Kur kreiptis, jei prie prekybos centro jums apgadino automobilį?
Dažnas vairuotojas, palikęs savo automobilį stovėjimo aikštelėje, vėliau randa jį apgadintą. Kaip tada tokioje situacijoje reikia elgtis? Informuoti draudiką, policiją ar pačiam ieškoti, kas tai padarė? Pamėginkime pasiaiškinti tokioje situacijoje, į kurią neseniai Šilutėje pateko viena moteris.
Nuomonių įvairovė
Vienoje socialinio tinklo sklaidos grupėje pasirodė informacija apie tai, kad prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje buvo apgadintas jos automobilis. Nukentėjusioji pateikė ir informaciją apie galimą kaltininką.
„Prašau atsiliepti mašinos (nurodyti automobilio valst. numeriai, - red. pastaba) savininką(ę), kuris prie Lidl‘o įtrenkė į Wolkswagen Sharan, juoda“. Toliau sekė įspėjimas, jog bus kreiptasi į policiją. Įrašas sulaukė komentarų ir nuomonių. Vieni siūlė nekreipti dėmesį į tokius niekus, kiti manė, kad visiems taip gali atsitikti, žmogus galėjo paprasčiausiai nepastebėti. Kiti piktinosi: „Nesutinku su tais, kurie čia nieko nemato, matau aš tokius nubraižymus, ir dar kaip. Nusiperki mašiną be nubraižymų, sumoki už tai brangiau, ir po tokių žmonių, kurie iš mašinų lipa užpakalius atstatę į priekį dauždami savo durimis kitam į duris, verkti norisi, penki tokie, kuriems čia nieko baisaus ir važiuoji su mašina kaip margučiu“. Treti dalinosi nedžiuginančia patirtimi: „Galite nevargti. Policija nieko nepadės šiuo klausimu, nebent turite vaizdo medžiagą, įrodančią, kad būtent tas automobilis įtrenkė“.
Didėjant automobilių skaičiui, daugėja ir panašių įvykių, kuomet kito automobilio durelėmis yra apgadinami šalia stovintys dėl neatsargumo ar nekultūringo kaimyno elgesio. Kaip iš tikrųjų turėtų elgtis nukentėjusysis?
Kur reikėtų kreiptis?
Draudimo bendrovių atstovai šiuo klausimu pataria visuomet kreiptis į policiją. Jei policija nustato kaltininką, tuomet draudimas atlygina nukentėjusiam padarytą žalą ir ją išieško iš kaltininko. Jei kaltininko nustatyti nepavyksta, tuomet nukentėjusysis gali kreiptis į draudimo bendrovės motorinį biurą. Esant tam tikrų aplinkybių visumai, taip pat galima tikėtis, kad žala bus atlyginta ir nenustačius kaltininko.
Šilutės policijos Reagavimo skyriaus viršininkas Marius Mulskis, atstovas panašiose situacijoje, p[ataria, jei kaltininkas pasišalinęs, kreiptis bendruoju pagalbos numeriu. Žinant kaltininko automobilio valstybinius numerius, reikėtų kreiptis į savo transporto priemonės draudiką. Jei kaltininkas ir nukentėjusysis yra įvykio vietoje, jie turėtų užsipildyti Kelių eismo įvykio deklaraciją ir kreiptis į kaltininko draudimo bendrovę.
Į klausimą dėl kaltininko atsakomybės, policijos atstovas paaiškino, kad jeigu automobiliai buvo apgadinti judant nors vienam iš jų, tai galėtų būti sprendžiamas klausimas dėl autoįvykio. Tačiau jei apgadinimas įvyko automobiliams stovint, tai nėra traktuojama kaip eismo įvykis. Žalos atlyginimo klausimai yra sprendžiami civiline tvarka.
Taigi, jei buvo apgadintas jūsų automobilis, žinoma, pirmiausia reikėtų kalbėtis su kaltininku, jei jis nepasišalino. Na, o jei kaltininkas pasišalino, tuomet reikia kreiptis į policiją bendruoju pagalbos telefonu arba į savo draudiką. Tuomet galima tikėtis žalos atlyginimo.
Straipsnio komentarai
Kas liečia draudikus tai reik turėti omenyje kad tai ypač įdomus dvikalbystės žodis, jau nekalbant apie daktarų grupuotę kuri lupa ir audžia kailius nuo nugaros Dr. Audimas. Matot jeigu jums uždrausta kažką daryti tai nereiškia kad jūs apdraustas. Čia toks draudimas kuris galioja tol kol jūs nekaltas. Jeigu darėt kažką kas jums uždrausta tai galite kaltinti tik patys save. Tame ir esmė kad sehr vaivorykštė nors ir paskambino draudikams, bet nepaskambino "uber alles" draudikų viršininkams. Tai yra aktuarams. Ką tie galvoja apie mašinų braižymus ir gadinimus. Nu va ir priėjome jau prie dar įdomesnių telefonų numerių kurie irgi neturėtų nebūti nepagvildenti. Tai yra lietuvoje įsteigtų ir dislokuotų karinių bazių.