnus. Gal varlių kojyčių kelėnų valgymus? Jugi tik prancūzai tokie drąsūs. Kažkaip jie ten kažką "supranta" kitaip apie tas varles. Matai indėniška pavardė "žaliūnas" tai rodo kryptį ne tik į žalią spalvą, žalumą, dundukinystes ar ekologiją, bet ir piktybinį žalos darymą, kenkimą, parazitizmą, recidivizmą, tt. Nu čia mes tik bandome suprasti iš kur "vėjas pučia" su tais indėnais, kurie atsibrexitino, atsinapoleonino, atsikraustė į lietuvą ir tarsi "išsivertė" savo sistemas pasinaudodami lietuvių žodynu. Mes kaip žinome kad napoleonams kažkaip ir seniau durniai ir keliai būdavo problema. Tai ir yra šiuolaikinių karinių operacijų vieni iš pagrindinių krypčių: psichologinės operacijos kur durninama krematoriumo krosnių labui (kad ir šis straipsnis), na o jeigu visi keliai veda į romą tai čia viskas labai sudėtinga. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
matosi2020-05-10
kai kam išlygino smegenų raukšles, kad pradėjo brukti įvežtinį brudą - avokadus, kokoso aliejų...
Pagal Vikipediją - pagrindiniai tokoferolio acetato šaltiniai yra

aliejai
grūdai
žirniai
grikių kruopos, kukurūzai, sojos
kiaušinio trynys
pieno produktai
mėsa
menkės kepenėlės
motinos pienas
Komentaras patinka Komentaras nepatinka