Pagėgių įmonei „Meliovesta“ paskelbtas bankrotas
„Meliovestos“ direktorius Bronislovas Budvytis „Šilokarčemai“ įvardijo pagrindines bankroto priežastis ir neigė, kad darbininkai jam sulaužė šonkaulius.
Ar tiesa, kad įmonės darbuotojai dėl neišmokamų atlyginimų direktoriui B. Budvyčiui sulaužė šonkaulius?
Prieš metus „Šilokarčemoje“ apie uždarąją akcinę bendrovę „Meliovesta“ rašėme kaip apie didžiausią Pagėgių seniūnijos teritorijoje veikiančią įmonę. „Sukako jau 20 metų, kai buvo įkurta „Meliovesta“. Bet kai dabar toks sunkmetis, tai to jubiliejaus dar nešventėme“, - tuomet sakė bendrovės direktorius Bronislovas Budvytis. Taip ir neteko švęsti tokios šventės – š. m. sausio 12-ąją Klaipėdos apygardos teismas šiai įmonei nutarė iškelti bankroto bylą.
„Meliovestoje“ dirbo 110 žmonių. Darbuotojai triūsė ne tik Pagėgių savivaldybėje, bet ir Tauragės bei kituose rajonuose. Šios bendrovės veikla – statybos ir melioracijos darbai, kelių remontas bei priežiūra. „Meliovestos“ direktorius, „tvarkietis“ B. Budvytis yra Pagėgių savivaldybės tarybos narys, Teritorijų ir kaimo reikalų komiteto pirmininkas.
Tai kas gi atsitiko, kad dar visai neseniai apie „Meliovestos“ bendrovę kalbėta tik teigiamai, ji buvo pripažinta geriausia įmone Pagėgių savivaldybėje, bet teismas ėmė ir iškėlė bankroto bylą? Į teismą dėl bankroto bylos iškėlimo kreipėsi fiziniai bei juridiniai asmenys.
Teismo paskirtas bankroto administratorius, UAB „Restrus“ įgaliotas Vygandas Urbanas „Šilokarčemai“ sakė, kad konkretus kreditorių sąrašas kol kas nepatvirtintas, jų gali būti daugiau nei šimtas. Kreditoriais yra ir darbuotojai, ir įmonės.
„Kiek bankrutuojanti įmonė turi skolų, irgi negaliu tiksliai nurodyti. Dabar atliekamos bankroto procedūros – turto inventorizacija ir dokumentų perėmimas, darbuotojai įspėjami apie būsimąjį atleidimą“, – sakė bankroto administratorius.
Bendrovės vadovas B. Budvytis nurodė vieną iš pagrindinių bankroto priežasčių, kodėl taip atsitiko.
„Stoniškių kultūros namų remonto konkursą buvo laimėjusi UAB „Dovirma“, - pasakojo B. Budvytis. – Bet visus darbus atlikome mes, „Meliovestos“ darbuotojai. „Dovirma“ mokėjo mums už darbus keturis kartus po truputį, bet bankrutavo ir „nunešė“ 108 tūkst. litų. O bankroto administratorius teigia, kad mes iš „Dovirmos“ esame gavę visus pinigus, tai yra dar daugiau nei 400 tūkst. litų. Jeigu bankroto administratorius savo planą įgyvendintų, kultūros namų pastatas – ir stogas, ir vidus, ir fasadas – būtų suremontuoti už dyką. Mums beliktų ant to pastato sienų pakabinti 90-ies „Meliovestos“ statybininkų (tiek žmonių tuo metu dirbo bendrovėje, - aut. pastaba) nuotraukas ir didelėmis raidėmis parašyti: „Šitie žmonės pastatą suremontavo veltui“. O juk Savivaldybės vadovai, kai dirbo priėmimo komisija, gyrė: „Kaip gražiai padaryta, kaip Valdovų rūmai“.
B. Budvyčio teigimu, kita bankroto priežastis, prasidėjusi praėjusių metų vidurvasarį, buvo ta, kad statybinių medžiagų tiekėjai, sužinoję, jog ilgai vyksta teisminiai procesai ir yra areštuotas turtas, sąskaitos, pradeda reikalauti skolų. „Bet kurį banką galima sužlugdyti, jeigu visi asmenys vienu metu pareikalautų grąžinti indėlius“, - sakė B. Budvytis, patikslindamas, kad „Meliovesta“ dar yra paėmusi ir paskolas, kurių grąžinimas turi prasidėti tik po gero pusmečio.
Bankrutuojančios įmonės vadovas, „Šilokarčemos“ paklaustas, ar tiesa, kad įmonės darbuotojai dėl jau keletą mėnesių neišmokamų atlyginimų jam buvo sulaužę šonkaulius, atsakė: „Tai yra tikrai nesąmonė. Taip nebuvo. Lapkričio pirmąją kaime griūdamas pataikiau ant geležies ir susilaužiau šonkaulius. O Pagėgiuose pasklido toks anekdotas, neva darbininkai sulaužė man šonkaulius. Jeigu darbuotojai būtų užpuolę, liktų ant veido sužalojimų, o jų nebuvo“.