Nauja įranga – išsamiems geologiniams tyrimams ir efektyvesnei paslėptos taršos kontrolei
Nauja elektrinės tomografijos įranga, kurią įsigijo Lietuvos geologijos tarnyba prie Aplinkos ministerijos, leis šį metodą veiksmingai panaudoti geologiniams tyrimams ir padidins aplinkosaugininkų galimybes fiksuoti nelegalius taršos šaltinius, įvertinti užterštas teritorijas.
„Naujoji įranga padės geologams detaliai tirti žemės gelmes, parinkti tinkamiausias vietas vandens gręžiniams, o aplinkosaugos pareigūnams – nustatyti nelegalius nuotekų išleistuvus, tam tikrą taršos nuotekį, užkastas atliekas ar kitos paslėptos taršos vietą ir mastą“, – sako aplinkos ministras Kęstutis Mažeika.
Elektrinė tomografija yra naudojama tiek kvartero, tiek ir prekvartero nuoguloms tirti. Ypač gerai išskiriamos geologinės ribos tarp smėlio-žvirgždo ir moreninio priemolio-molio, tarp molingų kvartero darinių ir karbonatinių prekvartero uolienų (klinčių, dolomito) ir pan. Naudojant šį metodą, galima nustatyti gruntinio vandens slūgsojimo gylį. Jo taikymas hidrogeologinių, geologinių ar inžinerinių tyrimų komplekse yra labai efektyvus, nes galima sėkmingai parinkti geriausias vietas gręžiniams ir pagrįstai vertinti gręžimo metu gautą informaciją. Šis metodas itin veiksmingas tiriant atliekų sankaupas, užkastas atliekas, buvusių karinių bazių požeminę sandarą.