Jaunos moters veikla tapo manija

2020-05-24, S. Jašinskienė

Monika Inciutė sako, kad neeilinius pomėgius jai ir jos sesėms įskiepijo tėvai. Mat jos tėtis baigęs teologiją, mama – astrologiją, tad ir penkios Incių dukros renkasi gyvenimo kelią pagal pašaukimą, o ne pagal poreikį. „Tėtis mus auklėjo, kad turime išlaikyti pozityvią savivertę“, - teigia Monika.

Sritis, kurioje Monika jaučiasi tvirta ir kompetentinga, tai joga vaikams. Ši veikla ją užvaldė taip, kad moteris tai vadina manija.

Monika pati patyrė jogos galią ir kitiems sako, kad tai stebuklas, padedantis susitvarkyti gyvenimą, sveikatą, ką tik norite.

Vaikystėje ir paauglystėje išbandyta daug veiklų

„Mūsų šeimoje tėvai mums niekuomet neprimesdavo savo nuomonės, gal dėl to vaikystėje, paauglystėje išbandyta daug veiklų. Šokta, dainuota, piešta ir labai norėta sportuoti, bet įgimta širdies yda – prolapsas - galimybę sportuoti atėmė“, - pasakojo Monika. Kūno kultūros pamokas ji dažniausiai stebėdavo sėdėdama ant suolelio. Taigi, kuomet atėjo metas studijuoti, tvirto pasirinkimo Monika neturėjo.

Baigusi Pagėgių vidurinę mokyklą Monika išvyko studijuoti į Vilniaus kolegiją aprangos technologijos ir verslo specialybę. Vos po kelių savaičių suprato, kad tai ne jos kelias. Ir išvyko į Klaipėdos valstybinę kolegiją studijuoti kraštovaizdžio dizaino. Ir tai nebuvo jos pašaukimas. Jos sesė dvynė jau studijavo Klaipėdoje šią specialybę: „Gal kraujas šaukė pas sesę, bet kad norėjau būti arčiau namų, tai tikrai“, - sakė Monika.

Patirtis mokant gerų emocijų ir pozityvumo

2011 metais Monika nuėjo į jogos užsiėmimus. „Sportas - ne man, o joga buvo tai, ko reikėjo. Pirmame jogos užsiėmime pasijutau labai gerai. Joga mane išlaisvino, apsivertė mano vertybės. Pajutau, kad tai be galo naudinga, tai ramina, atstato pusiausvyrą ir kilo noras joga užkrėsti visus. Studijuodama visą laiką lankiau jogą“, - prisiminimais dalinosi Monika.

„Nežinau, ką manyje įžvelgė draugai, bet jie man pasiūlė išbandyti save savanoriaujant, tada ir atradau savanorystės viešąją įstaigą „Būties jaukuma“. Tuo metu su draugu išvykome gyventi į Klaipėdą, kur ir yra ši įstaiga. Tad aktyviai įsijungiau į šios įstaigos veiklą“ – teigė pašnekovė.

„Esu šalia“ – tai įstaigos įgyvendinama programa, skirta jaunimui, norinčiam mokytis ir skleisti pozityvaus bendravimo žinią, vedant užsiėmimus moksleiviams. Monika baigė kursus, reikalingus šiai programai įgyvendinti, ir pradėjo aktyviai keliauti į mokyklas, vaikų darželius bei skleisti pozityvumą vaikams, mokinti juos elementariausios šypsenos terapijos. Šios patirties Monika mokė ne tik mokinius, bet ir pedagogus.

„Stebėtina, kaip šiais laikais vaikams trūksta atsipalaidavimo. Vaikai nemoka žaisti, o ką jau kalbėti apie savo emocijų, jausmų išsakymą. Jie visiškai nemoka valdyti emocijų. Nenoriai kalba ir atsiveria tik tuomet, kai pajunta, kad kažkam rūpi. Man tai buvo atradimas, kuris paskatino šia linkme eiti tolyn. Supratau, kad šioje srityje galima dar tiek daug nuveikti“, - aiškino Monika.

