Našlaičių auginimas nuo A iki Z
Našlaitės – bene vienos populiariausių gėlių mūsų krašte. Jų rasite praktiškai kiekviename gėlyne. O kaip gražiai jos vadinamos - akelėmis, broliukais, lazdynėlėmis, našlutėmis, sesutėmis. Šios švelnios, trapios ir neįprasta žiedo forma šiek tiek primenančios orchidėją gėlės, nepalieka abejingų savo spalvų derinių įvairove bei žiedų dydžiu. Auginti našlaites gali išmokti net ir pradedantis gėlininkas, nes tai gražus ir priežiūrai nereiklus augalas, savo žiedų margumu džiuginantis vos tik orams atšilus.
Kada ir kur sėti?
Sėjos laiką reikėtų rinktis atsižvelgiant į planuojamo žydėjimo metą. Jei žiedų norite sulaukti pavasarį, sėkite liepos pabaigoje ar rugpjūčio mėnesį. Pasėjus birželį, augalai sužydės jau šį rudenį.
Sėti galima tiesiai lauke, į suplanuotą plotą, arba į vazoną. Čia jau taip, kaip patys nuspręsite, nes našlaitės puikiai auga tiek dirvoje, tiek vazonuose. Pasėję, plotą uždenkite medžiaga ar tamsia plėvele, kad dygstančios sėklos negautų šviesos ir intensyvios šilumos. Pirmosiomis dygimo dienomis būtina išlaikyti 15 – 20 °C temperatūrą ir tamsą. Kai našlaitės sudygs (po savaitės ar dviejų), nudenkite. Po mėnesio ar pusantro reikėtų daigelius išpikiuoti kas 10 cm, ar persodinti į atskirus vazonėlius.
Daiginimui rinkitės specialų durpių substratą, kuriame gausu augalui reikalingų medžiagų. Tokioje purioje žemėje sudygusios našlaitės sėkmingai augs iki pat pavasario, o kai orai atšils, galėsite su vazonu išnešti į lauką ar persodinti į dirvą.
Kaip auginti?
Jei našlaites pasodinote rudenį tiesiai į dirvą, žiemai pridenkite eglišakėmis arba mulčiu. Šios gėlės mėgsta drėgną ir purų dirvožemį. Vegetacijos laikotarpiu rekomenduojama tręšti kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis.
Peržydėjusius žiedus patariama pašalinti, kad nesiformuotų sėklinės dėžutės, kitaip augalas nustos žydėti ir nudžius.
Našlaičių auginimo būdų yra įvairių, atsižvelgiant į veislę. Tad prieš įsigyjant rekomenduojama pasidomėti, kokios priežiūros reikia būtent tai veislei.