Šilutiškės bėgikės Godos Šiaudvytytės siurprizai šalies jaunučių lengvosios atletikos čempionate

2020-07-30
Lietuvos jaunučių lengvosios atletikos čempionato čempionė, prizininkė Goda Šiaudvytytė ir trečios vietos laimėtojas Vilmantas Retenis su trenere Lina Leikuviene.
Lietuvos jaunučių (14-15 metų) lengvosios atletikos komandų čempionate startavo ir Šilutės sporto mokyklos rinktinė. Tarp pamariškių labai sėkmingai pasirodė Goda Šiaudvytytė, tapusi 800 m bėgimo čempione. Varžoves ji nustebino ir savo debiutu 1 000 metrų kliūtinio bėgimo distancijoje: finišavo antra. Ieties metimo varžybose Vilmantas Retenis užėmė trečią vietą. Abu prizininkus paruošė trenerė Lina Leikuvienė.

Marijampolėje varžėsi miestų (7 komandos) ir rajonų (28 komandos) atstovai. Komandų įskaita atskira. Šilutės SM rinktinę sudarė trenerių L. Leikuvienės ir Stasio Oželio auklėtiniai. Čempionatas vyko liepos 10-11 dienomis. 14-metė G. Šiaudvytytė varžoves nustebino jau pirmą čempionato dieną, kai panoro išbandyti jėgas 1 000 m kliūtinio bėgimo varžybose. Beje, tai buvo jos gimtadienis. Goda sugebėjo paruošti sau dovaną: rungties debiutantė finišavo antra. Pasak trenerės L. Leikuvienės, bėgimas buvo sunkus. Šokdama per vandens kliūtį Goda suklupo, virto, bet kilo ir tęsė kovą iki paskutiniojo finišo metro. Ji finišavo antra ir pagerino keturiolikmečių mergaičių 1 000 m kliūtinio bėgimo rekordą. G. Šiaudvytytė distanciją įveikė per 3:26.29 minutes. Pirmą vietą užėmusios metais vyresnės Gretos Malinauskaitės (Jonava) rezultatas – 3:26.27 min. Trečia liko Kaunas 2 komandos narė Eva Valančiūtė – 3:32.32 min. Kitą dieną G. Šiaudvytytė užtikrintai laimėjo 800 m bėgimą. Ji diktavo bėgimo tempą ir nepaliko jokių šansų konkurentėms. Godos laikas – 2:26.01 min. Čempionė!

600 g ieties metimo varžybose 14-metis kintiškis V. Retenis įrankį švystelėjo 45,83 m – trečia vieta. Čempiono vardą pelnė metais vyresnis tauragiškis Matas Baziliauskas – 49,75 m. 4 kg rutulį V. Retenis nustūmė 12,70 m – septinta vieta. Pirmas – klaipėdietis Ugnius Razutis – 14,44 m. 300 m barjerinio bėgimo varžybose šilutiškis Nojus Petraitis finišavo penktas – 48,34 sek. Greičiausias buvo Kelmės atstovas Naglis Baranauskas – 42,77 sek. Bėgdamas 400 m Nojus tenkinosi septinta vieta. Trišuolio varžybose dešimta liko 14-metė Gabrielė Urniežiūtė  (treneris S. Oželis), nušokusi 8.71 m. Šuolio į tolį varžybose Gabrielė užėmė 13-ą vietą – 4,24 m.

Tarp rajonų komandų pirmą vietą užėmė Kėdainių rinktinė – 239 tšk., aplenkusi Raseinius – 223 tšk. ir Rokiškį – 210,5 tšk. Šilutės SM rinktinė, pelniusi 92 taškus, užėmė aštuntą vietą. Pamariškiai aplenkė Jonavą – 9 v., Vilniaus r. – 10 v., Palangą – 12 v., Telšius – 15 v., Klaipėdos r. – 20 v., Tauragę – 23 v. Tarp miestų komandų pergalę šventė Kauno pirmoji rinktinė – 704,5 tšk., aplenkusi Vilnių 1 – 508 tšk. ir Klaipėdą – 469,5 tšk.