Dėl susiklosčiusių aplinkybių savo veiklą teko pristabdyti. Tuo metu Monika ir Gintaras iš Klaipėdos persikėlė gyventi į atokią sodybą Okslindžiuose, greta Juknaičių.

Atgal prie užmirštos svajonės

„Taip jau yra, kad kol gyvenimas mums šypsosi, mažai ko ir beieškai. Skaudi netektis... Vienuma atokioje sodyboje ir tylus gyvenimo būdas... Tada man jau kažko reikėjo. Ir tas „ kažkas“, ištraukęs mane iš liūdesio, buvo ne kas kita, kaip joga.“

Gyvenimas Monikai ir Gintarui dar kartą nusišypsojo plačia šypsena - jiems gimė sūnus. Dabar Jonas - jau beveik 4 metų vyras.

„Laiką leisdama su savo mažyliu prisiminiau svajonę, kaip norėjau su visais dalintis ta būsena, kurią sukuria joga, kaip svajojau visus ja užkrėsti. Pradėjau domėtis, kaip galiu tobulėti, mokytis. Namuose mažylis ir į kursus, trunkančius mėnesį ir dagiau, išvykti negaliu. Tuomet naršiau internete, ieškojau mokymų kursų ir taip į juos pasinėriau, kad tapau jų maniake, - sakė Monika. - Namuose stebuklas – Jonas, kuriam būtinai reikia perteikti jogos privalumus. O dar pasitaikė vaikų jogos mokymai - tai visai į dešimtuką. Taip susidomėjau vaikų joga.“

Kad galėtų dirbti būtent su vaikais, Monikai teko pabaigti pedagogikos psichologijos kursą.

Monika baigė daugybę mokymų, kursų: „ Go go joga“, „Taikus kūdikis“, „Take 5“, „Oro jogos mokytojų“ kursus. Susibičiuliavusi su dėstytoja, vedusia mokymus, Monika iš jos gaudavo daug testų, visą šūsnį papildomos medžiagos, kuri paremta Linkolno universiteto programa. Programa orientuota prieš išpuolius mokyklose. Išklausyta daugybė kursų emocijų, intelekto lavinimo temomis. Pasak Monikos, kiekvieni kursai veda į profesionalumą. Ir visai nesvarbu, kad į mokymus investuota nemaža triženklė suma, bet Monika tvirtai įsitikinusi, kad tai yra tas kelias, kuriuo ji visada norėjo eiti. 

Gintaras visapusiškai palaiko Monikos pasirinkimą, tai dar daugiau ją skatina tobulėti. „Niekada neiškeisčiau galimybę tobulėti ir gauti dar ir dar vieną diplomą į mandriausias rankines, bižuteriją ar kosmetiką“, - sakė Monika.

Įgytos žinios virto praktika

Ekskursijos metu atsitiktinai pokalbį apie Monikos gebėjimus išgirdusi greta buvusi moteris pakalbino ją savo žinias panaudoti praktikoje. Pasiūlymas buvo itin gundantis, tačiau pristigo pasitikėjimo savimi. Tad išklausyta dar keletas mokymų. „O tada jau pati nužygiavau pas juos į Šilutės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biurą ir pasirašėme sutartį“.

Monika vykdo šias mokymo veiklas: Vaikų joga 6-11 m. amžiaus vaikams, „Smagioji joga“ (skirta šeimoms), „Aš ramus ir laimingas“ (įvairaus amžiaus mokiniams).

Monika gimusi ir augusi Pagėgiuose, tad vaikų jogos studiją ketina atidaryti gimtajame mieste.

