Senieji metaliniai kryžiai sugulė popieriaus lapuose

2020-11-05, Žemaičių Naumiesčio muziejaus informacija

Savaitės pradžioje Žemaičių Naumiesčio muziejuje atidaryta Irenos Šarkuvienės piešinių paroda „Senieji metaliniai kryžiai“.

Metalinius kaltinius kapinių kryžius menininkės išsilavinimą turinti I. Šarkuvienė piešia jau trečius metus. Pradėjusi nuo netoli namų Pavilnučio kaime esančių senųjų kapinių, pamažu dailininkė apvažiavo nemažą dalį Šilutės rajono, pamario bei pajūrio amžino poilsio vietų. Vėliau buvo išvykos į Plungės rajoną – iš viso iki šiol aplankytos 249 kapines.

Parodoje ir galima pamatyti jose dar rastų kryžių. O prie kiekvieno jų yra ir įrašas, kur toks paminklas yra. Planuose – važiuoti į Telšių rajoną.

Profesionaliai ir labai tiksliai nupiešti metaliniai kryžiai perteikia ne tik meninę išvaizdą, bet turi ir išliekamąją dokumentinę kalviškų darbų vertę. I. Šarkuvienė sakė, kad po kurio laiko vėl sugrįžtanti į jau aplankytas vietas ir dažnai pasigenda neseniai ten stovėjusių kryžių.

Laikantis visų medicininių saugumo taisyklių, parodą galima aplankyti Žemaičių Naumiesčio muziejaus darbo metu: kiekvieną darbo dieną nuo 9 iki 17 val. Penktadienį – nuo 9 iki 16 val.


Straipsnio komentarai

..2020-11-05
įdomu ką reiškia "turinti" meninkės išsilavinimą? seka kryžiuočiai kryžius ir tų kryžių pasirodo trūksta. Neaišku kas su tais kryžiais atsitinka. Gal išeina kitur. Jūs gal neverti kryžių? Gal va visos sankryžos verčiamos į žiedines, rinkos ekonomika verčiama į žiedinę kur viskas žydi vienybėje, tt.. Jeigu jūs norite išgyventi turite dulkintis su žiedais ir nešti nektarą ir žiedadulkes antavilistams. Nu ir nepaaiškinama su ta parodo kažkas apie pinigus. Va ciocė vargo paišė tas nesamones, sunaudojo turbūt labai daug pinigų degalams, komandiruotpinigiams, popieriui, įrankiams, tt. Viską buvo galima padaryti žymiai greičiau ir efektyviau su kelis eurus kainuojančiu telefonu kuriame įtaisyta kelių megapikselių kamera. Tokie telefonai dabar kainuoja 20-30 eurų. Sukelti viską į internetą tam kad nereiktų eitį į tą parodą. Va ir yra ta keista "logika" kad čia sukasi kažkokie "seni" pinigai, kur jie nenori keistis, nes tai kažkokia kultūra, paveldas, tt. Nors iš tikrųjų viskas yra atvirkščiai. Šitos visos inteligentų nesamonės ir yra didžiausia raudų vėliava. Tai kaip tokie "menininkai" yra finansuojami. Ir kas įdomiausia kad šilutėje ir lietuvoje tokių "menininkų" yra milijardai ir visi vartosi kaip inkstai taukuose, keliauja po visą pasaulį, ir kaip skolą visuomenei paberia kažkokių atliekų kičo. Aš pamenu tarybiniais laikais buvo tokie vokiečiai kurie vadindavo save šarkais ten prie minijos. Kalbėdavo lietuviškai bet namuose vokiškai. Tai dabar jau atseit nebe šarkai. Komentaras patinka Komentaras nepatinka