Šilutės ligoninės projektai dulkėja stalčiuose nors pinigai jau išleisti

2020-08-28, Sergėjus GVILDYS
Į susitikimą atėjo tik 8 tarybos nariai. S. Gvildžio nuotr.
Į susitikimą atėjo tik 8 tarybos nariai. S. Gvildžio nuotr.
Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai susitiko su sveikatos įstaigų vadovais. Šilutės ligoninės vyriausias gydytojas Viktoras Šileikis ir pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Stanišauskienė Tarybos nariams papasakojo, su kokiais iššūkiais tenka susidurti kovoje su COVID-19 plitimu.

Sunkus atstatymo procesas

Medikai dar neturėjo praktikos tokiomis sąlygomis dirbti. Teko uždaryti ligoninės ambulatorinę grandį, reabilitacijos skyrių, pergrupuoti veiklą, suderinti pacientų srautus, kad nebūtų kryžminio kontakto tarp skyrių.

Su šiuo iššūkiu susitvarkyta sėkmingai. Pagal veiklos rezultatus Šilutės ligoninė yra tarp geriausiųjų ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje. Tačiau, pasak Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo Viktoro Šileikio, sunkiausiais procesas vyksta dabar. Tai yra veiklos atstatymas, jos grąžinimas į įprastas vėžes.

Čia susiduriama su įvairiomis problemomis. Viena iš svarbiausių - stacionaro grandies atstatymas, kur yra lėčiausias procesas. Anot ligoninės vadovo, nors privalu atstatyti 70-80 procentų veiklos, Šilutės gydymo įstaiga jau yra pasiekusi 90 procentų ribą.

Neramina negautos kompensacijos

Vadovą neramina galimos kliūtys dėl gydymo įstaigų finansavimo, kur ne išimtis ir Šilutė. Jam ir susitikimo dalyviams administracijos direktorius Virgilijus Pozingis paaiškino, kad tai būtų neteisėta. Juk įstaigos steigėja yra Šilutės rajono savivaldybė ir riboti finansavimą dėl kažkokių priežasčių negalima. Jei taip atsitiktų, reikėtų inicijuoti Savivaldybės tarybos kreipimąsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl įsipareigojimų nevykdymo.

Vadovą neramina uždelsta finansinė kompensacija dėl apsaugos priemonių įsigijimo. Jei mobilaus punkto darbuotojams 100 proc. priemoka yra finansuojama laiku, tai kiti finansavimo pažadai neįvykdyti. O šios išlaidos jau skaičiuojamos ne dešimtimis tūkstančių. V. Šileikis kalbėjo ir apie užsibrėžtus pertvarkos planus, kurių procesą sustabdė COVID-19.

Ankstesni vadovai vilkino procesus?

Per mėnesį laiko buvo neatpažįstamai atnaujintas reabilitacijos skyrius taip, kad, palyginus su buvusiu, jis yra neatpažįstamai pasikeitęs. Kitu etapu ketinama imtis pertvarkų priėmimo skyriuje. Ir ne tik organizacinių pertvarkų priemonėmis, kurios mažintų darbuotojų darbo krūvius, bet ir iš išorės.

Kalbėdamas apie įgyvendintus ir planuojamus pertvarkos projektus, V. Šileikis suabejojo ankstesnių ligoninės vadovų kompetencija. Pasak jo, nemažai rado parengtų projektų, dulkančių kabineto stalčiuje. Jam antrino ir V. Pozingis, replikuodamas, kad projektų rengimui buvo išleistos lėšos, tačiau nieko nepadaryta.

Gyventojai nepatenkinti

Dėl gyventojų nepasitenkinimo gydymo įstaigos darbo kokybe karantino metu ir po jo V. Šileikis pateikė dešimties metų statistiką. Jo teigimu, buvo gaunama po 11-17 skundų per metus. Karantino metu buvo gauti tik du skundai, iš kurių vienas jau išnagrinėtas etikos komisijoje. Kitas skundas dar nagrinėjamas vidaus audite, tačiau jau dabar galima pasakyti, kad dauguma viešai paskleistų kaltinimų nepasitvirtina.

V. Šileikis pripažįsta, kad yra problemų dėl telefoninių skambučių į registratūrą. Priežastys čia slypi pačių skambučių kiekyje ir netobuloje telefoninio ryšio sistemoje.

Ši problema yra artimiausių sprendimų įgyvendinimo eilėje, ruošiamas projektas. Įgyvendinus projektą, neprisiskambinusiam vartotojui bus perskambina, nes bus užregistruoti visi įeinantys skambučiai. Pripažįstama, kad yra neišspręstų ir kitų darbo organizavimo klausimų registratūroje. Dėl šios priežasties susidaro eilės, nesilaikoma socialinio saugaus atstumo prie durų. PSPC vadovei administracijos direktorius V. Pozingis nurodė į tai atkreipti dėmesį ir optimizuoti dviejų registratūrų darbą.


Straipsnio komentarai

Kristina2020-08-30
Ne atgal dairytis reikia,kas ko nepadarė, o tamstai reiktų savo darbus ir projektus įgyvendinti. Kad po 10m apie patį taip pat gyventojai nekalbėtų, kad 10m dulkėjo vadovas kabinete... Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Anon2020-08-30
tavo klausimas užduodamas nesąžiningai nes skaldo daktarų grupuotės statydinių šaukštus į degutuotus ir meduotus. atseit pats šaukštas nekaltas kai kažkas nuskalpavęs ir atsidaręs kaukolę tuo šaukštu naudojosi kad srėbti kruvinas smegenis. Ta pati daina su antavilių kalėjimo medaus sukimu. Saldu kaip 666 medininkų žudynių pakelta 666 laipsniu. Atseit šaukštas turi neliečiamybę, šaukštas buvo išnaudojamas, šaukštas turi skaitytis kaip nukentėjusis, tt.. Yra kažkokia paslapčių privilegija tarp paciento (nabašniko) ir daktaro. Atseit daktaras visada teisus. Jeigu daktaras neteisus tai žiūrėk pirmą punktą. Patys panagrinėkit kas per cirkai su žalos be kaltės modeliu. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Anon2020-08-29
Tegul ponas V. ŠILEIKIS paaiškina kodėl geri gydytojai ir jauni darbuotojai palieka ligoninę? Statyti ir remontuoti sienas ligoninės yra viena, bet užtikrinti darbuotojų gerą psichologinę atmosferą yra kita. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
.. @ Šilutiškė2020-08-29
jeigu tikėti kėdainių krematoriumų arbeit partijos pergalingai laisvinančiaisiais (victory uspastich) tai cituoju:

2020 m. birželį Lietuvoje mirė 3535 žmonės. Tai beveik 388 mirtims arba 12,3 proc. daugiau nei atitinkamą 2019 m. mėnesį. Be abejo, Jums žinoma ir tai, kad birželio mėnesį nuo koronaviruso mirė 8 Lietuvos gyventojai. Todėl kreipiuosi į Jus norėdamas sužinoti, kas tapo kitų 380 mirčių tikrąja priežastimi?

