Šilutės odontologai gauna didžiausius vidutinius atlyginimus Lietuvoje

2020-06-14, VMI informacija
Odontologines paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje – daugiau nei 2 tūkst. Asociatyvi nuotr.
Odontologines paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje – daugiau nei 2 tūkst. Asociatyvi nuotr.
Valstybinės mokesčių inspekcijos paskelbti odontologines paslaugas teikiančių įmonių, kuriose dirba daugiau kaip 3 darbuotojai, vidutinio darbo užmokesčio (toliau – VDU) rodikliai. Jie pateikiami žemėlapyje pagal savivaldybes bei atskiras įmones.

Šilutėje skirtingose įmonėse dirbančių odontologų VDU skiriasi keliais kartais. Arūno Dikšo individualioje įmonėje – 901 Eur, E. Vaitelio – 350 Eur, BM „MJ klinika“ – 1 670 Eur, UAB „Sveikatos darna“ -  1 443 Eur, UAB „Mardentalis“ – 724 Eur, UAB „Sveikatos gija“ – 1 642 Eur, UAB „Šilutės odontologijos centras“ – 490 Eur, UAB „Pamario odontologijos klinika“ – 489 Eur.

Odontologines paslaugas teikiančių įmonių Lietuvoje – daugiau nei 2 tūkst., beveik pusę jų šiomis dienomis pasieks mokesčių administratoriaus laiškai, siūlantys savarankiškai peržiūrėti, įvertinti savo duomenų teisingumą pateiktose deklaracijose bei esant klaidų jas ištaisyti.

„Laiške yra pateikiamas konkrečios įmonės vidutinis darbo užmokestis šalia sektoriaus bei šalies analogiškų rodiklių. Kai kuriais atvejais, vien šis palyginimas kelia pagrįstų klausimų, ar praeityje visi mokesčiai, susiję su darbo santykiais, buvo sumokėti teisingai, todėl mokesčių mokėtojams siūloma savarankiškai pasitikrinti bei įvertinti savo pateiktų duomenų teisingumą ir įsitikinti, jog mokesčiai ankstesniais metais buvo apskaičiuoti ir sumokėti teisingai, – sako VMI Kontrolės departamento vyresnysis patarėjas Rolandas Puncevičius primindamas, kad odontologinių paslaugų teikimo sektoriui taikomi tie patys prevencinių priemonių modelio „Įspėjau – pasirink“ principai. – Pirmiausia sudaroma galimybė atsižvelgti į išsakomas pastabas, ištaisyti klaidas ir atsisakyti piktnaudžiavimų. Tiems, kurie į jas neįsiklauso, bus taikomos kitos poveikio priemonės.“

Odontologinių paslaugų teikėjų sektoriui VMI šiemet skiria, taip pat ir kitąmet skirs, ypatingą dėmesį, siekdama didinti šią veiklą vykdančiųjų sąmoningumą bei mažinti pajamų apskaitymo bei mokesčių vengimo riziką. Vien per 2020 m. I ketvirtį, palyginus mokestines įmokas su pernykštėmis tokiu pat laikotarpiu, gyventojų pajamų mokestis išaugo 46 proc. (921 tūkst. Eur), o pagal visus sumokėtus mokesčius bendra mokesčių suma didėjo 53 proc. (apie 1,4 mln. Eur). Stebima tendencija, kad įmonėse, kuriose mokamas didesnis valandinis darbo ar etatinis darbo užmokestis, didesni ir santykiniai rodikliai (pajamos, tenkančios vienam darbuotojui per metus; įmonės pelningumas; sumokamų mokesčių ir įmokų suma, tenkanti 1 Eur uždirbtų pajamų).

VMI tuo pačiu primena, kad artėja metas, kai juridiniai asmenys turės deklaruoti 2019 m. veiklos rezultatus. Jiems reikės pateikti VMI metines pelno mokesčio deklaracijas ir finansinių ataskaitų rinkinius VĮ Registrų centrui.

Visą aktualią informaciją mokesčių klausimais mokesčių mokėtojai gali sužinoti paskambinę Mokesčių informacijos centro specialistams telefonu 1882 ar apsilankę VMI interneto svetainėje www.vmi.lt. VMI Mokesčių informacijos centro trumpuoju telefonu 1882 teikiamos konsultacijos įrašomos ir yra lygiavertės rašytinėms.


Straipsnio komentarai

..2020-06-14
Neina suprasti tokių VMI straipsnių. Panagrinėkim atlyginimus pačios VMI, kurioje pagal registrų centro duomenis yra apiforminta kad dirba 1 351 darbuotojas (apdraustasis). VMI šių metų balandį vidutinis atlyginimas buvo 1 930,07 Eurų. Tai beveik 7000 litų. Tai labai dideli pinigai turint emenyje kad tenais irgi tik aferistų irštva, kur pristatyta lobių prikimštų kėdžių ostapininkams kurie užsiima savomis operacijomis. Palyginus su mokesčių inspekcijos buožėmis tie šilutės ar lietuvos odontologai tai kažkokie vargšai baudžiauninkai, kurie vos galą su galu suduria. Neveltui jie kaip kokie proletarai turi burtis ir vienytis kažkokiuose rūmuose, kad juos neengtų tos nutylėtos valstybės mokesčių inspektoriai. Nu čia ir ąsilui aišku kad lietuvoje veikiančių odontologų darbas yra juodesnis negu darbo partijos juodoji buhalterija. Visų pirma į bet kokį lietuvos respublikoje dirbantį odontologą ar apskritai darbuotoją ar darbininką susietą su medicina ar sveikatos industrija reikalinga žiūrėti kaip į karo mediciną. Tai yra jie prižiūri ir stebi įdiegtus masinio dantų naikinimo ginklus. Ir čia negalima sakyti kad jie "neutralūs" stebėtojai. Hipokrato priesaika kur jie atseit yra prisiekę kad svarbiausia nepakenkti, tai jie matyt yra prisiekę kažkokioje kitoje kalboje. Tad kaip ir visi daktarų grupuotės atstovai jie interpretuoja tą priesaiką kad svarbiausia nepakenkti savo kišenei. Tai yra kaip į įdomią daktarų grupuotės atsišakojimą. Matot lietuvos "ohlala" prancūzų užsieniečių legiono medicinos akademijoje pačios brangiausios studijos ir yra odontologija. Tad tos algos dar ir prieštarauja kažkokiai kitai "sveiko" proto logikai. Va kas šiuo atveju įdomu kad VMI iškilo kažkokie klausimai, jiems kažkas neaišku su tomis algomis, tai jie ieško atsakymų rašydami rašinėlius į spaudą. Gal kažkas kas perskaitys ir kažką "žino". Va čia irgi momentas, kad nežinosi kas čia ko ieško ir kas čia ką žiūri. Tad šiuo atveju VMI irgi ne nuo to galo kažką nagrinėja. Jie ir yra dalis "odontologijos" problemos, kurią jie yra įdiegę. Ir čia nėra kelio atgal į ateitį pas kažkokios tarybinės stomatologijos glėbį. Tai yra negalima tikėti kabinamais makaronais kur VMI apsimeta kad jie yra naivi raudonkepuraitė ir atsargiai klausinėja odontologų vilko, kuris atseit yra prarijęs senelę.
Bet, senele, kokie baisiai dideli tavo dantys! - Kad greičiau tave suėsčiau“
Kaip galvojate ar VMI darbuotojai taisosi dantis pas odontologus? Ar valstybės tarnyboje kažkaip kitaip suorganizuota tokie karinių ir valstybinių paslapčių reikalai.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka