Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas: per laiko ir iššūkių ugnį

2020-05-29

Gegužės 29 d. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentui sukanka 30 metų. Prieš tris dešimtmečius – 1990 m. gegužės 29 d. Ministrė Pirmininkė Kazimiera Prunskienė pasirašė Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimą Nr. 185 „Dėl Priešgaisrinės apsaugos departamento prie Vidaus reikalų ministerijos steigimo“. 1999 m. departamentas buvo reorganizuotas į Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą. 2005 m. prie jo prijungtas Civilinės saugos departamentas, o 2006 m. – Bendrasis pagalbos centras.

„Didelė garbė vadovauti tarnybai, per daugelį metų pelniusiai išskirtinį visuomenės pasitikėjimą.  Nuoširdžiai dėkoju visiems ją kūrusiems, taip pat ir dabar dirbantiems už atsakomybę ir atsidavimą savo darbui.  Noriu tikėti, kad  mums pavyks įveikti  visus iššūkius, kuriuos diktuoja įtemptas laikas. Linkiu, kad mus visus  vienytų ir telktų svarbiausias tikslas – gyventojų saugumas“, – sako departamento direktorius vidaus tarnybos generolas Saulius Greičius, apgailestaudamas, kad dėl karantino negali vykti 30-mečio minėjimas.      

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas yra atsakingas už  visuomenės, materialaus turto ir aplinkos apsaugą ekstremaliųjų situacijų atvejais. Jis organizuoja ir vykdo gaisrų ir kitų ekstremaliųjų situacijų prevenciją, formuoja priešgaisrinės ir civilinės saugos politiką Lietuvoje, numato priešgaisrinių gelbėjimo tarnybų veiklos kryptis, rengia teisės aktus, reglamentuojančius priešgaisrinę ir civilinę saugą ir kontroliuoja, kaip laikomasi jų reikalavimų, vykdo valstybinę priešgaisrinę priežiūrą, organizuoja priešgaisrinės ir civilinės saugos mokymą, informuoja visuomenę priešgaisrinės ir civilinės saugos klausimais bei kt.

Lietuvai tapus Europos Sąjungos ir NATO nare, aktyviai dalyvaujama tarptautinių organizacijų veikloje. 2005 metais įsteigta Lietuvos tarptautinės pagalbos teikimo komanda ne kartą yra dalyvavusi tarptautinėse gelbėjimo bei humanitarinės pagalbos teikimo operacijose.

Valstybinėje priešgaisrinėje gelbėjimo tarnyboje dirba 4 tūkst. darbuotojų, iš jų per 2600  – ugniagesių gelbėtojų, kurie, vadovaudamiesi šūkiu „Artimui pagalba, Dievui garbė“, profesionaliai ir atsakingai atlieka savo pareigas ir yra išgelbėję tūkstančius žmonių gyvybių. Vien šiemet jie užgesino per 5 tūkst. gaisrų ir atliko beveik tiek pat gelbėjimo darbų. Gaisrų ir gelbėjimo darbų metu buvo išgelbėti 172 žmonės.

Ugniagesiai gelbėtojai valstybinei priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai rengiami Ugniagesių gelbėtojų mokykloje. Vidurinės grandies pareigūnus Lietuvos priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai nuo 1992 m. rengia Vilniaus Gedimino technikos universitetas.


Straipsnio komentarai

..2020-05-29
matot koks įdomus šūkis: "artimui pagalba, dievui garbė". Iš to posakio išeina kad dievas jiems nėra kažkas artimas ar artima. Jiems kaip bedieviams garbė nereikalinga, jie kaip nuleidžia garbę į kažkokią dievišką kanalizaciją. Bet nedarykit klaidos su ostapininkais ir jų alternatyviais gyvenimo būdų vingiuotais patvoriais. Gali būti kad jie save skaito dievais, tik va niekas nesusipranta ir jiems nesmagu kad jie negarbinami taip kaip dievai turėtų būti garbinami. Matot čia yra dar baisesnės problemos - jeigu jūs nesiskaitote kaip "artimas" tai jie jums nepadės, o atvažiavę dar ir pakenks. Jie iškvietimus turbūt taip ir reaguoja, pirmiausia išrūšiuoja pagal marškinėlių "artumą" kažkokiam dieviškumi ir žodžio potencialui kad virsti kūnui tinkamam kasimui ir pakasynoms. Tad su šita "tarnyba" yra labai didžiulės problemos. Tai visų pirma yra dalis karinių būtigeidžių gestapinio talibano aparteido tinklo kuris apraizgęs visą lietuvą. Aišku kai yra globalizuotas pasaulis tai visas pasaulis ir yra "je suis lietuva". Tas pandemijos spektaklis nieko nesugražino atgal į ateitį. Nebeveikia tas jūsų mašinistis laiko trandalietas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka