Žmogui reikia ir dvasinio peno

2020-10-07, Svetlana Jašinskienė

Pasak Pagėgių seniūnijos socialinio darbo organizatorių Linos Krūminienės ir Daivos Karpienės, minit profesinę šventę maloniausia būti su tais, kuriems sukuri geras emocijas. O tai daryti moterys tikrai geba, nes trejus metus minint Socialinio darbuotojo dieną suorganizuoja išvykas mažas pajamas gaunančioms pagėgiškių šeimoms. Įprastai parama šioms šeimoms yra maisto produktai. Tačiau, pasak moterų, ne tik duona žmogus sotus, reikia ir dvasinio peno.

Prieš trejus metus, kuomet sugalvojome, kad iš Europos Sąjungos skirtų lėšų galime pasiūlyti tokias pramogas, reikėjo ne tik kviesti, bet gerokai paraginti, kad žmonės važiuotų į išvykas. Pirmoji kelionė itin pavyko, todėl antrą kartą raginti jau nereikėjo.

Pagal šių metų spalio mėnesio duomenis Pagėgiuose mažas pajamas gaunančių žmonių yra 523, tad išvykai moterys stengiasi pakviesti vis kitus žmones, kad neliktų nuskriaustų.

Pirmąjį kartą buvo suorganizuota išvyka į Kauno botanikos muziejų. Kitą kartą aplankytas Lietuvos jūrų muziejus ir delfinariumas. Dar kitais metais Kalėdų proga penkiasdešimčiai Pagėgių gyventojų buvo nupirkti bilietai į atlikėjo Edmundo Kučinsko koncertą. Šiais metais keturiasdešimt pagėgiškių aplankė ką tik lankytojams duris pravėrusį Tauragės miesto baseiną.

Ateityje Pagėgių seniūnijos socialinės darbuotojos planuoja padovanoti moterims grožio procedūrų, apsilankymų SPA salonuose.

Pagėgių seniūnijos žmonės labai geri ir bendrauti su jais yra vienas malonumas, tad socialinės darbuotojos stengiasi, kad nė vienas jų dėl mažų pajamų nejaustų socialinės atskirties, kad susiklosčiusios jų šeimose aplinkybės neatimtų galimybės patirti visavertį gyvenimą.


Straipsnio komentarai

keistai skamba2020-10-11
,, seniūnijos socialinės darbuotojos planuoja padovanoti moterims grožio procedūrų, apsilankymų SPA salonuose''...lyg tai jos dovanotų...
Realiai pačios siekia sau naudos ir dykai pasinaudoti procedūromis, kelionėmis...plius gauti algą už nemokamą pasinaudojimą.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-09
Nu kodėl svetlanovozas nepakonsultuoja apie dvasinio peno receptus, kur jinai atradusi kažkokią dvasinių lobių aukso gyslą sotindamasi kabinant embrionų lukštus ant medžių? Ar čia kažkoks simbolizmas apie biologinių ginklų programų ankstukus ir neišnešiotukus? nu čia irgi geras pavyzdys kaip negirti pilsto vandenėlį iš tuščio į kiaurą girdami save nes yra kažkokia priklausomybė gyrimams. Jeigu nepagirti tai jaučiasi negirti. Negali gyventi blaiviai. Jau vien ką reiškia pavardės "krūminienė" ir "karpienė"? Jugi gražiai apkarpyti krūmai vadinasi gyvatvorėmis. Atseit jos negimė su tokiomis pavardėmis - susiorganizavo vėliau, dirbdamos socialinį darbą penėdamos kojas su dvasiomis. Tikri vaiduoklių gaudytojai. Nu ir ką reiškia tas dvikalbystės išsireiškimas "dvasinis penas"? jeigu vilkus peni kojos, tai čia kojinis penas? Nu čia kaip vaikai žaidžia imituodami kažką. Lėlę pamaitina su tuščiu šaukštu pilnu dvasinio peno. Nu kaip aferistai įkiša ir suaugusiems leles pilnas dvasino peno pamastymui. Ir iš viso jeigu savivaldybėje yra etatai kurie skirti organizuoti socialinį darbą tai vadinasi juos ir reikalinga laikyti atsakingus už vargą. Jie čia ir yra suorganizavę tuos reikalus. Jeigu nebūtų žmonių gaunančių "mažas" pajamas tai jų etatai būtų nereikalingi. Bet čia visur yra vis tiek makaronai. Nu paklauskit kokio nors svetlanovozo ar laurinaičio ar jų algos didelės, tai vargu ar išgirsite kitokį atsakymą kad ne labai mažai uždirba, nors šilutės mero alga jau lenkia seimo narių algas. Ir tikrai visko gali būti, jeigu jie "tarnauja" kažkokioje profesionalios karinės tarnybos amplua kur apie viską pagalvota. Tai yra jie neuždirba nieko kad galėtų net ledų nusipirkti. Viską turi atiduoti kažkokiam bosui.
Komentaras patinka Komentaras nepatinka