Naujos parodos muziejuje

2020-05-29, Lina Kilienė, Šilutės Hugo Šojaus muziejaus projektų vadovė-edukatorė

Birželio 2 dieną Šilutės Hugo Šojaus muziejuje atidaromos dvi naujos parodos.

„Mada ir gamta (1785-2005) iš Alexandre Vassiliev fondo kolekcijos“.

Naujos Aleksandro Vasiljevo fondo parengtos parodos siužetas – tai gamtos ir mados simbiozė. Daugelį amžių mados kūrėjai patiria įkvėpimą stebėdami nuostabią juos supančią gamtą. Augalų, gyvūnų pasaulis, paukščiai ir drugeliai – niekuomet neišsemiama sfera, nuolatos įkvepianti audringam fantazijos skrydžiui.

Ši paroda apima tris amžius – nuo XVIII a. iki XXI a., ji atskleidžia ryšį tarp gamtos ir mados. Dekoraciniu požiūriu paroda suskaidyta į keletą sektorių, čia pristatomi rūbai ir aksesuarai: skrybėlės, rankinės, avalynė, bižuterija, gaminiai iš odos ir zomšo. Jie turi tiesioginį ryšį su džiunglių ir jų gyventojų tematika – pitonais, papūgomis, panteromis ir rojaus paukščiais ar savanos gyvūnijos pasauliu – su drambliais ir liūtais. Ekspozicijoje taip pat pristatomas parkų ir sodų pasaulis su puošniais gėlynais ir čiulbančiais paukščiais.

Paroda eksponuojama ant 40 manekenų, ją papildo 150 aksesuarų. Lankytojus nustebins XX a. 5-ajame dešimtmetyje iš pitono odos pagaminta avalynė, krokodilo, rupūžės ar driežo odos rankinės, XX a. 6-ajame dešimtmetyje siūti korsetai iš banginio ūsų, gėlėtos skrybėlaitės ir suknelės su pakalnutėmis, Marijos Antuanetės laikų nuostabiomis gėlių girliandomis išsiuvinėtos vyriškos liemenės, gaminiai iš perlamutro, perlų ir vėžlio kiauto... Ir tai – tik dalis didelės ekspozicijos.

Muzikinis fonas – paukščių čiulbesys, egzotinių gyvūnų riaumojimas ir jūros ošimas. Manome, kad naujas ir originalus parodos temos pateikimas sudomins visus mados ir istorijos mylėtojus.

„Kodas: 5–9 dešimtmečiai. Paroda apie buitį ir madą“

Parodoje demonstruojamos XX a. 5–9 dešimtmečių mados tendencijos: išeiginė ir kasdienė moterų, vyrų bei vaikų apranga, aksesuarai. To laikmečio rūbų ir šukuosenų mados atsispindi ir fotografijose. Parodoje pristatoma ir šio laikotarpio buitis, anuomet buvusi daugmaž vienoda visuose namuose. Skambant praėjusių laikų melodijoms, lankytojai kviečiami pasinerti į nostalgijos atmosferą, pavartyti anuometę spaudą, apžiūrėti galbūt jau pamirštas interjero detales. 

Kviečiame aplankyti parodas.


Straipsnio komentarai

.. @ norint apsirengti2020-05-29
tu neklysti, net jeigu nežiūrėti giliau į tai ką sakai. pvz visada yra rizika mautis nenešiotus batus, ypač jeigu nelabai kokybiški, neatitaikytas dydis, nes gali nutrinti kojas ir pridaryti daugiau žalos negu naudos. Kitas atvejis jau yra apie kitokius nurenginėjimus. Iš kur tie nauji buožės žino kaip buožės rengdavosi anksčiau? Čia atseit žmonės turi tikėti vedami gerų ketinimų apie tas makaronines istorijas kur makaroniniai istorikai leidžia laiką archyvuose, tyrinėdami senas fotografijas, senovinius laikraščius, kolekcionuodami atvirukus, tt. Bet būdavo ir tebėra kitokie nurenginėtojai, kur nurenginėdavo dievų miškuose žmones urmu panašiai kaip medžių lapus nurengia atėjęs ruduo. Šiais laikais vyksta kažkas panašaus tik konclagerysčių "masinio naikinimo" ginklai yra kitaip įdiegti. Pameni šilutėje irgi buvo toks aistringas atvirukų kolekcionierius. Toks atseit garsenybė didžiulis. Vis laikraščiuose būdavo minimas ir mindomas. Irgi atseit skaičiavimo specialistas iš tarybinių laikų skaičiavimo centro. Bet man keista kiek kartų tarybiniais laikais buvau nuėjęs į tą skaičiavimo centrą to saulės mūšio transportininko nemačiau. Su kitu "skaičiuotukininku" ta pati problema, kur rotoristas ir savivaldybės IT "parką" tvarko. Iš kur čia jie visi atsibastę? Matai lietuvių kalboje dievų miškininkystės irgi įdomiai vadinamos. Kodėl žodis "laidotuvės" tarsi kilęs nuo žodžio "laidas"? Tarsi čia tik tiek bėdų kad kiborgui nukirpo kažkokį laidą, tarsi ištraukė kištuką iš rozetes. Nu šiais laikais jau nereikia tarnaičių nei kiemsargių turi robotus kurie ir kambarius išsiurbia ir žolę nupjauna ir langus nuvalo, tt. Patys pasikrauna. Gali krautis ir bekontaktiškai. Jiems viskas ant lėkštės padėta. Nu tarsi satelitinės lėkštės. Nu ar nekeista kad du fruktai iš tos pačios laiptinės nuėjo vadovauti į dvi didžiausias kryžiuočių dujų kompanijas. Viena tai iš viso fruktozė. Kitas tai juk buvo net šilutės meras. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
norint apsirengti2020-05-29
reikia turėti ką nusirengti. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
į temą2020-05-29
gyvūnų mylėtojams. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-05-29
Oho dar vienas škudurynas atsidarė. Klausykit kaip man ateiti į jūsų kultūristinę kultūristų parodą jeigu neturiu kuo apsirengti ir apsiauti? Kaip man paspoksoti į eksponatus ir perskaityti aprašymus jeigu neturiu akinių? Kiek tam parodistiniam baltoslavijos gražulio kelnininkui sumokama iš šilutės "iždo"? Kiek sumokama iš šilutės ar valstybinio ar vyriausybinio ar tarpvalstybinio "biudžeto"?
Tame ir esmė su "mada" kad tai yra kažkas labai svarbaus jeigu skaityti tą žodį iš tos pusės iš kurios pučia brexitininkysčių vėjai. Negalvokit kad tas MADAmkus atsibrexitino į lietuvą atsitiktinai. Simboliškai tai kaip ir "pirmas" žmogus lietuvoje, kuri tuo metu skaitėsi niekieno žemė. Be drabužių jūs esate gyvulinės kilmės aborigenai. Lietuvoje neauga figos, geriausiu atveju kad kai klūpėsite ant žirnių ant drąsių kelėnų, kad prisidengti savo konkolines "grožybes" turėsite panaudoti konkorėžius.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka