Šilutės ligoninės projektai dulkėja stalčiuose nors pinigai jau išleisti
Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai susitiko su sveikatos įstaigų vadovais. Šilutės ligoninės vyriausias gydytojas Viktoras Šileikis ir pirminės sveikatos priežiūros centro direktorė Lina Stanišauskienė Tarybos nariams papasakojo, su kokiais iššūkiais tenka susidurti kovoje su COVID-19 plitimu.
Sunkus atstatymo procesas
Medikai dar neturėjo praktikos tokiomis sąlygomis dirbti. Teko uždaryti ligoninės ambulatorinę grandį, reabilitacijos skyrių, pergrupuoti veiklą, suderinti pacientų srautus, kad nebūtų kryžminio kontakto tarp skyrių.
Su šiuo iššūkiu susitvarkyta sėkmingai. Pagal veiklos rezultatus Šilutės ligoninė yra tarp geriausiųjų ne tik regione, bet ir visoje Lietuvoje. Tačiau, pasak Šilutės ligoninės vyriausiojo gydytojo Viktoro Šileikio, sunkiausiais procesas vyksta dabar. Tai yra veiklos atstatymas, jos grąžinimas į įprastas vėžes.
Čia susiduriama su įvairiomis problemomis. Viena iš svarbiausių - stacionaro grandies atstatymas, kur yra lėčiausias procesas. Anot ligoninės vadovo, nors privalu atstatyti 70-80 procentų veiklos, Šilutės gydymo įstaiga jau yra pasiekusi 90 procentų ribą.
Neramina negautos kompensacijos
Vadovą neramina galimos kliūtys dėl gydymo įstaigų finansavimo, kur ne išimtis ir Šilutė. Jam ir susitikimo dalyviams administracijos direktorius Virgilijus Pozingis paaiškino, kad tai būtų neteisėta. Juk įstaigos steigėja yra Šilutės rajono savivaldybė ir riboti finansavimą dėl kažkokių priežasčių negalima. Jei taip atsitiktų, reikėtų inicijuoti Savivaldybės tarybos kreipimąsi į sveikatos apsaugos ministrą dėl įsipareigojimų nevykdymo.
Vadovą neramina uždelsta finansinė kompensacija dėl apsaugos priemonių įsigijimo. Jei mobilaus punkto darbuotojams 100 proc. priemoka yra finansuojama laiku, tai kiti finansavimo pažadai neįvykdyti. O šios išlaidos jau skaičiuojamos ne dešimtimis tūkstančių. V. Šileikis kalbėjo ir apie užsibrėžtus pertvarkos planus, kurių procesą sustabdė COVID-19.
Ankstesni vadovai vilkino procesus?
Per mėnesį laiko buvo neatpažįstamai atnaujintas reabilitacijos skyrius taip, kad, palyginus su buvusiu, jis yra neatpažįstamai pasikeitęs. Kitu etapu ketinama imtis pertvarkų priėmimo skyriuje. Ir ne tik organizacinių pertvarkų priemonėmis, kurios mažintų darbuotojų darbo krūvius, bet ir iš išorės.
Kalbėdamas apie įgyvendintus ir planuojamus pertvarkos projektus, V. Šileikis suabejojo ankstesnių ligoninės vadovų kompetencija. Pasak jo, nemažai rado parengtų projektų, dulkančių kabineto stalčiuje. Jam antrino ir V. Pozingis, replikuodamas, kad projektų rengimui buvo išleistos lėšos, tačiau nieko nepadaryta.
Gyventojai nepatenkinti
Dėl gyventojų nepasitenkinimo gydymo įstaigos darbo kokybe karantino metu ir po jo V. Šileikis pateikė dešimties metų statistiką. Jo teigimu, buvo gaunama po 11-17 skundų per metus. Karantino metu buvo gauti tik du skundai, iš kurių vienas jau išnagrinėtas etikos komisijoje. Kitas skundas dar nagrinėjamas vidaus audite, tačiau jau dabar galima pasakyti, kad dauguma viešai paskleistų kaltinimų nepasitvirtina.
V. Šileikis pripažįsta, kad yra problemų dėl telefoninių skambučių į registratūrą. Priežastys čia slypi pačių skambučių kiekyje ir netobuloje telefoninio ryšio sistemoje.
Ši problema yra artimiausių sprendimų įgyvendinimo eilėje, ruošiamas projektas. Įgyvendinus projektą, neprisiskambinusiam vartotojui bus perskambina, nes bus užregistruoti visi įeinantys skambučiai. Pripažįstama, kad yra neišspręstų ir kitų darbo organizavimo klausimų registratūroje. Dėl šios priežasties susidaro eilės, nesilaikoma socialinio saugaus atstumo prie durų. PSPC vadovei administracijos direktorius V. Pozingis nurodė į tai atkreipti dėmesį ir optimizuoti dviejų registratūrų darbą.
Straipsnio komentarai
2020 m. birželį Lietuvoje mirė 3535 žmonės. Tai beveik 388 mirtims arba 12,3 proc. daugiau nei atitinkamą 2019 m. mėnesį. Be abejo, Jums žinoma ir tai, kad birželio mėnesį nuo koronaviruso mirė 8 Lietuvos gyventojai. Todėl kreipiuosi į Jus norėdamas sužinoti, kas tapo kitų 380 mirčių tikrąja priežastimi?
Kaip matai dabar šilutės ligoninėje irgi atėjo sveikatintis kažkoks pergalintojas (viktoras). Tad čia yra keistai įdomi statistika. Visų pirma negalima ta statistika nei tikėti nei netikėti. Nes gali būti kad tų mirčių birželį buvo 10 kartų daugiau ir uspastichas pyksta kad kažkas suka nuo jo skaičiukus ir jam nesumokama sąžiningai už arbeit. Gali būti kad balansuojamos kažkokios mirtys iš kitų švogeriaujančių teritorijų pvz antalijos, švedijos ar vokietijos. Čia aišku reikalinga "koreliuoti" su tuo kaip vyksta kažkokie judėjimai, judesys, judai, tt karinėse bazėse. Bet ten viskas slapta. Atseit korona suvaldyta bet visa lietuva paversta į kažkokį vienybėje žydintį tvorų taborą, kur visur patvoriuose žydi žmonių lawondėmės. Nepamiršk kad raguočių miestas (tauragė) irgi turi atsidaręs krematoriumą tik ne žmonėms bet "naminiams" gyvūnams iki 80kg svorio masės. Nu žinai dabar toks įdomus gestapinis talibano aparteidas kad gyvuliai laikomi ir patys sau gyvena namuose.