Šilutiškiai rinkosi patirtį

2020-10-28, Sergėjus Gvildys

2020 metų Lietuvos Respublikos Seimo rinkimus vainikavo praėjusį sekmadienį įvykę pakartotiniai vienmandatininkų rinkimai. Pastarajame Seimo rinkimų ture mūsų šalies rinkėjai galutiniai sudėliojo valdžios politinius prioritetus artimiausiems ketveriems metams. Šį kartą daugiausia mandatų gavo Tėvynės sąjungos–Lietuvos krikščionių demokratų politinė jėga. Jie ir formuos mūsų šalyje centro dešiniųjų politinių pažiūrų valdžią, kartu su Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžiu bei Laisvės partija.

Centro dešiniųjų pergalė rinkimuose

Galutiniame Seimo rinkimų laimėtojų sąraše politinės partijos pasiskirstė taip: TS-LKD iškovojo 50 mandatų. Rinkėjų pasitikėjimą praradusi Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga tenkinosi tik 32 mandatais. Lietuvos socialdemokratai ir LR liberalų sąjūdis naujajame Seime turės po 13 mandatų. Naujai sukurtai Laisvės partijai šie rinkimai buvo sėkmingi tiek, kad rinkėjai jiems patikėjo 11 kėdžių Seime.

Į didžiąją politiką grįžtanti Darbo partija net ir su teistumo šleifu sugebėjo patekti tarp Seimo parlamentinių partijų, perkopusių 5 proc. ribą, ir susižerti net 10 mandatų. Lietuvos socialdemokratų darbo partija iškovojo 3 vietas Seime, Lietuvos žaliųjų partija turės 1 atstovą, kaip ir partija „Laisvė ir teisingumas“, kurios atstovu Seime bus iš Šilutės kilęs Remigijus Žemaitaitis.

Šilutiškiai išsirinko „socialdarbiečių“ atstovą

Šilutės vienmandatėje apygardoje antrajame rinkimų ture dėl vietos Lietuvos parlamente susirungė politikos vilkas Zigmantas Balčytis bei konservatorė Sandra Tamašauskienė. Ji pirmajame rinkimų ture pelnė didžiausią rinkėjų palankumą, surinko 23,99 proc. balsų. Jos oponentas Z. Balčytis tuomet gavo 653 balsais mažiau. Tačiau antrajame rinkimų ture pamario krašto rinkėjai skyrė pirmenybę nenorinčiam pasitraukti iš didžiosios politikos „socialdarbiečiui“, taip palikdamas lietuvių kalbos mokytoją Sandrą „antriems metams“. Į Lietuvos Respublikos Seimą Z. Balčytis išrinktas 7 862 Šilutės rajono rinkėjų balsais iš 35 047 sąraše įrašytų turinčiųjų rinkimų teisę. Tuo tarpu TS – LKD atstovės, S.Tamašauskienės aktyvi rinkiminė kampanija nedavė tikimosi rezultato. Nė vienoje rinkiminėje apylinkėje nenugalėjusi savo oponento, o gimtąjame krašte tiesiog sutriuškinta, ji visumoje surinko kone per pus mažiau balsų - tik 36,54 % prieš 60,64 % skirtus socialdemokratui.

Žada keisti pandemijos valdymo strategiją

Iškart po rinkimų TS-LKD internetiniame puslapyje išplatintas pranešimas: „Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė, Lietuvos Respublikos liberalų sąjūdžio pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis šiandien paskelbė bendrą deklaraciją dėl koalicijos formavimo pradžios“.

Deklaracijos autoriai sutaria formuoti bendrą Vyriausybę, kuriai vadovaus Ingrida Šimonytė. Taigi, pirmadienio rytas Lietuvoje išaušo kiek kitokioje politinėje aplinkoje. Ar tai bus geresnė ar prastesnė, šiuo metu įvardinti pakankamai sudėtinga. Kiekviena naujai atėjusi valdžia daug ką žada, tačiau iškylančių problemų ir klausimų įgyvendinimas tikrai bus gerokai kitoks.

Ar tai bus geriau ar prasčiau, pamatysime po 2-3 metų. Pirmoji konservatorių žinia, pasiųsta rinkėjams, tokia, kad bus keičiamas pandemijos proceso valdymas. Pandemijos valdymo strategijos pokyčių nori ir koalicijos derybose dabar dalyvaujantis LR liberalų sąjūdis bei Laisvės partija.


Straipsnio komentarai

Morta2020-11-01
SANDRUTE susirink savo plakatus iš pamiškių , nes tai ne chelovino šventė.. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
Juozas2020-10-31
Šilutiškiai rinkosi ne patirtį,o kad tai nebūtų konservatorių partijos atstovas,nes Šilutės rajonas ne konservatorių regionas. Komentaras patinka Komentaras nepatinka
..2020-10-30
tos koalicijos tai tokia įdomi raudona vėliava, kad prieš šitą talibano aparteido gestapą net komunizmas ir fašizmas nublanksta kaip tas išgalvotas ribentropo paktas ar kolumbeikių atrasta draugystė tarp gandžio ir fantomaso kalenbacho. Atseit va prieš rinkimus visi gatavi vienas kitam gerklę perkasti aiškindami rinkėjams kaip svarbu balsavimas demokratijoje. Bet visi tie terbakrauskiai vos tik patekę į seimą vienyjasi kaip kokie proletarai tam kad nebereikėtų atstovauti partijai ar rinkėjams, bet atstovaujama jau "koalicijai", kuri dabar jau žydėdama vienybėje yra kažkas "uber alles". Koalicija tai lotyniškai sąjunga, susivienyjimas, tt. Ir kas svarbu su šitais terbakrauskiais nedaryti klaidos kad tai yra piramidės ar ledkalnio viršūnė kuriai "viskas" matosi. Tai labiau kaip aktoriai ant karinės scenos. Jie turi tikslus, užduotis, tt. kuriuos reikalinga vykdyti, pasiekti gaires, tt. Svarbu nepasidergti po savimi ar į kelnes.. Tad čia kitas reikalas kodėl gražulio kelnės yra "praktiškos". Nu ką daryti aktoriui kuris apsimovęs kosmonauto kostiumą vaidina nusileidimą į marsą tarp žalių nieko nesuprantančių marsiečių aborigeninių žmogeliukų? Kas jeigu jį prispiria reikalas? Jugi negali pritūpti ir lengvintis ar tuštintis ant scenos. Ta scena nuo to nepalengvės ir nepatuštės. Bet tai retorinis klausimas, nes moderni karyba tai kaip moderni vergovė. Nieko negalima atmesti. Patys pagalvokit dabar Elon Musk pareiškė kad nuo šiolei jam nebegalioja žemės įstatymai, nes jisai skraidins kažką į marsą ir elgsis tenais pagal savo nuožiūra. Nu čia ir yra jau ta teritorija kur kalba eina apie marsą romėnų karo dievą. Ir nežinosi gal jis turi omenyje "pervadinimus", kur piramidęs statantys aparteidiniai žydėtojai vienybėje iškirtę dievus miškus į kraujo pilnas jūras pradeda pervadinimus: pvz sniečkus į visaginą, marijampolė į kapsuką, žemė į marsą... Nu jeigu marsas užkariauja žemę tai ta žemė pavirsta marso teritorija. Tik va neaišku kas tas "marsas"? Tai tik žodis. Komentaras patinka Komentaras nepatinka