Meras V. Laurinaitis: Šilutės smulkaus verslo traukinys jau nuvažiavo
Naujų parduotuvių atidarymas dažniausiai gyventojų sutinkamas teigiamai. Tačiau ne visuomet. Atvirkštinė reakcija dažniausiai sklinda iš smulkių verslininkų varpinės. O jie taip pat yra dalis visuomenės. Neseniai pasklido kalbos, kad prie Žalgirio ir Birutės gatvių sankryžos Šilutėje planuojama statyti prekybos centrą. Apie tai buvo diskutuojama Tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto posėdyje rugsėjo 15 dieną.
Yra prašymas dėl sklypų
Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariams, kurie domėjosi situacija dėl galimo naujo prekybos centro statybos, administracijos direktorius Virgilijus Pozingis detalių neatskleidė. „Aš tiktai mačiau prašymą, kad nori apjungti sklypus“, – teigė V. Pozingis. Prekybos centro statybai reikėtų suformuoti sklypą ir gauti statybos leidimą. Pasak administracijos direktoriaus, tokių dar nėra.
„Kad noras yra, tai yra, – sakė V. Pozingis. - Bet yra įstatymai, kurių laikysimės“. Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, išgirdęs, kad su prekybos centro statybomis nesutinka smulkus verslas, neslėpė: „Jau smulkaus verslo traukinys nuvažiavo“. Pasak jo, kai plėtėsi kiti prekybos centrai, savivaldybė galėjo riboti plėtrą, o dabar jau vėlu: „Traukinys nuvažiavo“. Jam antrina ir Tarybos narys Steponas Kazlauskas, žinomos statybų bendrovės savininkas: „Čia yra privatus verslas ir jam nieko nepadarysi, jei jis savo plote vykdo veiklą. Aš taip pat nenorėjau, kad būtų šešios statybos įmonė Šilutėje, bet jos atsirado, ką padarysi?“
Plečiasi prekybos centrų tinklai
Valdančiųjų daugumoje esančių politikų nuomonė yra vieninga, kad gyventojams bus tik geriau. Kuo daugiau parduotuvių, tuo geriau. Negalima nesutikti su šia nuomone. Sveika konkurencija tarp prekybos įstaigų mažina kainas ir skatina vartojimą.
Tačiau jei nebūtų tam tikrų niuansų. Nuosavybe priklausančios vienam savininkui parduotuvės tarpusavyje nekonkuruoja. Šiuo atveju kalbama apie prekybos centrą „Rimi“, kuris būtų nauju rinkos dalyviu Šilutėje. Ir dėl to konkurencija tarp prekybos centrų padidėtų.
Bet kitu aspektu tai nėra vietinis verslas. Šis prekybos tinklas priklauso švedams. Taip, kaip „Iki“ ir „Lidl“ yra valdomos Vokietijos kapitalo įmonių. Iš vienos pusės, tai investicijos ir naujų darbo vietų kūrimas. Ir kitoje gatvės pusėje vos gyvuojantis vietinis verslas, nenorėdamas užsidaryti, bus priverstas kardinaliai keistis. O „Rimi“ prekybos tinklas, po neįvykusio susijungimo su „IKI“ kryptingai įgyvendina plėtros strategiją, kurioje numatyta iki 2023 metų žymiai padidinti vidutinių ir smulkių parduotuvių skaičių. Matyt, ši plėtra neaplenks ir Šilutės dėl palankaus politikų požiūrio į juos.
Straipsnio komentarai
Tad neverkslenkit ubagai.
Daugumoje - pigiau perkantys, brangiau parduodantys - įteisinti spekuliantai...ale kioskai ir parduotuvėlės...