Vaikams trumpai sustojo laikas

2020-11-29, Vita Gerulienė, Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Vaikų aptarnavimo skyriaus vedėja
Susitikimo akimirka. Autorės nuotr.
Susitikimo akimirka. Autorės nuotr.
Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka surengė literatūrinį susitikimą su poete Gerda Jankevičiūte-Petraitiene. Renginį vedė meno kūrėja, nenuilstanti visuomenininkė, metraštininkė, kelių knygų autorė Violeta Astrauskienė. Ji yra ir pristatomos poezijos knygos „Paukščių gojus“ iliustracijų autorė.

Renginys organizuotas vykdant F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Literatūriniai dialogai kitaip“, finansuotą Lietuvos kultūros tarybos. Projektas užtikrina kūrėjų įdarbinimą iškilus fiziniams kultūros ir meno paslaugų teikimo apribojimams.

G. Jankevičiūtė-Petraitienė skaitė eilėraščius ne tik iš jau išleistų, bet ir būsimų knygų. Norą kurti pajutusi ne taip jau ir seniai, tad ir pasirodymai renginiuose dar būna nedrąsūs. Literatė yra kilusi iš Kupiškio, tačiau baigusi vidurinę mokyklą persikėlė gyventi į Klaipėdą. 1974 m. baigė J. Kupčinsko medicinos mokyklą. Dirbo vyresniąja slaugos administratore Klaipėdos universitetinėje ligoninėje.

Autorė eiles pradėjo rašyti dar mokykloje, tačiau trūko pasitikėjimo ir savo kūrybą nutraukė. Vėliau noras rašyti atgimė. Jos eilės – lyriškos, itin daug gražių žodžių skirta gamtai, gimtajam kraštui, žmonėms. Pasak autorės, nebūtų parašiusi nieko, jei nebūtų gimusi ir augusi kaime.

Gerda myli savo gimtuosius Bajorus (Kupiškio r.), suburia į kaimo susitikimus visur išsibarsčiusius kraštiečius. Ji yra gimtojo kaimo vėliavos autorė, kuri plevėsuoja kraštiečių ir bendraminčių susitikimų metu. Jaunyste ir optimizmu trykštanti autorė mielai bendrauja ir myli kiekvieną žmogų.

G. Jankevičiūtė-Petraitienė yra Nepriklausomų rašytojų sąjungos ,,Branduma“ ir Klaipėdos r. literatų klubo ,,Potekstė“ narė. Dalyvauja susitikimuose su poezijos mėgėjais ne tik Klaipėdos krašte, bet ir kituose Lietuvos kampeliuose.

Viešnia literatūrinį susitikimą sušildė atlikdama nuostabią lopšinę, kuri dalyvius sujaudino iki šiurpuliukų. O viso susitikimo metu V. Astrauskienė kartu su Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos 4 b klasės mokiniais (mokytoja – Drąsutė Vaitkevičienė) kūrė mielus paukščius, taip padėdama jiems išlaisvinti savo kūrybiškumą ir įprasminti susitikimo akimirkas.


Straipsnio komentarai

..2020-11-29
projektas finansuotas lietuvos kultūros tarybos ir skirtas užtikrinti kūrėjų įdarbinimą iškilus fiziniams kultūros ir meno paslaugų teikimo apribojimams. Tai yra kultūristai vaikams pabėrė žodžių "perlas", o sau jau susižėrė tikrus perlus. Ir atseit va vaikams atiteko neišmatuojami lobiai, kur tie vaikai jie tarsi alibabos apsilankę sezamai atsiverk olose turėjo progos susižerti tiek lobių kiek valiojo susikrauti į savo ubagiškas mokinių terbeles ir panešti ant savo pečių. Vaikučiai galės tą peną virkšintį visą likusį gyvenimą, o kultūristai turbūt už tuos finansavimus tą vakarą keps ir virškins brandintą jautienos kepsnį. Tai ar kitiems projekto dalyviams sustojo laikas ar tik vaikams, nes jiems dalyvavimas būtinas. Jie negali užprotestuoti kad va čia neteisybė kad jie naudojami kaip pagalbinė priemonė kad užtikrinti kažkieno užimtumą, kur tie imtuvai užia neaišku ką. Projekto pavadinimas "literatūriniai dialogai kitaip" nemeluoja, net jeigu tame projekte nėra dialogų, tai turit susiprasti kad va čia tokie dialogai. Jie kitokie. Jeigu burbama sau po nosimi, tai ne monologas, tai dialogas su savimi. Jeigu klega visa klasė mokinių tai ne bičių spiečiaus chaosas, tai griežia sustyguotas ostapininkų simultanas. Jeigu nėra dialoge literatūrinizmo tai čia ir yra tokia literatūra, kuri vadinasi "kitaip". Kaip galvojate kodėl mamontovo dainoje "kitoks pasaulis" vis klausiama "ką apie tylą žinome mes?" Ar tikrai mūsiškiai "mes" žino ką nors apie gerą bylą ar tik apsimeta su tais rėkimais? Komentaras patinka Komentaras nepatinka