„Šilutę“ palieka legionierius Kahlilas Thomas

2020-12-18, Sergėjus Gvildys
K. Thomas keliasi į Jonavos „CBet“ komandą. S. Gvildžio nuotr.
Pamario krašto krepšinio ekipa, treniruojama Kęstučio Mačijausko, žengė į varžybų maratoną nacionalinės krepšinio lygos (NKL–VIKINGLOTTO) pirmenybėse. Dėl COVID-19 pandemijos nuolat koreguojamas tvarkaraštis sudėliotas taip, kad iki švenčių dar laukia bent penkerios varžybos. Iš jų didžioji dalis su komandomis, kovojančiomis dėl lyderystės pirmenybėse. Nežiūrint į tai, praėjusią savaitę buvo sužaisti du nelengvi susitikimai su lyderiais ir nugalėti lygos čempionai.

Pripažino Jonavos krepšininkų pranašumą

Tai ne pati nemaloniausia žinia, kuri aplankė komandos vadovybę. Naudingiausias komandos krepšininkas Kahlilas Thomas pranešė, kad palieka „Šilutės“ klubą ir keliasi į Jonavos „CBet“, kurios biudžetas gerokai viršija „Šilutės finansines galimybes.

Gal būt dėl šios priežasties ketvirtadienį kovoje su būsimu klubu puolėjo pasirodymas aikštelėje buvo nebūdingas įprastam šio legionieriaus žaidimo braižui. Tačiau K. Mačijausko auklėtiniai ir be vieno iš pagrindinių žaidėjų parodė vyrišką charakterį Jonavos ekipai, kurios komplektavimas vykdomas Lietuvos krepšinio lygos lygiu. Mat „CBet“ vyriausias treneris Virginijus Šeškus neslepia ambicijų kovoti dėl čempionų titulo ir iškovoti kelialapį į aukščiausią šalies krepšinio čempionatą.

Grįžtant prie rungtynių Jonavoje, reikia pažymėti, kad „Šilutė“ rungtynes pradėjo silpnai ir pirmąjį kėlinuką pralaimėjo 13:26. Tačiau antrajame kėlinuke spurtavę „Šilutės“ krepšininkai išsaugojo intrigą rungtynėse.

Antroje varžybų pusėje sėkmingiau ir taikliau sužaidė Jonavos klubo lyderiai ir „CBet“ šventė pergalę 88:80 (26:13, 14:28, 23:20, 25:19). „Šilutės“ gretose aukštaūgis Valdas Vasylius pelnė 20 taškų, gynėjas Mindaugas Stašys į komandos taškų kraitį atnešė 19 pelnytų taškų, prie jų pridėdamas 4 rezultatyvius perdavimus ir 5 atkovotus kamuolius. Komandos kapitonas Linas Lekavičius įmetė 18 taškų, atkovojo 6 kamuolius ir atliko 6 rezultatyvius perdavimus.

Namuose nukovė čempionus

Dramatiškos krepšinio rungtynės praėjusį šeštadienį įvyko Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje. Nacionalinės krepšinio lygos (NKL–VIKINGLOTTO) pirmenybėse „Šilutės“ krepšininkai iškovojo sunkią pergalę, nugalėdami lygos čempionus Marijampolės „Sūduvą–Mantingą“ 72:68 (25:14, 12:17, 17:18, 18:19).

Pamario krašto ekipos penketukas pradėjo rungtynes įspūdingu spurtu, laimėdami pirmąjį kėlinuką vienuolikos taškų skirtumu 25:14. Povilo Šakinio auklėtiniai, ginantys čempionų titulą, ketvirtajame kėlinuke prisivijo „Šilutės“ krepšininkus ir rezultatą išlygino. Varžybų nugalėtojas sprendėsi paskutinę varžybų minutę. Tačiau šeimininkai sėkmingiau sužaidė šią atkarpą ir nugalėjo „Sūduvos–Mantingos“ ekipą. „Šilutę“ į pergalę vedė M. Stašys, pelnydamas 20 taškų ir atlikdamas 3 rezultatyvius perdavimus.

Naudingiausiai rungtynėse žaidė V. Vasylius, surinkdamas 22 naudingumo balus. Vidurio puolėjo sąskaitoje dvigubas dublis – 12 taškų ir 10 atkovotų kamuolių. Paskutines rungtynes, vilkėdamas „Šilutės“ marškinėlius, neblogai sužaidė K. Thomas, įmesdamas 14 taškų. Ernestas Sederevičius prie pergalės pridėjo 11 taškų, Herkus Kumpys – 10.

Priešaky varžybų maratonas

Iki Kalėdų, per 8 dienas, pamario krašto ekipai numatyta sužaisti dar ketverias rungtynes. Gruodžio 17 dieną į Šilutę atvyks Molėtų „Ežerūno–Atleto“ komanda, kurioje sėkmingai rungtyniauja buvę „Šilutės“ žaidėjai Evaldas Džiaugys ir Modestas Žaunieriūnas.

Laukia nelengva akistata išvykoje su grėsminga „Telšių“ ekipa gruodžio 19 dieną. Gruodžio 21 dieną K. Mačijausko auklėtiniai vyksta kovoti su Simono Serapino treniruojama Klaipėdos „Neptūno Akvaservis“ ekipa ir gruodžio 23 dieną namuose susitiks su Palangos „Kuršių“ krepšininkais.

Visos rungtynės bus transliuojamos tiesiogiai internetu, tad krepšinio aistruoliai galės tiesiogiai stebėti, kaip seksis „Šilutės“ krepšininkams.