„Nors praktikoje su vaikais padirbėjau neilgai, nes sustabdė koronavirusas, bet jau gavau šūsnį vaikiškų apsikabinimų, šypsenų, padėkų ir tvirtai žinau, kad tai mano kelias. Nuoširdžiai kviečiu ir Jus pasinerti į stebuklingą jogos pasaulį, kuris yra gyvenimo menas. O mūsų ateitis yra vaikų rankose. Norint pasaulį padaryti geresniu. Mes suaugusieji turime perduoti kuo daugiau gerosios savo patirties. Vaikus turime mokyti empatijos, vienybės, meilės, gilesnio savęs suvokimo. Joga ir meditacija padeda tai padaryti. Užsiimdami tokiomis praktikomis stipriname emocinį intelektą. O tai sėkmingos asmenybės pagrindas. Vaikai geriausiai mokosi matydami pavyzdį. Tapkite jų geraisiais pavyzdžiais. Todėl kviečiu išbandyti jogą patiems! O vaikučius kviečiu prisijungti prie mano online užsiėmimų „Aš Ramus, Laimingas ir Kūrybingas“. Facebook: @monika.inciute.


Foto galerija

Straipsnio komentarai

Kristina2024-10-18
Manau, kad straipsnis labai gerai atspindi, kaip svarbu rasti veikla, kuri ne tik padeda islaikyti fizine forma, bet ir teikia dziaugsma. Kiekvienas turime atrasti savo aistra, ir matyt, sioje situacijoje tai tapo "manija". As pati neseniai atradau pilates manksta ir galiu pasakyti, kad tai puikus budas stiprinti kuno raumenis ir gerinti laikysena. Suprantu, kodel kazkam tokia veikla gali tapti gyvenimo dalimi! Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ kas man rūpi2020-05-25
nu čia irgi "išsiduodama" kažkas apie šešėlinius altorius. Lietuvoje nebūdavo tokių kunigų kurie turėdavo žmonas ar vaikus. Čia jau kalba eina apie "baltoslaviją", "protestantizmą" ar "liuciferoninkystes", jau nekalbant apie skandintojų vikingų talibanines valstybines bažnyčias. Bet čia negalima galvoti kad katalikybė ir protestantizmas yra kažkas tokio priešiško vienas kitam. Nu kaip kad jie bando pateikti brexitinį anglių karalystės airijos užkariavimo konfliktą. Atseit vietiniai religiniai fanatikai "nesupranta" kažko apie jėzaus kančias kryžminantis su kryžiu ir erškėtrožių karūnomis. Dabar šilutėje tų "protestantų" yra žymiai daugiau negu katalikų, ir net tie "katalikai" kur eina į tą katalikų bažnyčia absoliuti dauguma yra "protestantai". Tame ir esmė kad bažnyčia tai tik žvalgybinių operacijų stogas. Ir čia nesvarbu pati doktrina, apeigos, tt. Kas svarbu tai kažkas kas nesimato aklųjų karalystei. Nu jeigu tikėti makaronais tai aplink jus yra pilna satelitinių signalų, televizijos transliacijų, GSM, G3, G4, G5, G6, ..., G666, kokių tik nori radijo bangų, bet be baltos lazdelės kurios forma panaši į kažkokį radijo ar televizijos imtuvą jūs estate tik aklas, kurčias, nebylys aborigenas. Tame ir esmė kad visi tie iPhone, papildytos realybės akiniai, kompiuteriai, tt tai ir yra kažkas panašaus į baltą lazdelę neregiui. Jiems tai nereikalinga kad naudotis ta informacine jūra, kuris jums sukonstruotas kaip informacijos "tinklas" kuriame jūs esate žuvantis žuvėjęs, kurias pagautas į tas viską matančias akis. Tad čia nieko nepadarysi su tais kryžiuočiais ir jų makaronais. Patys ir esate kalti kad įsileidote šlykštynes, kurie dergiasi ir aiškina kad tai trašos sėklinimams, kur jie sodina "bažnyčias". Komentaras patinka Komentaras nepatinka
kas man rūpi2020-05-25
senelis kunigavo, tėtis taip pat ...ir aš būsiu kunigu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Guste2020-05-24
Šiuo sunkiu momentu mum Monikos joga labai padeda. AČIŪ... Komentaras patinka Komentaras nepatinka