Turizmo aktualijos Pagėgių krašte
VšĮ „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ kartu su partneriu – Sovetsko miesto savivaldybės administracija - nuo 2019 m. rugpjūčio 10 d. įgyvendina tarptautinį projektą Nr. LT-RU-1-031 „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“, finansuojamą 2014-2020 m. Lietuvos ir Rusijos bendradarbiavimo per sieną programos lėšomis (toliau – EKPP).
VšĮ ,,Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ yra pagrindinis paramos gavėjas. Bendra projekto vertė – 698 867 Eur, iš kurių – 628 980,30 Eur yra finansuojama ES lėšomis. Projekto įgyvendinimo trukmė – 24 mėnesiai.
Nuo 2020 m. rugpjūčio mėnesio suformuota nauja projekto Nr. LT-RU-1-031 darbo grupė. Projekto vadovo pareigas užima ilgametę darbo patirtį turinti Ligita Kazlauskienė. Projekto finansininkė - Dalia Šėperienė, projekto viešųjų pirkimų specialistė – Jūratė Milašauskienė, projekto viešinimo specialistas – Evaldas Mockus.
Šiuo projektu siekiama ne tik atgaivinti Kaliningrado srities ir Klaipėdos krašto bendrą istoriją, ją tinkamai ir šiuolaikiškai reprezentuoti, bet ir didinti vietos žmonių bei turistų susidomėjimą bendru paveldu ir taip prisidėti prie kultūrinio dialogo skatinimo, regiono patrauklumo didinimo bei turizmo vystymo bei plėtros.
Labai svarbu bendrai veiklai sutelkti institucijas, turizmo centrus, muziejus, asociacijas. Tuo tikslu š. m. rugsėjo 10 d. vyko Jurbarko krašto turizmo ir verslo atstovų infoturas Mažojoje Lietuvoje, kuriame dalyvavo VšĮ „Pagėgių krašto turizmo informacijos centras“ direktorė Ilona Meirė, tarptautinio projekto Nr. LT-RU-1-031 projekto vadovė L. Kazlauskienė ir projekto viešinimo specialistas E. Mockus.
Jurbarko krašto turizmo ir verslo atstovai buvo supažindinti su vykdomu tarptautiniu projektu „Tikslinės turizmo traukos vietovės tarp Rytų ir Vakarų Europos sukūrimas, propagavimas ir plėtra“, jo vykdomomis veiklomis ir lankė šiuo metu Vilkyškiuose įrenginėjamą „Istorijos inkubatorių“. Taip pat susipažino su siaurojo geležinkelio ekspozicija, turėjo galimybę išbandyti naujai pastatytus pontoninius lieptus keliaudami Pagėgių krašto laivu „Skalva“ su vietos gide Giedre Skipitiene.
Vienas iš pagrindinių projekto tikslų yra lankytinų objektų pritaikymas turistų poreikiams, pasitelkiant kuo įdomesnes vizualines raiškos priemones ir istorines detales. Tad infoturo metu buvo aplankyti ir kiti Pagėgių krašto lankytini objektai: kaimo turizmo sodyboje „Senasis Rambynas“ įsikūrusi Prūsiškos buities ekspozicija po atviru dangumi, Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejus ir Mažosios Lietuvos paveikslų sodas, Rambyno regioninio parko lankytojų centras.
Norinčius sužinoti daugiau apie bendrą projektą kviečiame sekti facebook`o paskyrą „Istorijos inkubatorius“.
Straipsnio komentarai
Atseit visa lietuvos vyriausybės užsienio politika rusijos atžvilgiu vos ne karinės parengties stovio. Jeigu kas nors URM ministerijoje ir padaro pertrauką nuo kriuksėjimo prie švediškų stalų tai tik jeigu reikia eiti aiškinti kažką apie rusiją ir putiną. Kodėl niekas nesirūpina linkevičiaus ar kitų panašių veikėjų viršsvoriu? Kodėl jie niekada nedalyvauja jokiuose "sveikos" gyvensenos renginiuose. Ar jie pasmerktieji kamikazės ir neturi jokių vilčių nes yra apsiforminę kažkaip "op" kad jų sveikata jau peršokusi 6 pėdų socialinės distancijos gylio griovį? Sveiku protu nesuvokiama beprotybė, kuri plėvesuoja kaip įdomi vėliava ant šito konclagerio durnyno stogo. Čia reikalinga atkreipti dėmesį į dvigubą "istorijos" istorinimo niuansą, kur jie atseit keliauja laiku nusukę nugarą į ateitį. Jie nedaro nieko blogo jie tik garbina netikrus pranašus. Jiems dabartis yra kažkas netikra išgalvota. Tam kad neatrodyti kvailai jie susigalvoję makaronus kad jie atseit iš kažkokios praeities. Šiuo atveju yra ir kitas įdomus momentas nes ir tarybų sąjungos laikais rusija ir mažoji lietuva buvo vienas teritorinis vienetas kuris buvo pavaldus maskvos karaliams. Lygiai tokia pat situacija buvo ir tais laikais kol nebuvo ribentropovo molotovo akto: pirmojo, antrojo ir trečiojo reicho laikais lietuva ir kaliningradas buvo vienas teritorinis vienetas pavaldus kažkokiai kitokiai maskvai, kuri buvo kažkur vokietijoje. Va kas įdomu kad jie dabar atseit grįžinėja tik į antrojo reicho laikus. Tai yra vyksta parengiamieji darbai trečiam reichui.
100% pritariu jūsų komentarui, nulinės vertės projektas, ir tokių projektų savivaldybėje be galo daug.