Kaip matai dabar šilutės ligoninėje irgi atėjo sveikatintis kažkoks pergalintojas (viktoras). Tad čia yra keistai įdomi statistika. Visų pirma negalima ta statistika nei tikėti nei netikėti. Nes gali būti kad tų mirčių birželį buvo 10 kartų daugiau ir uspastichas pyksta kad kažkas suka nuo jo skaičiukus ir jam nesumokama sąžiningai už arbeit. Gali būti kad balansuojamos kažkokios mirtys iš kitų švogeriaujančių teritorijų pvz antalijos, švedijos ar vokietijos. Čia aišku reikalinga "koreliuoti" su tuo kaip vyksta kažkokie judėjimai, judesys, judai, tt karinėse bazėse. Bet ten viskas slapta. Atseit korona suvaldyta bet visa lietuva paversta į kažkokį vienybėje žydintį tvorų taborą, kur visur patvoriuose žydi žmonių lawondėmės. Nepamiršk kad raguočių miestas (tauragė) irgi turi atsidaręs krematoriumą tik ne žmonėms bet "naminiams" gyvūnams iki 80kg svorio masės. Nu žinai dabar toks įdomus gestapinis talibano aparteidas kad gyvuliai laikomi ir patys sau gyvena namuose.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
klausimas2020-08-29
O kas prieš V.Pozingį buvo administracijos direktorius ir ligoninės vadovas? Pas juos ir paklauskit. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Šilutiškė2020-08-28
Karantino metu medikai užsirakinę neįsileidžia ligonių,net su traumomis reikia maldaut ,kad apžiūrėtų.Nuotolinis gydymas prilygsta gydymuisi internetu-leiskite patiems išsirašyti receptus ir daug gydytojų nebereikės-sutaupysite lėšų.Būtų puiku ,jeigu Šileikis kiek mirčių rajone,lyginant su ankstesniais metais.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-08-28
"Pagal veiklos rezultatus Šilutės ligoninė yra tarp geriausiųjų ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje." Kažin ar ne dėl tos intensyvios rakštisteinų projektinės veiklos, kurios pilni daktarų grupuotės stalčių aruodai? Pinigai išleisti. Medaliai sukabinti. Diplomai nupaišyti. Tame ir esmė kad taip kaip rutuliojasi visi reikalai dabar jau žodis "projektas" jau turėtų būti naudojamas kaip sinonimas žodžiui "pogromas". Ir čia negalima kažko "kaltinti" ar ieškoti "kaltų", nes čia jau neišeina kabinti makaronus kaltinant kalinius iš kalėjimu. Nes tie kas kala kardus, tuo pačiu kala ir plūgus. O tam kad nukalti kūjį reikalingas irgi kūjis ir ne vištos ir ne kiaušinio pavidalu. Pagalvokit apie tą įdomią rokiruotę kurią padarė SAM neužilgo kai veryga atėjo verygauti, kai jie padarė receptiniais dauguma vaistų kuriuos iki tol žmonės pirkdavo be recepto. Atseit tie vaistai būdavo receptiniai, bet juos pardavinėdavo be recepto. Nu čia reliatyvumo teorija pagrįsti "žaidimukai" teisėkūroje. Pereinamas laikotarpis kai mozės atseit perskirira ir perbrenda pribrendusias reikalų laiko jūras. Tos pačios ragų įstatymų dainos dainuojamos ir kitur dabar pvz su dūmų detektoriais, vaikų apipjaustymo ar kad ir kaukių peripetijomis lietuvoje, kur išleidus įstatymus čia ir dabar kažkokie kraugeriniai mozės kerta kažkokias jūras.. Kai kurie lietuvoje parduodami kaip receptiniai vaistai visoje europos sąjungoje yra nereceptiniai, visose trečiose šalyse nesvarbu ar besivystančiose ar išsivysčiusiose pvz JAV, rusija, baltarusija, tt. Tame ir esmė kad vietoj to preparato kuris dabar skaitosi kaip receptinis jie gali pasiūlyti alternatyvą, kuri be recepto gražesnėje, bet mažesnėje pakuotėje, bet 10 kartų brangiau. Bet čia kalba eina ne apie "big pharam" godumą bet "tvarką ir teisingumą", kuris atseit diegiamas per "slaptumą" ir "baimę" - nuo 2017 lapkričio 1 d. vaistinėse gali lankytis slapti pirkėjai, kurie tikrina, ar vaistininkai, parduodami receptinius vaistus, prašo recepto. Nu naudojami kažkokie "trafaretai" iš kažkokių kitų valstybių (didelių) ir tie trafaretai atrodo labai kvailai kai pritaikomi mažai valstybei. Nu vaikui kai nuperka drabužį ant "išaugimo" ir tas vaikas, kad neatrodyti kvailai aplinkiniems turi stengtis pasiekti tą pakabintą morką. Jūsų gal taip nėra auklėję (nurture) tokioje gyvuliškoje aplinkoje (nature)? Atseit vaistininkai gali pardavinėti tuos vaistus be recepto "saviems" be jokių problemų. Nu veryga yra sugražinęs tarybų sąjungos blatų ir deficitų metodus oficialiai. Nes vaistininkų kontrolė užtikrinama kažkokia "slaptų pirkėjų" infrastruktūra, kuri egzistuoja tik jūsų vaizduotėje ir kažkokių rakštisteinų kišenėje. Ir kadangi aiškina kad prieš civilius taikius gyventojus naudojami "slapti" pirkėjai tai reikalinga naudoti - X kad tai karinė policija iš karinių bazių. Dar vienas labai brangiai kainuojantis saugumiečių tinklas. Ir jie čia patys sau prieštarauja, nes vaistininkystė taip suorganizuota kad vaistininkams matosi kaip ant delno jūsų "slapti" kėslai. Tad čia veryga sužaidė vaikų darželį, dar kvailesnį negu požėla su prekybos centrais ir alkoholiu. Bet va su SAM yra įdomu, nes jis tiek čia yra pridaręs visokių nesamonių, kad čia ir arkliui aišku kad tai tik patvorinisąsilas pririštas šalia kažkokio kišlako taboro kur tvoros žydi. Ir čia kalba neina apie neuromedą, kauno klinikas ar kitas jo darbovietes. Nueikit į tą neuromedą, tenais kaip sovietinis tvartelis, viskas spartietiškai, minimalistiškai, tt. Komentaras patinka Komentaras nepatinka