Šalies sunkiosios atletikos čempionate Telšiuose šilutiškių džiaugsmas maišėsi su apmaudu...

2020-09-02

Lietuvos sunkiosios atletikos čempionate Telšiuose rugpjūčio 15-16 dienomis tarp vyrų komandų nugalėjo Marijampolės rinktinė, tarp moterų pergalę šventė Žemaitijos sostinės atstovės. Šilutės sporto mokyklos komanda (treneriai Liudas Čičirka, Laimis Li Čin Chai), sudaryta iš esamų ir buvusių auklėtinių, iškovojo 5 apdovanojimus. Tarp pamariškių geriausiai pasirodė Ramūnas  Šteinys ir Austėja Minkevičiūtė, pelnę sidabro medalius. Sidabro medalis turėjo atitekti ir 16-mečiui Osvaldui Mamčenkovui, bet, suklydus teisėjams, įteiktas bronzos medalis.

Čempionatas vyko Telšių krepšinio arenoje. Varžybos, numatytos spalio mėnesį, paankstintos dėl koronaviruso bangos grėsmės rudenį. Vyrų ir moterų svorio kategorijų buvo po 10. Šilutiškių komanda – 5 dalyviai (4 vyrai ir 1 moteris).

Visi iškovojo medalius. Antra vieta ypač džiaugėsi Austėja Minkevičiūtė. Svorio kategorijoje iki 81 kg jos dvikovės rezultatas – 92 kg. Rovimo veiksmu Austėja iškėlė 42 kg, stūmimo veiksmu – 50 kg. Čempionės Airidos Bogdelytės (Telšiai) rezultatas – 103 kg (43+60). Sidabro medaliu pasipuošė ir Ramūnas Šteinys (sv. kt. 55 kg), buvęs sporto mokyklos auklėtinis. Ramūno dvikovės suma – 119 kg (53+66). Čempionu tapęs Domantas Dapkūnas (Marijampolė) įveikė 123 kg (54+69). Trečias liko Eitautas Mačiulis (Anykščiai) – 115 kg (51+64).

Trečias vietas užėmė Šilutės komandos garbę gynę Manfredas Burzdžius (sv. kt. iki 61 kg), Osvaldas Mamčenkovas (sv. kt. iki 81 kg) ir Donatas Anuškevičius (sv. kt. iki 89 kg). Manfredas dvikovėje surinko 151 kg (66+85). Tarp šios svorio kategorijos sportininkų sunkiausią štangą iškėlė Tomas Miškeliūnas (Anykščiai) – 179 kg (79+100). Sidabro medaliu apdovanotas Tomas Kalvaitis (Marijampolė) – 173 kg (78+95). O. Mamčenkovas per du veiksmus iškėlė 216 kg (96+120). Jam skirta trečia vieta, nors antrą vietą užėmusio Marijampolės atstovo Petro Barausko rezultatas prastesnis – 211 kg (95+116).

Teisėjų klaida lėmė, kad  Osvaldas parsivežė ne sidabro, bet bronzos medalį. Žinoma, apmaudu pačiam sportininkui, treneriams. Tokie „riktai“ šalies čempionate nedovanotini. Nugalėjo Žilvinas Žilinskas (Marijampolė) – 282 kg (127+155). Suvalkiečio persvara buvo akivaizdi.

Už Šilutę startavęs Klaipėdoje gyvenantis buvęs Lietuvos rinktinės narys Donatas Anuškevičius, išugdytas mūsų trenerių, dalyvavęs pasaulio bei Europos čempionatuose, jau aktyviai nebesportuoja, tačiau ant pakylos dar ne taip lengvai nugalimas. Jis tarp sunkiaatlečių, sveriančių iki 89 kg, laimėjo bronzos medalį. Donatas dvikovėje iškėlė 275 kg (125+150) ir tik 1 kg mažiau už sidabro medalį pelniusį Mindaugą Janulį (Anykščiai) – 276 kg (124+152). Pirmą vietą užėmė Klaipėdos garbę gynęs Lukas Kordušas, beje, buvęs Šilutės sporto mokyklos auklėtinis. Luko pergalė guodžia ir pamariškius. Jo dvikovės rezultatas – 282 kg (128+154). Lyderio rezultatas.

Čempionate jėgas išmėgino Vilniaus, Klaipėdos, Panevėžio, Jurbarko, Anykščių, Gargždų, Marijampolės, Šilutės, Telšių sunkiosios atletikos mėgėjai. Tarp moterų komandų prizines vietas užėmė: Telšiai – 1 v., Klaipėda – 2 v., Gargždai – 3 v. Tarp vyrų komandų nugalėjo Marijampolės rinktinė, aplenkusi 2-3 vietas užėmusias Klaipėdos ir Anykščių komandas.